Skocz do zawartości

Pioneer A-70DA z odtwarzaczem N-70DA jakie kolumny PODSTAWKOWE dobrze zagrają z tym zestawem?


emil barcelona

Recommended Posts

Witam od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza Pioneer A70DA urządzenie współgra z odtwarzaczem sieciowym N70DA proszę o pomoc w doborze kolumn podstawkowych. Pomieszczenie to salon z kuchnią w kształcie prostokątu o metrażu 25m2. Muzyka jaką głównie słucham to klubowa, elektroniczna. Zależy mi na dynamice i nisko schodzacym basie. Dodam że posiadam mała wiedzę na temat audio więc będę wdzięczny za każdą pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, emil barcelona napisał:

Witam od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza Pioneer A70DA urządzenie współgra z odtwarzaczem sieciowym N70DA proszę o pomoc w doborze kolumn podstawkowych. Pomieszczenie to salon z kuchnią w kształcie prostokątu o metrażu 25m2. Muzyka jaką głównie słucham to klubowa, elektroniczna. Zależy mi na dynamice i nisko schodzacym basie. Dodam że posiadam mała wiedzę na temat audio więc będę wdzięczny za każdą pomoc

Mam 50 i Monitor Audio Bronze 100 jest idealnie 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tutaj polecał bym jednak coś większego albo Silver 100 od Monitor audio albo KEF R3.

Wysokość będzie ok?

Piotr

Będą stały na wysokości 50cm. Ta propozycja KEF R3 mi się podoba.

Ktoś z tutaj obecnych miał możliwość korzystania z wzmacniacza Pioneer A70DA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z KEF będziesz miał fajną dynamikę i przestrzeń w połączeniu z tym wzmakiem, a same kolumny mają bardzo szerokie spektrum dźwiękowe, przez co bardzo dobrze różnicują poszczególne gatunki muzyczne. Te kolumny spokojnie z mniejszymi kolumnami podłogowymi nawet mogą stanąć w szranki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Kolumny podstawkowe w 25m i nisko schodzący bas? Powodzenia

Cudów nie oczekuję, mam świadomość ograniczeń ale chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z tego co mam. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Na pewno z KEF będziesz miał fajną dynamikę i przestrzeń w połączeniu z tym wzmakiem, a same kolumny mają bardzo szerokie spektrum dźwiękowe, przez co bardzo dobrze różnicują poszczególne gatunki muzyczne. Te kolumny spokojnie z mniejszymi kolumnami podłogowymi nawet mogą stanąć w szranki. 

Panski opis idealnie pasuje do moich oczekiwań :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emil barcelona napisał:

Ta propozycja KEF R3 mi się podoba.

Myślę, że jeśli chodzi o sam bas, starsza wersja ( R300 ) tego modelu wypadnie korzystniej, chociaż już pewnie do kupienia tylko używane.

Ewentualnie Dynaudio Emit 20 lub starsza wersja Emit M20 z dobrym basem.

https://salony.nautilus.net.pl/produkt/emit-m20/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałyby to być kolumny podstawkowe to polecałbym posłuchać Monitor Audio Silver 100 oraz Pylon Audio Diamond Monitor 18. 

Monitor Audio zapewnią Ci lepszą dynamikę oraz kontrolę basu. Dodatkowo wyciągną więcej szczegółów z nagrań. Pylony zaprezentują brzmienie pełniejsze na średnicy z mocniejszym basem oraz większą głębię. 

Kef R3 to także dobra propozycja. Brzmienie muzykalniejsze względem Silverów 100, a basu nie powinno zabraknąć. Względem poprzedniej serii R300 brzmią zdecydowanie przestrzenniej. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, emil barcelona napisał:

Cudów nie oczekuję, mam świadomość ograniczeń ale chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z tego co mam. 

Panski opis idealnie pasuje do moich oczekiwań :)

Najlepiej będzie posłuchać. Jeżeli nie masz w pobliżu salonu, to zapraszamy do nas, albo możemy Ci wypożyczyć wysyłkowo i sprawdzisz sobie we własnych warunkach, co będzie najlepszą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...