Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 21m2 do 3-4k PLN


Michał D.

Recommended Posts

Dnia 30.07.2022 o 14:32, Michał D. napisał:

Zorientowałem się że Cambridge da ostrzejszy dźwięk, tak samo Focal Chora 806, MR780 przez te lampy zagra ciepłej, dobrze to się zgra z bronze 100? Ten Marantz chyba jest bardziej wyśrodkowany z tego co czytałem,

Tak, aby uzyskać taki nieco zbalanansowany dzwiek nie wybiera się przy najmniej tutaj elekotrniki oraz kolumn o podobnie wyostrzonej barwie.

Zatem Cambridge + KEF tak. Z kolei Magnat + Monitor Audio Bronze tak. Marantz będzie faktycznie wyśrodkowany ale zagra z nich najspokojniej.

Dnia 30.07.2022 o 14:32, Michał D. napisał:

a im więcej czytam tym mniej wiem, zdawałem sobie sprawę że Stereo to złożony temat, ale nie aż tak 😮, łatwiej chyba postawić dobrze działający zbiornik morski, albo terrarium hi-tech😂

No tak :) Od kiedy to pisałem nic się nie zmieniło :)

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1369346729843970/

 

 

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2022 o 14:32, Michał D. napisał:

@Q21, niestety zdaję sobie z tego sprawę, przejrzałem oferty sklepów we Wrocławiu, jednak żadne nie ma w ofercie powyższych wszystkich komponentów tak żeby móc sprawdzić. Chyba tylko w jednym bywają głośniki... Dlatego też tak dopytuje które z zestawień odnajdzie się w preferowanych przeze mnie gatunkach, typowo ciężkiej gitarowej muzyki ( Meta, Slayer itp) słucham sporadycznie jednak głośniej i jak nie ma w domu żony i córki, blues i klasyczny rock generalnie cały czas jednak też nie za głośno, podobnie z housem. Teraz zauważyłem że nie słucham aż tak głośno tej muzyki jak by mi się wydawało.

Zorientowałem się że Cambridge da ostrzejszy dźwięk, tak samo Focal Chora 806, MR780 przez te lampy zagra ciepłej, dobrze to się zgra z bronze 100? Ten Marantz chyba jest bardziej wyśrodkowany z tego co czytałem, a im więcej czytam tym mniej wiem, zdawałem sobie sprawę że Stereo to złożony temat, ale nie aż tak 😮, łatwiej chyba postawić dobrze działający zbiornik morski, albo terrarium hi-tech😂

 

W mojej ocenie najciekawszym zestawieniem może okazać się zestaw Magnat MR780 w połączeniu z MA Bronze 100. MA zapewnią dynamikę i precyzję, magnat natomiast ociepli nieco brzmienie i doda przestrzeni. Plusem dla Magnata są jeszcze lampy, dzięki którym zawsze możesz poprawić brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

W mojej ocenie najciekawszym zestawieniem może okazać się zestaw Magnat MR780 w połączeniu z MA Bronze 100. MA zapewnią dynamikę i precyzję, magnat natomiast ociepli nieco brzmienie i doda przestrzeni. Plusem dla Magnata są jeszcze lampy, dzięki którym zawsze możesz poprawić brzmienie. 

Słuchałem to zestawienie i potwierdzam, choć u mnie zdecydowanie wygrał pionier z tymi głośnikami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę na słowo że Thiel. Jednak czy te polecane powyżej również?🤔

Dnia 22.07.2022 o 08:14, Piotr Sonido napisał:

Też jestem za tym ale mówienie tego na głos wywołuje oburzenie.

Może niekoniecznie oburzenie. Ale na pewno każe sie chociaż zastanowić czasem.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał D. napisał:

Chyba zdecyduję się właśnie na to połączenie, tylko teraz nie mogę nigdzie znaleźć odtwarzacza Magnat mcd 750. 

Nie ma go już i nie będzie

26 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wierzę na słowo że Thiel. Jednak czy te polecane powyżej również?🤔

Może niekoniecznie oburzenie. Ale na pewno każe sie chociaż zastanowić czasem.

Ja nie neguje kwestii wzmacniacza jak niektórzy. Jako sprzedawca starałem się podejść do tego obiektywnie patrząc na budżet klienta. Bo wiem że jednak jest pewien opór przez takim balansowaniem na linii kolumny - wzmacniacz.

Jednak sam wybierałem i bliskim znajomym także zachęcałem do przy najmniej sprawdzenia dłuższego w domu lepszej elektroniki.

Malo który producent kolumn zdecyduje się na takie jawne otwarte stwierdzenie. Mając budżet klienta producenci wiedzą że klient najwięcej przeznaczy na kolumny. I im to pasuje.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Thiel.

Ja mogę znaleźć w wolnym czasie, link do strony z wywiadu z topową i znaną wszystkim audiofilom firmą, gdzie mowa o tym iż max kwoty na sysyem należy przeznaczyć na kolumny.

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mając budżet klienta producenci wiedzą że klient najwięcej przeznaczy na kolumny. I im to pasuje.

