Skocz do zawartości

Test 10 interkonektów RCA 25-700zł


Wito76

Recommended Posts

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

To prawda, jednak najczęściej czyta się, że Melodika zwłaszcza Purple właśnie zbyt zmiękcza, zamula, czy przyciemnia jak kto woli. Takich opinii jest mnóstwo i większość to potwierdza w porównaniach z innymi kablami. 

Jak dla mnie to są kable miękiszony i to od zasilających po głośnikowe.

A ja polecam tę Melodike jeśli już i nie będzie tutaj maniery Purple, czy innych Brown Sugarów z efektem mulenia i spowolnienia brzmienia, czy buły. 

 

Tak, dlatego Purple wg. mnie i do moich potrzeb/systemu to niekoniecznie. Brown Sugar to inny pomysł na dźwięk. Nie mają żadnego elementu mulenia / buły /spowolnienia. Nie są również 'efekciarskie' jak niektóre z elementem srebra, czego też osobiście nie lubię. 

Browny mogę jednym słowem ocenić jako  'równe' 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jakoś wyleczyłem się z Mogami i do marki nie wrócę. Co prawda mialem jedynie opisany na 1 stronie 2497, polutowałem sobie zachęcony pozytywnymi opiniami no i przede wszystkim koszt nie majątek, ale chyba jakaś wspólna maniera w tej marce jest. Nie wiem, takie gdybanie i wróżenie z fusów. Ale każdy chyba tak ma, choćby z samochodami, że pewnych marek nie wiedzieć czemu nie lubimy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wito76 napisał:

Ja natomiast jakoś wyleczyłem się z Mogami i do marki nie wrócę. Co prawda mialem jedynie opisany na 1 stronie 2497, polutowałem sobie zachęcony pozytywnymi opiniami no i przede wszystkim koszt nie majątek, ale chyba jakaś wspólna maniera w tej marce jest.

Tak może być, ale weź pod uwagę, że tego Mogami zalutowałeś bardzo słabymi „sonicznie” wtykami.

Rozumiem, że są tanie i przy okazji solidne, ale sorry … to nie są dobre wtyki.

😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Ja natomiast jakoś wyleczyłem się z Mogami i do marki nie wrócę. Co prawda mialem jedynie opisany na 1 stronie 2497, polutowałem sobie zachęcony pozytywnymi opiniami no i przede wszystkim koszt nie majątek, ale chyba jakaś wspólna maniera w tej marce jest. Nie wiem, takie gdybanie i wróżenie z fusów. Ale każdy chyba tak ma, choćby z samochodami, że pewnych marek nie wiedzieć czemu nie lubimy.

 

2497 akurat nie miałem/nie słyszałem.Widzę, że to kompletnie inna konstrukcja - coaxial. 

Porównywał może ktoś jak się ma do 2534 lub 2549?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tak może być, ale weź pod uwagę, że tego Mogami zalutowałeś bardzo słabymi „sonicznie” wtykami.

Rozumiem, że są tanie i przy okazji solidne, ale sorry … to nie są dobre wtyki.

😉

 

No ja wiem, że masz zajawkę na wtyki 😀. Dla tego 2497 zastosowałem "bardzo słabe sonicznie" Amphenol. Nie wiem czy patrzysz przez pryzmat ceny czy używałeś je kilkakrotnie i wiesz. 

Na pewno moim dużym zaskoczeniem był fakt, że metrowy IC marki Fezz, model Fac01 ceni się 650zl i jest właśnie na tych Amphenol. Trochę zdziwko złapałem. Ale fakt był taki, że zagrał na testach u mnie bardzo fajnie i docelowo został ze mną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

No ja wiem, że masz zajawkę na wtyki

No ma ma. Ale one niestety robia robote. 

Chociaz ostatnio wszedlem w posiadanie kabli xlr PAD Neptune i one maja wtyki neutrika. Chyba robione dla PADa, ale szczerze, wygladaja prawie jak zwykle.

Sam kabel gra nieziemsko i pognal inne testowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie wiem czy patrzysz przez pryzmat ceny czy używałeś je kilkakrotnie i wiesz. 

Patrzę tylko przez pryzmat tego co słyszę.

