Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe, prośba o porady


Łukasz Wu

Recommended Posts

Jeśli chodzi o kable głośnikowe to najważniejsze byś skupił się nad tym by były typu OFC, czyli w pełni miedziane. 1,5mm2 albo 2,5mm2. Możesz dokupić końcówki tzw. banany, pomagają na szybkie wpinanie i wypinanie z gniazd. Jak nie masz zamiaru często rozłączać przewodów (np. przenosić amplitunera itd) to nie musisz żadnych kupować. Sugeruje byś się zaopatrzył w wazelinę techniczną i posmarował obciągnięte druty by odsłonięta miedź się nie utleniała i pokrywała patyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Suby podłącza się do amplitunera pojedynczym przewodem bo są monofoniczne. Po to jest LFE. Rożnica? Pojedynczy będzie raczej tańszy.

A jak to jest z tym ekranowaniem czy innymi bajerami? Szukać najzwyklejszego kabla za 20zl czy lepiej dołożyć ? Możesz podać jakiś konkretny przykład ? Niby prosta rzecz ale wiadomo jak kupować to lepiej raz a porządnie.

A po co w takim razie są te dwa wejścia w sub zamiast pojedynczego (ciekawość)?

 

Cena w zasadzie taka sama, znalazłem taki:

https://www.amazon.pl/KabelDirekt-subwoofera-RCA-analogowe-ekranowanie/dp/B00FQK31DW/ref=mp_s_a_1_32?keywords=KabelDirekt&pscroll=1&qid=1657781050&sr=8-32&wIndexMainSlot=23&th=1&psc=1#aw-udpv3-customer-reviews_feature_div

 

Edytowano przez Łukasz Wu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz Wu napisał:

A po co w takim razie są te dwa wejścia w sub zamiast pojedynczego (ciekawość)?

Nie wszystkie wzmacniacze mają wyjście na sub, czasem trzeba podłączyć skrzynkę pod stereo, a więc potrzeba użyć lewy i prawy kanał. Ale wówczas to już kabel podwójny.

4 minuty temu, Łukasz Wu napisał:

A jak to jest z tym ekranowaniem czy innymi bajerami? Szukać najzwyklejszego kabla za 20zl czy lepiej dołożyć ? Możesz podać jakiś konkretny przykład ? Niby prosta rzecz ale wiadomo jak kupować to lepiej raz a porządnie.

Heh... Na forum to jest wojna o takie sprawy. Jedni słyszą różnicę choćby była na granicy omamów słuchowych, inni zarzekają się że różnicy nie ma i być nie może. Nie kupuj najtańszych z powodu jakości wykonania. Gdy jednak kupisz już coś droższego i lepszego z polecenia audiofia to pamiętaj że to taki już kolejny krąg wtajemniczenia - lepiej nie wchodź w niego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Nie wszystkie wzmacniacze mają wyjście na sub, czasem trzeba podłączyć skrzynkę pod stereo, a więc potrzeba użyć lewy i prawy kanał. Ale wówczas to już kabel podwójny.

Heh... Na forum to jest wojna o takie sprawy. Jedni słyszą różnicę choćby była na granicy omamów słuchowych, inni zarzekają się że różnicy nie ma i być nie może. Nie kupuj najtańszych z powodu jakości wykonania. Gdy jednak kupisz już coś droższego i lepszego z polecenia audiofia to pamiętaj że to taki już kolejny krąg wtajemniczenia - lepiej nie wchodź w niego :D

Chyba każda branża ma taką granicę po ktorej przekroczeniu nie ma już powrotu :D Kolarze, pececiarze, wędkarze, długo by wymieniać :D

Dzieki za pomoc, dobrego dnia ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Suby podłącza się do amplitunera pojedynczym przewodem bo są monofoniczne. Po to jest LFE. Rożnica? Pojedynczy będzie raczej tańszy.

