Skocz do zawartości

ELAC UNI-FI 2.0 UB52


robotnik

Recommended Posts

Kolejne kolumny które mam u siebie - 1sze trójdrożne.  Podlaczone do aiyima d03 . Grają naprawdę fenomenalnie , aż dziwię się ze sa tak malo popularne . Bas - szybki sprezysty , nie ma buczenia itp ale tez nie ma jakiegoś wielkiego kopa. Natomiast co jest plusem to fenomenalnie czyste wokale , detale , wszystko słychać. Dialogi w tv i filmach bajka , w końcu w polskich filmach można wszystko zrozumieć co mowia:)  cena wyjściowa to kosmos , ale obecnie do dostania w dobrych pieniądzach . Mam obok kef q350 i kefy wygrywaja tylko ilością basu, za to mniej sprężystego ale bardziej mięsistego. Jeszcze obok klipsche rp-600 m i pewnie niedługo porownam . Mialem okazje posłuchać kef r3 ... Ale nie bezpośrednio , i jak dla mnie to kefy przereklamowane inza drogie bo elaci nie ustępują wogole a duuzo tańsze 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Mam podobne zdanie. W cenie w której ostatnio można je było kupić to okazja roku. Mi się wtedy tak nałożyły okazje ,że dostałem je za około 1400, topping MX5 z przedsprzedaży za 1080 i wiim mini za 200 zł. Za takie pieniądze to funkcjonalny i jak dla mnie świetnie brzmiący zestaw.

dokladnie za 1400zl te kolumny sa poprostu bezkonkurencyjne - nie slyszalem tak wyrazniego krystalicznego dziweku jeszcze nigdzie w tym i wyzszym przedziale cenowym . do tego wokale - poprostu swietne . Zreszta jest troche recenzji na youtube ... i tam to samo , ludzie zachwyceni.. no ale normalna cena tych kolumn to chyba 2800... za 1400 para to kosmos. uzywane rp-600m dalem wiecej , a tu jednak 3-drozne :) i graja swietnie. kefy r3... cena kosmiczna , a wg mnie w niczym nie sa lepsze.

 

chyba w sklepach mala marze na nich maja , bo na forum cicho , natomiast na zachodzie bardzo promowane i czesto wybierane .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz S. napisał:

@TomekN dokładnie. wiedziałem ,że ktoś wyciągnie to ,że w pomiarach nie wypadły najlepiej, nie dbam o to za bardzo. Ale pomiary liczą się przy kolumnach na 70% ;)

te pomiary to tak se - klipschy rp-600m nie rekomenduja ,   a np takie dbr6.2 rekomendacja a graly dla mnie duuuzo gorzej niz te ub52...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

@TomekN dokładnie. wiedziałem ,że ktoś wyciągnie to ,że w pomiarach nie wypadły najlepiej

😎 Pomiary pomiarami, ale słabo wyszedł też odsłuch:

Cytat

Speaker Listening Tests
I always start my testing with select few female tracks as they quickly tell me if the speaker is too bright, lispy, etc. The first couple of tracks sounded fine but then I played the third standard track, the Eva Cassidy Ain't no Sunshine. Right at the marker something bad happened:

elac-uni-fi-2-0-measurements-reosnance-b

She takes a breath and starts singing. On Elac Uni-Fi I heared a rather loud squeak instead of that breath! I can't it to words but the artifact actually sounded louder than her voice which came on an instant after that.

I remember during the measurement prep, I could hear a high pitched sound in the middle of the sweep. Thought maybe this was the same thing. To narrow down the frequency, I cut off everything above 1 kHz and problem remained. I inverted and cut off the lows and problem went away. I got it close to around 600 Hz but couldn't get the exact frequency. So went back to the distortion graph and found that frequency and notched it out:

elac-uni-fi-2-0-measurements-resonance-b

90% of the problem vanished! This speaker uses a new woofer and seems like it has a nasty resonances in this area that Eva's breath energizes.

Conclusions
What a shock to discover what I did with this speaker. Usually resonances color the sound. They don't become instruments on their own. But that is what happened here. And in a design from the talented Andrew Jones. Given how easy it was to detect the issue in multiple measurements, it should have been caught and fixed.

As far as I am concerned, this is a show-stopper, broken design. [...]

Zresztą, jak ktoś czyta ASR to wie, co znaczy pantera z ujeb..ną głową 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konstrukcja którą Andrew jones zrobił dla ELACa w oparciu właśnie o stworzonego wcześniej przez siebie KEF R3. Oczywiscie nie jest to model 1:1. Ale te kolumny pojawiały się w moim propozycjach wiec to wcale nie oznacza, że ktoś je pomijał.

nie były specjalnie polecane przez dystrybutora. I nie były to kolumny dla każdego. Nie robiły efektu wow jak RP600M prawda?

Andre po raz kolejny zmienił firmę zobaczymy co dalej z tą serią. Na wyprzedaży faktycznie można dostać i podłogowe i monitory w fajnej cenie obecnie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekN napisał:

😎 Pomiary pomiarami, ale słabo wyszedł też odsłuch:

Moje odsłuchy poszły świetnie :) sporo osób na ASR też twierdzi ,że nie występują te rezonanse , które są tam opisane.

Ciekawostka, zamówiłem je razem z Polkami ES20. Napisałem gdzieś do Amirma w komentarzu czy może je przetestować. Zgodził się i w sumie to szybko test został opublikowany. Wypadły całkiem nieźle a jednak mając obydwie pary na miejscu, w podobnej cenie,  zostawiłem Elaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To konstrukcja którą Andrew jones zrobił dla ELACa w oparciu właśnie o stworzonego wcześniej przez siebie KEF R3. Oczywiscie nie jest to model 1:1. Ale te kolumny pojawiały się w moim propozycjach wiec to wcale nie oznacza, że ktoś je pomijał.

nie były specjalnie polecane przez dystrybutora. I nie były to kolumny dla każdego. Nie robiły efektu wow jak RP600M prawda?