Popełniłem jakiś czas temu IC wg własnego pomysłu materiały i splot etc., żadnych gotowców, ale powiedziałem sobie, że albo na wtykach porządnych, albo wcale, żadnych półśrodków i tyle, kupiłem wtyki FT 111R Furutecha.

Ten kabelek miał pożyczony ode mnie Dedal75, inny kolega jak go usłyszał u mnie stwierdził, żebym sprzedał swoje Albedo Monolitha, bo nie ma  sensu ich trzymać 😆 (pewno przez grzeczność).

Chociaż kabelek pod wieloma względami bardziej mi się podobał niż Monolith. 

W międzyczasie zanabylem konwerter USB >coax M2Tech Hiface Two potrzebowałem kolejnego coaxiala, kupiłem z metra Furutech FX - Alpha Ag i wtyki KacSa RP-85ST srebrzone, później jeszcze Neotecha i też dostał te same wtyki.

Ale po czasie chciałem sprawdzić wtyki , no i zapiąłem te furutechy na coaxialu Furutecha, okazało się, że coaxial nabrał cech, które miał mój IC na tych wtykach FT111R, wtyki grają niestety i albo sknocą , albo poprawią cechy kabla.

 

 

44 minuty temu, Mikelas76 napisał:

No ma ma. Ale one niestety robia robote. 

Chociaz ostatnio wszedlem w posiadanie kabli xlr PAD Neptune i one maja wtyki neutrika. Chyba robione dla PADa, ale szczerze, wygladaja prawie jak zwykle.

Sam kabel gra nieziemsko i pognal inne testowane. 

 Nie mów, że kupiłeś XLR za 9tys 😄

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie mów, że kupiłeś XLR za 9tys

Broń Boze. Jeszcze tak nie zwariowalem. Po zmianie sprzetowej zostalo pare elementow do sprzedazy i po pozegnaniu preampa WBA, kupilem uzywke PADa. Gryzlem sie z tematem przez prawie dwa tygodnie. Ostatecznie przekonalem sam siebie ze kasa za preampa "spadla z nieba" i zanabylem Neptuna. 

Swietny kabel, zmasakrowal inne testowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Chociaz ostatnio wszedlem w posiadanie kabli xlr PAD Neptune i one maja wtyki neutrika. Chyba robione dla PADa, ale szczerze, wygladaja prawie jak zwykle.

Sam kabel gra nieziemsko i pognal inne testowane. 

To prawda, też używałem ten kabelek. Jest kapitalny. Ale po ponad trzech latach zamieniłem go na chord signature, i teraz to jest jazda. Zmiany od czasu do czasu  są wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DiBatonio napisał:

Jeśli to nie jest tajemnicą, to za ile taka używka, skoro nowy XLR apAD Neptune kosztuje blisko 10 tys.

Przeszlo 4 kafle. Kabelek 1,5 roczny. Sprawdzilem poziom plynu/zelu. I jest bardzo 👍

50 minut temu, mariol napisał:

To prawda, też używałem ten kabelek. Jest kapitalny. Ale po ponad trzech latach zamieniłem go na chord signature, i teraz to jest jazda. Zmiany od czasu do czasu  są wskazane.

No u mnie tez to byla tak zmiana. Z PADa Musaeus na Neptuna. Z tym ze Neptune idealnie zbalansowal sie z reszta sprzetu pod moj gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu z koncertu Kazika.

Zastanawiałem się będąc na imprezie, czy wykonawca typu np. Kazik, przyjeżdżając na koncert do sali takiej w jakiej grał dzisiaj (Stary Maneż w Gdańsku) dopytuje się o rodzaj nagłośnienia (specyfikację kolumn), oraz o wszelakie kable jakimi połączone są kolumny/mikrofony/wzmacniacze/miksery etc.

Jak myślicie, czy wykonawcy muzyczni dopytują o okablowanie użyte do nagłośnienia koncertów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi muzycy mają w pompce, od tego jest ekipa nagłośnieniowa. 

Nie pamiętam już kto to był, ale czytałem kiedyś o jakimś solowym wykonawcy, że dbał o takie szczegóły i jego koncerty naprawde były ucztą dla uszu.

