Skocz do zawartości

Test 10 interkonektów RCA 25-700zł


Wito76

Recommended Posts

Panowie,

Odkopię nieco ten wątek z przed poł roku, bo właśnie toczę batalię z kablami, po części opisywanymi w tym wątku. 

Po kilku(nastu) przełączeniach pomiędzy poniższymi, moje wnioski są następujące : 

1. Mogami 2549 - tego używałam do tej pory, przed zmianą DAC. Zawsze uważałem, że jest po prostu kabel mocno 'neutralny' , takie 1:1, nic nie dodaje ale i nie zabiera, co jest osobiście moją definicją dobrego interkonekta. Dobry, otwarty zakres wysokich częstotliwości, ale nie aż tak, jak w przewodach ze srebrem (dla mnie im '+'). To pasmo mi leży w pełni. Niestety im niżej z częstotliwością, to pojawiają się jego pewne cechy czy też 'niedomagania'. Średnica jest na miejscu, ale taka jakby spłycona, 'papierowo - szorstka'. Niskie pasmo z kolei mam wrażenie nie ma aż takiego rozciągnięcia w dół i głębi.

2. Mogami 2534 - miałem go od dłuższego czasu w szufldzie, ale dopiero ostatnio zacząłem w pełni porównywać. Jest to interkonekt z pewnością ciemniejszy na górze, nie daje aż takiego powietrza jak 2549. Z kolei znacznie bardziej leży mi w nim średnica, która nie jest cieplejsza ale właśnie ma więcej głębi, faktury. Jeśli chodzi o zakres dolnych częstotliwości to różnic jest jeszcze więcej. Podobnie jak średnica, mają trochę bardziej zróżnicowane wybrzmienia i odczuwalnie głębsze pokrycie (tzw. zejście) w przypadku całkiem niskiego zakresu.

3. NEMOI 5220 - ten kabelek kupiłem ostatnio, zachęcony dobrymi recenzjami w sieci. Mi niestety nie przypadł do gustu już od samego początku. Góra jasna, otwarta - do niektórych, ciemnych systemów może się nadać - OK. Co mnie bardziej zdziwiło to wycofane i bardziej rozmyte pasmo niskich częstotliwości, które straciło na konturze i dynamice. W zasadzie wyszło połączenie cech, których w moim akurat systemie kompletnie nie chcę 🙂

Prośba o sugestie co jeszcze warto przetestować, będącego brzmieniowo swoistym 'middle ground' pomiędzy Mogami 2534 a 2549.

PS. Wszystkie w/w przewody był testowane jako RCA-RCA, w tej samej długości 1mb, z tymi samymi złoconymi wtykami Amphenol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

Wygląda na to ominęła mnie jakaś gównoburza w moim autorskim wątku 😀. "Niestety" nie widziałem. Tylko jedno szybkie pytanie w takim razie mam. Czy był tu niejaki ProjectPi? 

 

Nie.

P-na, Wing0 i Butler, a i Artur Brol.

Szkoda, że nie robiłem zrzutów, może następnym razem.

A wystarczyło to, że postawiłem pytanie o kabelek z Allegro…

No i poszło…

Nie ma co wracać, chętnie bym się udzielał w dyskusji, ale wiesz jak to jest…

O kablach się nie dyskutuje.

Nie wracajmy do tego 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie.

P-na, Wing0 i Butler, a i Artur Brol.

Szkoda, że nie robiłem zrzutów, może następnym razem.

A wystarczyło to, że postawiłem pytanie o kabelek z Allegro…

No i poszło…

Nie ma co wracać, chętnie bym się udzielał w dyskusji, ale wiesz jak to jest…

O kablach się nie dyskutuje.

Nie wracajmy do tego 😉

@Wito76 tak wszyscy siedliśmy na biednego Batonika wiesz jaki on grzeczny i miły, wszyscy go niesłusznie atakują, naszego pączusia forumowego :). Batoniku kochamy Cię 👋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Was też moderacja ma wyrobione zdanie, nie martw się. 

