Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany do Monitor Audio Silver 500G 6G


terence

Recommended Posts

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Zrób proszę zdjęcie salonu i może warto pokombinować coś z ustawieniem samych kolumn. Jak blisko ustawione ściany są kolumny licząc od tylnej krawędzi?

34 cm od ściany i tylnej krawędzi kolumny. 

50 minut temu, sonique napisał:

Wybacz, że spytam: a bass porty masz drożne czy tkwią w nich gąbki?;)

Drożne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zamieszczeniem tutaj zdjęcia jak stoją Twoje kolumny jest jak najbardziej trafny.

Podpinam się .

Atoll to też dobry kompan do tych paczek.

Uważam że zmiana Musicala owszem poprawi Ci nieco odbiór dolnego pasma ale zmieni także góry. Czy tu chciał byś ingerować?

Ze swojej strony polecę Ci Roksana Caspian M2 który uważam za jeden z lepszych wzmacniaczy w swojej cenie.

Świetna konstrukcja i zywsze brzmienie od Atolla.

Dobrą opcją może byc też Moon 240. Ten mimo że słabszy od obecnego Atolla zmieni brzmienie tych kolumn znacząco.

Opcja Advance Acoustic albo Electrocompaniet też mogła by spasować.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Denon którego wymieniłeś również jest jakąś opcją, ale na tyle dużo padło tutaj propozycji, że teraz tylko zostaje się delektować odsłuchem powoli i wyselekcjonowaniem zwycięzcy :) 

Dziękuję wszystkim za porady i propozycje. Teraz czekają mnie testy. Oczywiście dam znać, jak czegoś nowego się dowiem i wybiorę odpowiedni sprzęt.

Jeszcze tylko doprecyzuję kwestię basu i Atolla, bo może byłem niedokładny w opisie. Bas owszem jest, jednakże jest on bardzo mocno "wklejony" w scenę. Brakuje mu trochę szerokości/trójwymiarowości. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie jestem po prostu fanem sygnatury brzmienia Atolla w projekcji sceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, J4Z napisał:

Rafał dlaczego tylnej? Przecież mierzy się od przodu przetwornika. :P

Zawsze możesz dodać głębokość kolumny i po kłopocie, a swoją drogą to różnie jest to liczone i przykłady:

Cyt. 

,,Kolumny bardzo często lądują więc pod samą ścianą, rozstawione tak, jak pozwala mebel z telewizorem, meblościanka, itp. Postarajmy się więc wynegocjować drobne zmiany, pójdźmy na kompromis w czymś innym, bo warto. Kolumny ustawiamy generalnie tak, aby stały od tylnej ściany nie bliżej niż – to i tak proszenie się o kłopoty z basem – jakieś 20 cm. To absolutne minimum i walczmy o nie, jakby chodziło o nasze życie. Najlepiej jednak, jakby stanęły w odległości od 40 do 90 cm, licząc od ich tylnej ścianki. Da to znacznie głębszą i dokładniejszą scenę dźwiękową, czyli to, jak pokazywane są same instrumenty i towarzysząca im akustyka oraz efekty."

Cyt.

,,Warto pamiętać, że kolumny duże generalnie wymagają większego oddalenia od ścian niż zestawy małe. Jako punkt wyjścia można przyjąć odległość 60-70 cm od ściany bocznej (liczoną od osi głośnika wysokotonowego) i 30 cm od ściany tylnej (liczoną od tylnej ścianki kolumn) dla zestawów głośnikowych o typowych gabarytach."

Poniżej przykłady kolumn, gdzie tak podaje sam producent:

https://www.q21.pl/dali-oberon-7-orzech.html

https://www.q21.pl/dali-oberon-3-orzech.html

 

17 godzin temu, terence napisał:

34 cm od ściany i tylnej krawędzi kolumny. 

Spróbuj je wysunąć do przodu o ile nie będą nikomu wadzić. A jak daleko stoją od ścian bocznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

Spróbuj je wysunąć do przodu o ile nie będą nikomu wadzić. A jak daleko stoją od ścian bocznych?