Jak znajdę to wrzucę tutaj.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, terracan1929 napisał:

Właśnie wróciłem do domu z koncertu Kazika.

Fanem nie jestem, ale w Kwadratowej lata temu przeżyłem najlepszy koncert w życiu :)

Co do nagłośnienia... Myślę że ekipy które zajmują się sprzętem objazdowym znają się na fachu i panuje do nich coś w rodzaju zaufania. Jeśli klub ma swój system to zakładam że podczas prób jest pełno pytań i sugestii, nie raz słyszałem jak renomowane zespoły odwoływały występ z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

O ile autor się nie pogniewa tu wrzucę obiecany ( Niedrogie kable zasilające) test Viablue nf-s1 .

ViaBlue NF-S1 SILVER STEREO – RCA 2x1m (nowy)

Obiecywałem więc skrobnę, sporo czasu zabrało wygrzewanie w dodatku doszły słuchawki Sennheiser HD 559, HD 599 od razu sprezentowane synowi no i kabel Canare 4S11 (ciekawiły mnie).

No i Sennheiser HD 600 te zostają – ViaBlue NF-S1 poszedł w szranki z mymi ulubieńcami Chord Chorus II/Oslo/ STINES SILVER/ STINES GOLD (na zdjęciach).

Viablue mam doświadczenie posiadając kable zasilające, modele X40 i X60. – wracając do ViaBlue NF-S1 byłem pełen obaw zakupując go lecz niestety ten kabel robi potężne odczucia zadowolenia. Viablue NF-S1 – kabel do każdego systemu, brzmienie jest równie dobre co wygład zewnętrzny! Z wrażenia aż przysiadłem!

Wielka szeroka ściana dźwięku z doskonałą separacja, kapitalnym basem i świetną dynamiką.

Jestem miłośnikiem ciemnego i miękkiego obszernego basu, doznałem zaskoczenia - zabrzmiało  fenomenalnie, rewelacyjnie, Niemiecki RCA zaprezentował ogrom muzyki. Zbudowała się ściana obszernej muzyki bez przytłaczana. Dźwięk był wychodzący z głośników i bardzo przyjemny, dużo szczegółów i dobra głębia, muzyka płynęła bardzo swobodnie, do tego kapitalna separacja. wszystko jeden wielki spektakl zwłaszcza płyta U 96 - Das Boot wreszcie było słychać spadający deszcz no i te kotły bębnowe wybrzmiały nie jak przemoczona skóra którą inne kable tak prezentują.

Generalnie wiele smaczków by można było przytoczyć , Viablue ma w sobie swoistą dostojność, dzięki czemu wokale nie narzucały się za bardzo, brzmiały one bardziej subtelnie i kulturalnie - jedwabiście ale miały swoją głębie i realizm, drażnią mnie a ostrości i sybilanty te były brane w ryzy jak wyżej napisałem.

Bas jest potężny, mocny, głęboki ale świetnie kontrolowany, nie ma buczenia, hurgotania tylną dyktą w meblach – czuć siłę uderzeń. Dynamika idealnie gdzie miała łupnąć to łupnęło. Najciekawiej było gdy z ciekawości włączyłem film Terminator czy Dzień Niepodległości normalnie jak w kinie .

Zafascynował mnie Viablue NF-S1, teraz bitwa z myślami gdzie ostatecznie wpięty będzie CD czy DAC a może i tu przychodzi chęć na ViaBlue NF-S6 ?.

IMG_20240416_150855.jpg

IMG_20240416_150751.jpg

IMG_20240416_150803.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady hmmm: 

- cena (ogólne marudzenie), kupisz nie kupisz potargować się można.

- brak lub rzadkość kabla z drugiej ręki.

- mogą przeszkadzać tuleje ferrytowe gdy mamy ciasno.

- kwestia systemu-aplikacji, może to spotęgować nadmiar basu np . Viablue NF-S1 + Canare 4S11 to ból głowy gotowy.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe nie znam canare a viaBlue kojarzę.

Dobrze że chce się ludziom podzielić spostrzeżeniami .

Mam tylko jedno zastrzeżenie , odnośnie "jak w kinie" 

Chyba do innych kin chodzimy , zawsze mnie w oczy kolą takie uproszczenia . 

Reszta ok 👍 Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...