A i byłbym zapomniał, pan z allegro zapłata te sznurki z marnej jakości komponentów z Alliexpress,  a te WBTy jakie wystawia za 100 kilkanaście złotych to też podróby.

Wczoraj zadałem pytanie o 1m kabelek i pojawił się w jego aukcjach, w cenie poniżej oryginalnych wtyków jakie ma czelność nazywać WBTami.

Zatem mit o bdb manufakturze siadł niestety, by chociaż nie pisal, że to WBT, bo to nieprawda.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

WBTy jakie wystawia za 100 kilkanaście złotych to też podróby

Nie wolno handlować podróbami. Zgłosiłeś to Allegro? Jesteś pewien że to fejki?

25 minut temu, DiBatonio napisał:

O Was też moderacja ma wyrobione zdanie, nie martw się. 

Mariuszowi tez już pisałem nie tak dawno co myślę i wcale mnie nie rozczarował ani nie zaskoczył odpowiedzią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Nie wolno handlować podróbami. Zgłosiłeś to Allegro? Jesteś pewien że to fejki?

Tak.

Wejdź na aukcję,  zobacz też wystawiane wtyki w cenie 119zl za komplet 4szt, gdzie oryginały kosztują wielokrotność tej kwoty (WBT-0102 Ag nextgen Signature ok 1500zł)

Jak dla mnie to naruszenie prawa do poslugiwania się nazwą i znakiem towarowym zastrzeżonym do uznanej firmy WBT-Industrie GmbH.

Wymienilem kilka zdań z tym panem, jego argumentacja jest na poziomie domowego przedszkola, moge wrzucić zrzut jakby co.

Link do wtyków, które wystawia, podobne podróbki używa w swoich kabelkach, które pewno też są z chińskich drucików udajacych srebro, czy złoto. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wbt0102-ag-nextgen-signature-4-sztuki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jestem... Rozczarowany. Jeszcze w zeszłym roku (czy dwa) inaczej to wyglądało. 

7 minut temu, DiBatonio napisał:

(WBT-0102 Ag nextgen Signature ok 1500zł)

No ale to cena detalu... Adwokatem nie chce być, ale można oryginały zdaje się kupić dużo, dużo taniej.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Butler napisał:

Przyznam że jestem... Rozczarowany. Jeszcze w zeszłym roku (czy dwa) inaczej to wyglądało. 

Nie wiem jak to wyglądało rok temu, ale odpowiedź pana i argumentacja, że wszystko jest w Chinach produkowane, jest też rozczarowująca, żeby nie powiedzieć żałosna. 

Otóż WBT nie produkuje w Chinach, a jeśli nawet ma tam fabrykę i park maszynowy, to komponenty nie są niewiadomego pochodzenia i nie wpływa to na cenę ich wyrobów w detalu.

Owszem można kupić wtyki z rabatem, zależy gdzie się kupuje to taki będzie rabat, jedni mogą dać więcej inni mniej.

Natomiast proceder uprawiany na allegro jest żałosny,  by chociaż napisał w aukcji, że to wtyki a'la WBT, to byłoby inaczej.

Podobnie jest zresztą z wtykami zasilającymi Oyaide sprzedawanymi na potęgę na allegro i olx pod nazwą Oyaide.

A Panu podziękowałem informując grzecznie, że nie wspieram handlu podróbkami.

Zresztą chciałem tylko potwierdzić swoje przypuszczenia i domysły,  bo kabli nie potrzebuję no i pan się pięknie wyłożył 🙂

Co na to Allegro, no zobaczymy ...😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBT chyba jest made in Germany ale nie wiem czy cały asortyment. Mam ich banany w ampli które od kuzyna dostalem jak kino mi składał i kod paskowy jest niemiecki. Przynajmniej jestem pewien 100% ori ;) On na miejscu u klienta standardowo konfekcjonuje wszystko właśnie na WBT. Tylko rezyduje za oceanem, dawno temu wyemigrował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBT już od dawna nie są wykonywane w Germanii tak jak i wtyki ViaBlue czy nawet słuchawki Sennheiser, wszelka produkcja zlecana jest w Azji, zaś montaż końcowy jest w Niemczech by muc klepnąć „Made in Germany”.