Andre po raz kolejny zmienił firmę zobaczymy co dalej z tą serią. Na wyprzedaży faktycznie można dostać i podłogowe i monitory w fajnej cenie obecnie.

Piotr

 

O to nawet nie wiedziałem ze to wzorowane na kef r3 , czyli wszystko jasne dlaczego wydaly mi się podobne i w niczym nie ustępowały. A ile kosztują te r3 .... Albo nawet kef q350 które jednak są pozycjonowane nizej .   R3 w cenie 5k... :) Nieźle się cenią a elac 1400 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotnik napisał:

O to nawet nie wiedziałem ze to wzorowane na kef r3 , czyli wszystko jasne dlaczego wydaly mi się podobne i w niczym nie ustępowały. A ile kosztują te r3 .... Albo nawet kef q350 które jednak są pozycjonowane nizej .   R3 w cenie 5k... :) Nieźle się cenią a elac 1400 ;)

Wzorowane to może być dalekie sformułowanie.

Ten sam konstruktor :) W głowie zapewne ma te same pomysły.

Inny budżet, materiały, podejście.

54 minuty temu, tchocky napisał:

Ciekawe skąd te Elaci w tych cenach.

Tak jak z 2.0 B5.2 było niedawno sporo ogłoszeń po 600zł za parę nowych.

Są wyprzedawane na Amazonie w dużo niższych cenach.

Debut, Debut 2.0 , UniFi w zasadzie całe linie cyklicznie.

Suby tez bywały -50%

Trzeba polowac

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wzorowane to może być dalekie sformułowanie.

Ten sam konstruktor :) W głowie zapewne ma te same pomysły.

Inny budżet, materiały, podejście.

Są wyprzedawane na Amazonie w dużo niższych cenach.

Debut, Debut 2.0 , UniFi w zasadzie całe linie cyklicznie.

Suby tez bywały -50%

Trzeba polowac

Piotr

W PL r3 kosztuja te 5k , a elaci 2.8k ... owszem wykonanie inne , ale dzwiekowo bardzo podobnie sie prezentuja .  Naprawde nie rozumiem skad taka cena za R3 po tym jak ich sluchalem ... a elaci w cenie 1400zl za pare to przeciez cena w PL Debut 6.2....

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:
8 godzin temu, TomekN napisał:

😎 Pomiary pomiarami, ale słabo wyszedł też odsłuch:

Moje odsłuchy poszły świetnie :) sporo osób na ASR też twierdzi ,że nie występują te rezonanse , które są tam opisane.

Może przypadkowo dostałeś egzemplarz który nie posiada tych rezonansów, albo może masz dużo mniej wytrenowane ucho niż Amir (co jest wysoce prawdopodobne, z racji na jego doświadczenie zawodowe). Nie czytałem całego wątku na ASR, ale widziałem tam przynajmniej kilka filmików YouTube gdzie te rezonanse są ukazane. Trzeba jednak przyznać, że nie każdy to usłyszy i nie każdemu coś takiego będzie przeszkadzać.

Ale jeśli te kolumny faktycznie mają błąd konstrukcyjny, to by tłumaczyło ich relatywnie niską wartość rynkową.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Może przypadkowo dostałeś egzemplarz który nie posiada tych rezonansów, albo może masz dużo mniej wytrenowane ucho niż Amir (co jest wysoce prawdopodobne, z racji na jego doświadczenie zawodowe). Nie czytałem całego wątku na ASR, ale widziałem tam przynajmniej kilka filmików YouTube gdzie te rezonanse są ukazane. Trzeba jednak przyznać, że nie każdy to usłyszy i nie każdemu coś takiego będzie przeszkadzać.

Ale jeśli te kolumny faktycznie mają błąd konstrukcyjny, to by tłumaczyło ich relatywnie niską wartość rynkową.

Chyba jakaś wadliwa partia początkowa , bo później już sporo osób pisze ze u nich wszystko ok , inne ze np tylko 1 kolumna . Na szczęście Amazon ma już dobra partię bo nikt się nie skarży , ja tez sie doszukiwakem tego rezonansu ale absolutnie nic , kolumny grają perfekcyjnie.  Patrząc ze na YouTube same zachwyty.. no chyba że elac kazdemu posmarował ;) ale zeby nawet w komentarzach pod filmami tyle osób zachwyconych ? Dla mnie kolumny w tej cenie TOP . jak przypimne sobie brzmuenie a36 audiopro za 3k , to mnie smiech ogarnia , to jest przepaść a cena 2 razy mniejsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu cisza?

Brytyjczycy nie specjalnie lubią niemieckie mysli audio :P

Ale sa tam testy B5, B5.2, B6, B6.2 Uni Fi BS U5. I sporo z nich dostaje 5 gwiazdek. Sporo z nich także trafia do WhatHiFi cyklicznych zestawień Top. Wiec czy ja wiem czy cicho.

Zobaczymy co będzie dalej. Teraz super ceny na te kolumny ma Amazon. Czy po rozstaniu z Andrew Jones ELAC będzie rozwijał ten produkt czy skupi się na czymś innym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czemu cisza?

Brytyjczycy nie specjalnie lubią niemieckie mysli audio :P

Ale sa tam testy B5, B5.2, B6, B6.2 Uni Fi BS U5. I sporo z nich dostaje 5 gwiazdek. Sporo z nich także trafia do WhatHiFi cyklicznych zestawień Top. Wiec czy ja wiem czy cicho.

Zobaczymy

Chodziło mi o to że na temat UB52 nie ma nic a inne Elaci chwalą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...