Skocz do zawartości

porada


maroll

Recommended Posts

Cześć,jaki wzmacniacz do 5000zł do triangle comete ez(używki też).Pokój 22m ,o d ściany do 0.5m,na boki 1m,odsłuch ok.3m,z niczym nie grały do tej pory.Starego denona wywaliłem,zaczynam od nowa.Dlaczego one?chciałem monitory,podobał mi się ich dźwięk i wygląd,nie pamiętam z czym grały.Praktycznie nie mogę zrobić odsłuchu,słucham blues.rock,ale dobrym popem nie pogardzę.Jaki ma być ten wzmak?dźwięk czyściutki,chciałbym słyszeć każde uderzenie w talerz(bez sibi oczywiście) czy kastaniety(Al di meola)czy każdy przester Robina Trowersa itp.Co dzień mam inną koncepcje,od Marantza do Magnata.Źródło,pliki od flaca w góre...po namyśle nie upieram się przy tej analityczności,gdyby ktoś je miał i dobrze mu grały z czymś,też mogę to łyknąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.56fb4934bbeb64972148f7d8f85cdb15.png

1 minutę temu, Fafniak napisał:

To są te stare triangle czy nowszy wypust (mylą mi się nazwy)

Jeżeli stare to polecam raczej lampowe wzmacniacze

Lub sudgen-a, densen-a

Na pewno nie rotel, hegel czy exposure lub CA

chyba że lubisz detal na poziomie cięć mieczem samurajskim ;)

Ew. AA

 nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chciałbyś postawić na nowy wzmacniacz, to proponowałbym stonowanego NAD-a C375 (jeszcze jest) to stara szkoła, która dobrze się zgrywa z głośnikami i odważnej charakterystyce.

Jeśli używki, to z pewnością Yamaha AS2000, znacząco przewyższająca swoją ówczesną cenę. Dokładny, dobrze kontrolowany dół, spokojna góra i równy środek. Przy tym wszystkim muzykalna i dająca przyjemność ze słuchania konstrukcja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekWawa napisał:

Witaj

Mam do sprzedania wzmacniacz DENON PMA-1600NE, w kolorze czarnym. Pierwszy właściciel, wszystkie papiery, jak nowy. Lekko poza budzet ale naprawde warto bo to porzadny sprzet. Cena 5600.

 

 Dzięki za sugestie,co do denona mam kiepskie doświadczenia(lata 90-te)ale z tym 1600,też myślałem.Jako,że jestem uziemiony do końca tygodnia(covid),chciałbym zebrać jak najwięcej propozycji

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Jeśli chciałbyś postawić na nowy wzmacniacz, to proponowałbym stonowanego NAD-a C375 (jeszcze jest) to stara szkoła, która dobrze się zgrywa z głośnikami i odważnej charakterystyce.

Jeśli używki, to z pewnością Yamaha AS2000, znacząco przewyższająca swoją ówczesną cenę. Dokładny, dobrze kontrolowany dół, spokojna góra i równy środek. Przy tym wszystkim muzykalna i dająca przyjemność ze słuchania konstrukcja ;)

 

W przyszłym tygodniu u was będę,jak piszę dalej teraz nie mogę(w Wa-wie)

1 godzinę temu, TomekWawa napisał:

Witaj

Mam do sprzedania wzmacniacz DENON PMA-1600NE, w kolorze czarnym. Pierwszy właściciel, wszystkie papiery, jak nowy. Lekko poza budzet ale naprawde warto bo to porzadny sprzet. Cena 5600.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fafniak napisał:

W nowych zmienili podobno "szkołę grania" - nie słuchałem nie wypowiadam się

Ale dalej jest nieco jasno, Juz nie tak jak dawniej.

8 godzin temu, TomekWawa napisał:

Witaj

Mam do sprzedania wzmacniacz DENON PMA-1600NE, w kolorze czarnym. Pierwszy właściciel, wszystkie papiery, jak nowy. Lekko poza budzet ale naprawde warto bo to porzadny sprzet. Cena 5600.

Dobra cena i spasuje.

Inne propozycje to faktycznie NAD 375 BEE, Roksan Attessa, Arcam SA20, dzielonka Projecta? PRE Box S2 digital + Amp Box DS2

z używanych Musical Fidelity M6si

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Unikaj na pewno jasno brzmiących wzmacniaczy, ponieważ góra Cię zabije. Przerabialiśmy kiedyś temat z klientem, który szukał barwy. 
Jeśli nie chciałbyś rezygnować z dynamicznego brzmienia Traingli to polecałbym poszukać na rynku wtórnym Naima Nait 5si, który zapewni żywe, energiczne brzmienie. 

Z nowych miałbyś Magnata MR780 lub oczko wyżej Vincenta SV500, który zaprezentuje potężniejsze brzmienie z bogatszą średnicą. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...