 

Pisałem juz wielokrotnie (i to jest dla niektorych oburzajace), że zespoły głośnikowe to "wąskie gardło" systemu nie licząc akustyki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Spotkałem się z twierdzeniem, że np. Dynaudio, Sonus Faber lepiej grają z dużo droższą elektroniką od nich samych.

Heh. Co innego gdy mamy juz te dynki czy sonusy, odpowiada nam ich brzmienie i nie chcemy ich zmieniać, wiec mozna polepszyć wydajac wiecej na wzmacniacz procentowo. Natomiast inna sprawa gdy chcemy nabyć denki lub sonusy plus wzmacniacz, ktory na dodatek  miałby być drozszy od kolumn!

Pamietaj ze też robie/robiłem roszady sprzętowe, i kolumny za 60-80% całej kwoty to mój złoty środek. 

Ps: zoba temat q5pro z czym łączą!

Wzmak za 500zł!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Byłem zdecydowany na Magnata MR780 ale brak odtwarzacza ze stajni Magnata nieco dyskredytuje go jako pierwszy wybór. Trafiłem na Pioneer SX-N30AE + Pioneer PD-10AE/30AE.

Tylko teraz pytanie ,czy to ma prawo zagrać się z kolumnami polecanymi w wątku? Kef q350, Monitor Audio Bronze 100 lub Pylon Opal/Pearl? Czy pod niego i muzykę której słucham trzeba szukać już w innym kierunku? 

Z Focal Chora 806 chyba będzie za ostro?

Pioneer gra z tego co czytałem wyżej niż Magnat, może brać pod uwagę jeszcze Dali Oberon 3? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał D. napisał:

Oo...to muszę szukać innego wzmacniacza? 😶 Chciałem wzmacniacz i źródło jednego producenta.

 

Brałem pod uwagę jeszcze Maratnz pm6007. 

Nie. Masz szukać innego CD. Dlaczego jeden producent?

11 godzin temu, Michał D. napisał:

Byłem zdecydowany na Magnata MR780 ale brak odtwarzacza ze stajni Magnata nieco dyskredytuje go jako pierwszy wybór. Trafiłem na Pioneer SX-N30AE + Pioneer PD-10AE/30AE.

Tylko teraz pytanie ,czy to ma prawo zagrać się z kolumnami polecanymi w wątku? Kef q350, Monitor Audio Bronze 100 lub Pylon Opal/Pearl? Czy pod niego i muzykę której słucham trzeba szukać już w innym kierunku? 

Jasne że tak. Z tym że to gorsza elektronika.

 

Heco Aurora 700 też gra znacznie lepiej z lepszymi wzmacniaczami, tu producent nic o tym nie mówi ale tak jest.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2022 o 07:25, Piotr Sonido napisał:

Nie. Masz szukać innego CD. 

Ok, w sumie nie wiem czemu uparłem się na jednego producenta, czy w przypadku MR780 i wbudowanego DAC, mam szukać stricte odtwarzacza CD  czy transportu? Odtwarzacze, np ten Pioneer o którym pisałem wyżej ma DAC, to wpłynie pewnie na finalne brzmienie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał D. napisał:

Ok, w sumie nie wiem czemu uparłem się na jednego producenta, czy w przypadku MR780 i wbudowanego DAC, mam szukać stricte odtwarzacza CD  czy transportu?

A to już zalezy od Ciebie.

Jesli byłbyś zadowolony z DACa w MR780 to transport od Cambridge CXC jest trwały i stabilny.

Jeśli chcesz inną barwe to szukasz kompletnego CD z DACiem.

29 minut temu, Michał D. napisał:

Odtwarzacze, np ten Pioneer o którym pisałem wyżej ma DAC, to wpłynie pewnie na finalne brzmienie ? 

Wpłynie. ale w którą stronę tego nie wiesz.

Moim zdaniem CXC to model ciekawszy. Ale Pioneery z serii PD byly na prawdę udane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jednego producenta jest jakimś zawsze wyborem jeżeli chcemy zachować mniej więcej jedną koncepcję grania, ale dzięki zastosowaniu urządzenia innego producenta mamy możliwość moderowania tego brzmienia, a transport (lub CD z wyjściami cyfrowymi) dodatkowo daje szansę na wprowadzenie do toru ewentualnie zewnętrznego DAC co jeszcze może spowodować popchnięcie jakości systemu na wyższy poziom.

CXC na pewno jest bardzo dobrą opcją w tym przedziale cenowym i dobrym kompanem do Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, częściowo decyzja zapadła, Magnat mr780 na pewno, za jakiś czas dokupię streamer, może MMS, odtwarzacza będę szukał mcd, jeśli z rynku wtórnego nic się nie trafi wybiorę jakiś transport, tylko dalej bije się z myślami - Monitor Audio Bronze 100 czy Focal Chora 806... Potem jeszcze wybór kabli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chyba już za długo szukam i czytam, zaczynam wymyślać. Zamawiam MR780 + MA Bronze 100. Będę musiał chyba z kablami już na miejscu poeksperymentować i zamówić standy, myślę że 60 cm wysokości będą odpowiednie, ze względu na to że sofa jest stosunkowo wysoka.  Teraz pytanie, standy ze szkła hartowanego zdają egzamin? Coś w stylu Taga tss 60g albo metalowe B-TECH bt606.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...