Ok. A czy będzie jakaś różnica w dźwięku jeśli podłączymy pojedyńczym w porównaniu do podwójnego?  Różnica w ścieżce dźwiękowej filmu, różnica w muzyce? Zakładając, że to kable wykonane identycznie, z tych samych materiałów. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Tomasz Gie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja że przy podłączeniu 'Y" lub podwójnych w niektórych subach będzie trochę głośniej jak w pojedynczym kablu - przy takim samym ustawieniu wzmocnienia. Powtórzę, w niektórych. Ale to jest bardzo złudne, maksymalny poziom wzmocnienia niezależnie od sposobu podłączenia będzie taki sam, przy pojedynczym efekt przesterowania po prostu pojawi się ewentualnie trochę później. Zresztą amplituner i tak wszystko kalibruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 16:39, Łukasz Wu napisał:

Swoją drogą XT60 na amazon.de kupowałem po 550zl/szt. U nas prawie 1000 za szt. Która cena jest bliżej rzeczywistej wartości tych kolumn ?

Na Amazonie ostatnio są dobre ceny na Polk i ELACa.

Faktycznie jak podłączysz kablem Y to on nieco szybciej się wzbudzi i czasem, ale czasem może grac głośniej, ale nie znaczy że lepiej. To zalezy od konkretnego modelu.

Co do kabla to słabej jakości moga Ci po prostu buczeć.

Co do ekranowania to ma ono znaczenie. Kup sobie solidny markowy kabel Wireworda albo Melodiki. nie wydasz na niego dużo a masz po prostu święty spokój.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, przyjechaly wszystkie części układanki więc wracam z problemem :D Jest w ogóle możliwość żeby ten ampli grał w systemie 2.1? Tak jak pisalem kupilem aktualnie 2 kolumny i suba reszta musi zaczekac jednak nie bardzo udaje mi się to uruchomić. Tzn. grają tylko kolumny bez suba, podczas konfiguracji i sprawdzania poszczególnych głośników oczywiście działał, w opcjach też jest zaznaczony jako włączony ale mimo to grają tylko kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Wu napisał:

To znowu ja, przyjechaly wszystkie części układanki więc wracam z problemem :D Jest w ogóle możliwość żeby ten ampli grał w systemie 2.1? Tak jak pisalem kupilem aktualnie 2 kolumny i suba reszta musi zaczekac jednak nie bardzo udaje mi się to uruchomić. Tzn. grają tylko kolumny bez suba, podczas konfiguracji i sprawdzania poszczególnych głośników oczywiście działał, w opcjach też jest zaznaczony jako włączony ale mimo to grają tylko kolumny.

Edit: Pobawiłem się trochę i oczywiście w ustawieniu 5.1. wszystko działa (tylko dzwięk jest skopany), więc jeśli nie da śię wymusić żeby grało 2.1 to będzie niezła patologia tym bardziej, że sprzęty z przed dekady potrafiły to bez problemu tzn. co się podłączyło to odtwarzały. Mam cichą nadzieje, że jednak się myle bo trochę odsyłania będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, J4Z napisał:

Da się, da się. Przypomnij co za ampli kupiłeś bo nie chce mi się szukać. 

Denon x1700h

6 minut temu, J4Z napisał:

Muzyka stereo jest przeznaczona do słuchania w stereo. Pozdrawiam. 😏

Nie tylko w muzyce jest problem, poza tym muzyke stereo mam w słuchawkach za 1/10 wydanej kwoty.

 

Szczerze mówiąc zwyczajnie nie chce mi się nawet wierzyć, że nie da się tego ustawić.  Jutro jeszcze spróbuję, dzisiaj juz nie mam do tego siły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Wu napisał:

Denon x1700h

Nie tylko w muzyce jest problem, poza tym muzyke stereo mam w słuchawkach za 1/10 wydanej kwoty.

 

Szczerze mówiąc zwyczajnie nie chce mi się nawet wierzyć, że nie da się tego ustawić.  Jutro jeszcze spróbuję, dzisiaj juz nie mam do tego siły.

Jak byś może wstawił jakieś zdjęcia jak masz to ustawione na ampli to by łatwiej było znaleźć co tam nie gra.  Wyświetlacz, w ustawieniach Audio i Głośniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, STELVIO napisał:

Jak byś może wstawił jakieś zdjęcia jak masz to ustawione na ampli to by łatwiej było znaleźć co tam nie gra.  Wyświetlacz, w ustawieniach Audio i Głośniki. 

Zrobiłem reset wszystkiego, ponowna konfigurację wraz z kalibracja i działa ok.  Teraz tylko muszę dobrze ustawić suba względem głośników bo faktycznie te dwie  kolumny trochę słabe do niego, a chciałbym jeszcze mieć sąsiadów którzy dzień dobry mówią na klatce :D

l

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...