Ciekawostką jest iż Sennheiser planował produkcję w Afryce (kraj niesprecyzowany)

Cyt-„Made in Germany”, powinien mieć co najmniej jakość „Made in Germany”. Ilość produktu faktycznie wyprodukowanego w Niemczech może się różnić. Nawet jeśli poszczególne elementy powstały w innym kraju lub ostateczny montaż odbywa się za granicą, można je oznaczyć jako „Made in Germany”, pod warunkiem, że „decydujący proces produkcyjny”, który tworzy szczególnie cenione właściwości produktu, jest wynikiem pracy w Niemczech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z Sennheiserem, ale to nie zmienia faktu, że słuchawki są składane z niemieckich produktów, dziś zresztą wielu producentów ma swoich poddostawców na całym świecie,  nie wykluczając szwajcarskich zegarków, przynajmniej tych do 50tys zł. 

Co do WBT, jak dla mnie troszkę przereklamowane, kiedyś z nimi pisałem, bo "zanabylem" terminale głośnikowe,  ale z giełdy.

Byłem podejrzliwy, więc kupiłem w dystrybucji marki WBT i już była inna czcionka, chociaż model ten sam, ale info z firmy było takie, że każdą wypuszczona kolejna edycja z linii może mieć różne czcionki .

A co do tego co tam siedzi w środku pod świecącym złotkiem, czy sreberkiem to też bywa różnie, tak jak wczoraj ze wspomnianymi kablami OCC.

Jak to dzisiaj wygląda nie wiem, ale proces produkcyjny musi być zachowany wg norm i założeń niemieckich, kontrola na odbiorze koncowym rownież, czy to Sennheiser, WBT, czy marka motoryzacyjna.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2024 o 09:01, jakubk napisał:

3. NEMOI 5220 - ten kabelek kupiłem ostatnio, zachęcony dobrymi recenzjami w sieci. Mi niestety nie przypadł do gustu już od samego początku. Góra jasna, otwarta - do niektórych, ciemnych systemów może się nadać - OK. Co mnie bardziej zdziwiło to wycofane i bardziej rozmyte pasmo niskich częstotliwości, które straciło na konturze i dynamice. W zasadzie wyszło połączenie cech, których w moim akurat systemie kompletnie nie chcę 🙂

Myślę, że to kwestia tak zwanego umownie wpasowania w system. U mnie z lampą, czyli granie raczej ocieplone, romantyczne, barwne - ten kabelek wcale nie wykazał cech  jasnej, czy jaskrawej góry. Góra była u mnie w sam raz, taka dźwięczna, talerze miały tak z metr średnicy idąc metaforą. Porównując z innymi  kabelkami, ten zagrał tak energicznie, z pazurem, nic nie ukrywał, nie przymulał. Może faktycznie prezentacja górnego pasma tak zadziałała na mój odbiór. Mogę jeszcze tylko dodać, że kupił go sobie jeden posiadacz hybrydy Magnat M780, zachęcony moimi pozytywnymi recenzjami. Rozmawialiśmy po zakupach i jest bardzo zadowolony. No ale wcześniej miał RCA Melodika i po tamtym zamulonym graniu ,Neotech 5220 wyraźnie otworzył mu brzmienie, a takie miał oczekiwania. W sumie pokonać Melodike to żaden wyczyn i wyzwanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, P-na napisał:

O ile awatar mnie nie myli to Wito76 też jest w posiadaniu  STINES GOLD (taki awatar jest na forum mp3store).