Robiłem testy różnych odległości od ściany i różnice jeśli są to marginalne (przynajmniej na ucho). Od ścian bocznych stoją przynajmniej 1,5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2022 o 18:47, terence napisał:

Wjechał PMA 1600NE. Dam znać za parę dni i skrobnę główne różnice z Atollem IN200 SE. 

Witam,brawo za Denona,u mnie też gra Denon tylko 1500r, właśnie z ma. silver 500, wykopał od razu cxa 80,super mi się zgrał z silverami,ale to moje subiektywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 14:14, terence napisał:

Brakuje mu trochę szerokości/trójwymiarowości. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie jestem po prostu fanem sygnatury brzmienia Atolla w projekcji sceny. 

No to zdecydowanie zacznij od Caspiana M2 :) Może być szybko zakończony temat :)

Dnia 16.07.2022 o 18:47, terence napisał:

Wjechał PMA 1600NE. Dam znać za parę dni i skrobnę główne różnice z Atollem IN200 SE. 

O prosze :)

1500R i 1600Ne to jednak nieco inne wzmacniacze.

Ale jestem ciekaw porównania do Atolla obecnie :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nadszedł czas podzielić się moimi odczuciami po odsłuchu 1600NE. Zacznę wyjątkowo od końca, czyli werdyktu: Nie, Denon nie jest lepszym wzmacniaczem od Atolla. Tak, denon zgrywa się z MA zdecydowanie lepiej. Wygrywa synergia.

Poniżej w jak największym skrócie różnice:

Denon: 
- bas miękki, węższy niż w Atollu, wrażenie większej przestrzeni/separacji; czasem trochę się ciągnie, ale mi to nie przeszkadza 
- nieco wycofana średnica
- cieplejszy/żywszy/bardziej kolorowy (nie wiem czy operujecie na podobnym poziomie abstrakcji, jeśli chodzi o opisy wrażeń odsłuchowych 😛
- przyjemniejszy w odbiorze z parze z MA
- momentami dziki (bas potrafi "wyskoczyć")
- głębsza scena

Atoll:
- grzeczniejszy, bardziej ułożony, żadne pasmo się nie wybija - jakby ktoś zapiął kompresor na sumie
- mniejsza głębia sceny
- lepsze tony wysokie + więcej środka niż w Denonie
- bardziej szczegółowy (mimo gorszej separacji instrumentów)

Dajcie znać, jeśli coś będzie niezrozumiałe, to postaram się doprecyzować. Być może na dniach wjedzie 2500 PNE, to zrobimy H2H. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obiecałem sobie jedno zanim wszedłem na forum: nie chcę wsiąkać w technikalia, bo zginę i przepadnę. I finansowo i czasowo (już wystarczająco przepadłem w sprzęt gitarowy :p). Muzyka w dobrej jakości ma być przede wszystkim źródłem relaksu i metodą na odstresowanie, zaś sprzęt ma się przede wszystkim nie psuć ;) . Ja wiem, że to ma znaczenie, ale jak zacznę wchodzić w typy kabli i pozostałe detale, to możliwe, że stracę radość z tej zabawy, a to przecież nie o to chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zachwycony  Tellurium Q Blue II  fajny kabelek leży u mnie ,pokusiłem się na tellurium q black II lecz go pogoniłem ( po 6 miesiącach jednak w tle suchy) kable tellurium  mnie zauroczyły i zastąpiły Chord Odyssey .

Proponuję zrobić eksperymentalny test BELDEN BL-8471  można go obecnie kupić za 11,80 do nie dawna 7,40 ,jedna wada 200 godzin wygrzewania to za mało .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, P-na napisał:

Też byłem zachwycony  Tellurium Q Blue II  fajny kabelek leży u mnie ,pokusiłem się na tellurium q black II lecz go pogoniłem ( po 6 miesiącach jednak w tle suchy) kable tellurium  mnie zauroczyły

Zauroczyły ale pogoniłeś je, tak trochę sprzeczny przekaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Podobno 1300h jest idealne

Jakby ktoś chciał 1300 godzin bez Forum ...  lub 200 godzin ... to proszę kontynuować w tym stylu 😜

Pozdrawiam
PS. To tak na wszelki wypadek, żeby się nie zaczęły dziwne wpisy i nerwówka, co z tego dalej będzie ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...