Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok 3000zł.


Marling123

Recommended Posts

Siemaneczko wszystkim,

dotychczas przeglądałem forum bez konta ale pora na zadanie własnych pytań. Aktualnie posiadam zestaw unitra elizabeth + unitra tonsil zg30c114. Pora na zmianę może na coś trochę nowszego :).  Kwotę jaką mogę przeznaczyć na zestaw to około 3000zł. Pokój ma wymiary 32m2. Najlepiej żeby sprzęt był nowy, chociaż rozważę jakieś godne propozycję sprzętu używanego. Potrzebny jest jakiś wzmacniacz + kolumny. Z muzyki jakiej słucham to głównie elektronika (edm, house, deep house). Fajnie jakby kolumny były dość basowe bez dodatkowego subwoofera.

Z tego co już sam poszukiwałem to ze wzmacniaczy yamaha A-S201 / R-S202D. Jaka jest różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami? Z tego co widzę to ten drugi ma dodatkowo bluetooth, który by się przydał ale nie jest konieczny. Oczywiście czekam na inne propozycje.

Z  kolumn:

- magnat supreme 1002
- pylon pearl 20/25?
- jakieś STX? w swojej okolicy z używanych mam stx electrino 150.

Sprzęt głownie będzie podłączony do komputera, ale czasami fajnie by było podłączyć się bezpośrednio poprzez bluetooth z telefonu.
Jeszcze jak patrzyłem to np yamaha a-s201 ma wpisane minimalną impedancję jako 8ohm, ale widziałem że jest normalnie zestawiana z magnatami które mają 4ohm. Nie będzie to problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem stx electrino 150 przez 5 lat. Niezłe kolumny ale do mniejszych pomieszczeń. Pylony 20 wg mnie są słabsze więc dla Ciebie też nie za bardzo. Nie bój się używek. Ja za electrino dałem 1800zl. Z biegiem lat zrozumiałem że w tych pieniądzach miałbym dwie klasy lepsze paczki. Mam do sprzedania Monitor Audio Bronze BX6 z Yamaha A S301 lub z Nadem 326bee. Skierniewice nie są daleko więc zapraszam Cie na odsłuch. Jak coś to pisz na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym niedrogi wzmacniacz hybrydowy Taga Harmony HTA-600B z bluetooth i wejściem optycznym, do którego proponowałbym kolumny Klipsch RP-260F i masz całkiem fajny zestaw. Co prawda minimalnie przekroczysz budżet, ale biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny to i tak całkiem tanie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że oznaczenie AS oznacza klasyczny wzmacniacz, z kolei RS to już amplituner stereo. To A-S201 jest na pewno fajną opcją, ewentualnie masz jeszcze Cambridge Audio AXA25. Kolumny jak chcesz coś basowego to możesz spojrzeć w stronę jeszcze oprócz już wymienionych JBL A180, ewentualnie Polk Audio XT70, lub nieco droższe ES55.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marling123 napisał:

Jeszcze jak patrzyłem to np yamaha a-s201 ma wpisane minimalną impedancję jako 8ohm, ale widziałem że jest normalnie zestawiana z magnatami które mają 4ohm. Nie będzie to problem?

Tak, szczególnie przy głośniejszym graniu może się wyłączać. Trzeba szukać takiego wzmacniacza tudzież amplitunera, który obsługuje niższą impedancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał.

Przy głośnym graniu wzmacniacz będzie się wyłączał.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby model A-S 301.

Obsługuje koluny od 4 Ohm, ma też wbudowanego DACa.

Jeśli DAC nie jest Ci potrzebny, to taniej dostaniesz wersję A-S300.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Tak, szczególnie przy głośniejszym graniu może się wyłączać. Trzeba szukać takiego wzmacniacza tudzież amplitunera, który obsługuje niższą impedancję.

 

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Jak kolega wyżej napisał.

Przy głośnym graniu wzmacniacz będzie się wyłączał.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby model A-S 301.

Obsługuje koluny od 4 Ohm, ma też wbudowanego DACa.

Jeśli DAC nie jest Ci potrzebny, to taniej dostaniesz wersję A-S300.

Tak jak myślałem że z tym będą problemy. Dziękuje za pomoc.

Przeglądając wasze odpowiedzi i propozycje. Spodobał mi się bardzo wzmacniacz, który zaproponował @LBX Systemy Audio TAGA HTR 1000CD. Bo ma wszystko czego potrzeba oraz podoba mi się z wyglądu. A z kolumn to już tutaj gorzej. Czy np kolumny klipsch RP 260F lub jak podesłał @SIpo R 620F, będą pasowały do takiego wzmacniacza? Czy może lepiej zostać jednak przy A-S201? Propozycje od @S4Home tak naprawdę poza Polk Audio XT70 wykraczają mocno poza budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Pasować brzmieniowo będzie, aczkolwiek nim nie poszalejesz i trzeba uważać, aby nie spalić głośników odpowiadających za wysokie tony. Tu masz dobrą okazję z pełną gwarancją na kolumny Klipsch i pewnie jeszcze coś da się urwać z ceny.

 

To dobra przecena, warto rozważyć. Klipsche mają wysoką skuteczność i możesz je napędzić nawet czymś takim: https://pl.aliexpress.com/item/1005003263196183.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1cca3c00kNCQ7Q&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

Ten wzmacniacz to mała hybryda z DAC-iem. Ma dobre opinie i jest niedrogi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

 Tu masz dobrą okazję z pełną gwarancją na kolumny Klipsch i pewnie jeszcze coś da się urwać z ceny.

 

14 godzin temu, SIpo napisał:

To dobra przecena, warto rozważyć. Klipsche mają wysoką skuteczność i możesz je napędzić nawet czymś takim: https://pl.aliexpress.com/item/1005003263196183.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1cca3c00kNCQ7Q&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Dziękuje za pomoc, wybiorę chyba ten zestaw z Klipsch i tym wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych Cambridge AXA 25 + Polk XT70

Ale ja w tym budżecie szedł bym zdecydowanie w sprzęt używany.

Budzet na obecne realia audio jest niezwykle mały.

Klipsch 260 za 2400 zł zdecydowanie warto! Do tego Denon PMA 560 i masz świetny zestaw na lata.

Albo Cambridge A640 + starsze Klipsch F2/F3 te grały cieplej od późniejszych wersji / Mission M34i

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2022 o 17:57, Marling123 napisał:

 

Tak jak myślałem że z tym będą problemy. Dziękuje za pomoc.

Przeglądając wasze odpowiedzi i propozycje. Spodobał mi się bardzo wzmacniacz, który zaproponował @LBX Systemy Audio TAGA HTR 1000CD. Bo ma wszystko czego potrzeba oraz podoba mi się z wyglądu. A z kolumn to już tutaj gorzej. Czy np kolumny klipsch RP 260F lub jak podesłał @SIpo R 620F, będą pasowały do takiego wzmacniacza? Czy może lepiej zostać jednak przy A-S201? Propozycje od @S4Home tak naprawdę poza Polk Audio XT70 wykraczają mocno poza budżet.

Będą pasowały, bo są wysokoskuteczne, aczkolwiek można wzmacniaczem jeszcze z nich coś wycisnąć więcej. Czasem warto ten miesiąc poświęcić i odłożyć trochę więcej, bo sprzęt będzie z Tobą na pewno kilka ładnych miesięcy, a być może i lat, albo pójść na start w jakieś używki i wtedy masz zazwyczaj wyższe modele w podobnym przedziale cenowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...