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem o czym piszesz :). Ani takiego awatara nie mam ani nawet tej marki kabli nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Myślę, że to kwestia tak zwanego umownie wpasowania w system. U mnie z lampą, czyli granie raczej ocieplone, romantyczne, barwne - ten kabelek wcale nie wykazał cech  jasnej, czy jaskrawej góry. Góra była u mnie w sam raz, taka dźwięczna, talerze miały tak z metr średnicy idąc metaforą. Porównując z innymi  kabelkami, ten zagrał tak energicznie, z pazurem, nic nie ukrywał, nie przymulał. Może faktycznie prezentacja górnego pasma tak zadziałała na mój odbiór. Mogę jeszcze tylko dodać, że kupił go sobie jeden posiadacz hybrydy Magnat M780, zachęcony moimi pozytywnymi recenzjami. Rozmawialiśmy po zakupach i jest bardzo zadowolony. No ale wcześniej miał RCA Melodika i po tamtym zamulonym graniu ,Neotech 5220 wyraźnie otworzył mu brzmienie, a takie miał oczekiwania. W sumie pokonać Melodike to żaden wyczyn i wyzwanie. 

Dzięki za konstruktywny komentarz 😉

Tak, zgadzam się, że wiele zależy od 'dopasowania' w dany system. Względem Melodika Purple (które są zdecydowanie ciemne) na pewno dało się odczuć oddech 'świeżości' i otwarcie. Moja filozofia jest trochę inna - niech grają kolumny, wzmacniacz, ale kable - jak najbardziej neutralne. I taki był do niedawna dla mnie M2549, tylko zauważyłem, zgodnie z wcześniejszym opisem, że ogranicza ciut zakres dołu i ciężar /gęstość środka. 

Gdyby tak puścić 'równolegle' 2549 + 2534 to było by dealnie 😅

Nie wiem zresztą jak wspomniana Melodika odnosi się do wprowadzenia RCA w linii 'Brown Sugar' , który ma szansę być znacznie bardziej neutralny niz Purple Rain. 

 

Edytowano przez jakubk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakubkNapisałeś że Melodika Purple Rain jest ciemna.

Mam ten kabel, używam z Gato o którym niedawno ktoś ze sklepu powiedział, że to jest ciemno grający wzmacniacz. W porównaniu z Audio Analogue Aacento.

Testowałem też Gold Note IS-1000.

Jak dla mnie mial delikatnie jaśniejsze czy bardziej otwarte brzmienie niż mój Gato . 

Jeśli Melodika by była ciemniejsza, nawet by mi to do głowy nie mialo prawa przyjść bo ona by jego brzmienie przyciemniła, a jednak ...

Moje zdanie.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur BrolNa tym właśnie polega po części 'trudność' tej dyskusji, że nie ma po dwóch stronach forum dwóch takich samych par uszu słuchających tego samego zestawu urządzeń 🙂

Melodike jako głośnikowe Brown Sugar (4.5mm2) bardzo polecam. Jak wypuszczą BS w RCA (wczoraj znalazłem, że są XLR) to na pewno zamawiam na testy 😁

@Seb Myślę, że warto spróbować. Ja, póki nie wymyślę nic innego, zostaję na Mogami 2534 czyli Star Quadzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakubk napisał:

Na tym właśnie polega po części 'trudność' tej dyskusji, że nie ma po dwóch stronach forum dwóch takich samych par uszu słuchających tego samego zestawu urządzeń 🙂

To prawda, jednak najczęściej czyta się, że Melodika zwłaszcza Purple właśnie zbyt zmiękcza, zamula, czy przyciemnia jak kto woli. Takich opinii jest mnóstwo i większość to potwierdza w porównaniach z innymi kablami. 

Jak dla mnie to są kable miękiszony i to od zasilających po głośnikowe.

1 godzinę temu, jakubk napisał:

Melodike jako głośnikowe Brown Sugar (4.5mm2) bardzo polecam.

A ja polecam tę Melodike jeśli już i nie będzie tutaj maniery Purple, czy innych Brown Sugarów z efektem mulenia i spowolnienia brzmienia, czy buły. 

4,5mm² to aż nadto w głośnikowych. 

https://m.sklep.rms.pl/melodika-bwc2250-black-white-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAvJarBhA1EiwAGgZl0He-QEdYOMze4kO7YoBNsJohmgroU0fIVpp4Yx_GeEXxoYVJef9ZuRoC4EoQAvD_BwE

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...