Skocz do zawartości

Głośniki aktywne do salonu 2,5-3 tyś


wasek

Recommended Posts

Witam 

Szukam głośników aktywnych do salonu z aneksem około 30 m2. Wcześniej użytkowałem edifier R1700bt ale to w mniejszym pokoju. Byłem z nich zadowolony jeśli chodzi o Spotify, Netflix głównie 50/50. 

Myślałem nad edfier s2000mkIII

Ewentualna dopłata do s3000pro aż taka będzie różnia?

Biorę też pod uwagę wzmacniacz Dac + np polk audio es20 

Mam też możliwość kupno w mojej okolicy KLIPSCH the Fives za 2200 za dwa głośniki. Na co zwrócić uwagę przy kupnie na miejscu?

Pozdrawiam 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch The Fives to udane kolumny o świetnej dynamice biorąc pod uwagę ich niewielkie gabaryty, ale czy wypadnie lepiej od zestawów ze wzmacniaczem i oddzielnie konfigurowanymi kolumnami? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, bo wiele będzie zależało od wybranych poszczególnych elementów, dlatego musisz sam ocenić ich dźwięk i to czy ci się on podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowanie zestawu złożonego z osobnych podzespołów daje Ci możliwość wpływania wypadkowo na brzmienie i masz ten komfort, że jak Ci nie będzie pasowało jedno zestawienie, to zmienisz kolumny, czy też wzmacniacz/ amplituner i możesz się spodziewać, że będzie inne brzmienie. W przypadku zestawów aktywnych jak Ci się brzmienie nie spodoba, to sposobów na zmianę aż tak sporych nie ma, ale nie odrzucałbym tak czy inaczej takiego rozwiązania na starcie bez odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wasek napisał:

Mam też możliwość kupno w mojej okolicy KLIPSCH the Fives za 2200 za dwa głośniki.

Moim zdaniem za małe na tę wielkość pomieszczenia.

3 godziny temu, wasek napisał:

Biorę też pod uwagę wzmacniacz Dac + np polk audio es20 

To będzie korzystniejszy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odsłuch Triangle BR03 Active BT, model ten poradzi sobie w tej wielkości pomieszczeniu, za średnie i niskie tony odpowiada 6,5 calowy głośnik. Niskie tony w tych kolumnach są podbite, ale nie nie ma efektu zalania nimi reszty pasma. Góra lekko podkreślona, bardzo dobra rozdzielczość i budowanie przestrzeni jak na tą półkę cenową, średnica naturalna. Brzmienie można dostroić pod swój gust i warunki odsłuchu, dzięki wbudowanemu equalizerowi, który pozwala korygować niskie i wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2022 o 11:44, wasek napisał:

Witam 

Szukam głośników aktywnych do salonu z aneksem około 30 m2. Wcześniej użytkowałem edifier R1700bt ale to w mniejszym pokoju. Byłem z nich zadowolony jeśli chodzi o Spotify, Netflix głównie 50/50. 

Myślałem nad edfier s2000mkIII

Ewentualna dopłata do s3000pro aż taka będzie różnia?

Biorę też pod uwagę wzmacniacz Dac + np polk audio es20 

Mam też możliwość kupno w mojej okolicy KLIPSCH the Fives za 2200 za dwa głośniki. Na co zwrócić uwagę przy kupnie na miejscu?

Pozdrawiam 

 

 

 

Klipsch sixes używane - najlepsze aktywne . Edifiery mk2000 super w swojej cenie ale brak sub outa czyli tylko muzyka. Jeżeli już wzmacniacz to obecnie elac ub52 w cenie 1400 za pare nie maja konkurencji - 3 drozna konstrukcja, ktora nasze sklepy wyceniaja na 1400 ale za sztukę... S3000 pro więcej basu , roznica w cenie zbyt duza w stosunku do mk2000 patrząc na to co otrzymujemy 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wasek napisał:

Jeszcze szybkie pytanie bo nie dokonać jestem pewny jakim kablem spiąć wzmacniacz do tv. ( Chciałem żeby jednym pilotem obsługiwać głośność) muszę kupić Dac np Fiio d03 żeby podpiąć kablem optycznym ?

Bo na razie mam taki Tv Samsung 

IMG_20220713_180730.jpg

Nie potrzebujesz dodatkowego DAC, bo masz "Digital Audio Out (optical)".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 08:42, wasek napisał:

Udało się kupić smsl A300 w dobrej cenie bo za 640. Będzie to dobrze razem działać?

No to Ty nam powiedz :)

Dnia 13.07.2022 o 14:42, lysyrafal napisał:

@1Ender @Piotr Sonido Oczywiście, że chodzi już tylko o wzmacniacz. Po za tym, nim też można modelować brzmienie systemu.

Tak, ja zdecydowanie wiem, że wzmacniacz wpływa na brzmienie systemu :)

18 godzin temu, wasek napisał:

S4Home, Jeżeli nie ma wejścia optycznego w smsl a300 to jak?

LOL. Nie no to A300 potrzebujesz DAC. Bo on nie ma wejścia optycznego.

Dnia 13.07.2022 o 18:07, wasek napisał:

Chciałem żeby jednym pilotem obsługiwać głośność

Złącze optyczne nie daje takiej funkcjonalności.

Będziesz głośnością sterował na SMSL

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...