Skocz do zawartości

Zakup amplitunera


niki_75

Recommended Posts

Witam,chciałbyś się poradzić jako gośc dość słabo znający się na charakterystyce sprzętu grającego o zakup amplitunera. Mam do wydania około 2-2,5 tys zł (wiem,szału nie ma) i szukam amplitunera z miękkim basem do mojego pokoju i prośze o poradę /podpowiedzi, Mam pokój 24mkw , 2 kolumny Jamo 507  a muzyki jakiej słucham to Dire Straits,Happysad ,Queen i od czasu do czasu coś mocniejszego typu Red Hot Chilli....    za wszelkie podpowiedzi dziękuję i nie wkurzajcie się prosze na to że nowicjusz i laik😀👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Doprecyzuj czy chodzi Ci o amplituner czy po prostu wzmacniacz. Amplituner to wzmacniacz z funkcjami jak radio, czy sieciowymi. Jakich wejść w nim potrzebujesz itp. Z tego co kojarzę to jamo 507 graja bardzo mocno dołem i sa 4ohm więc szukałbym raczej jaśniejszej elektroniki wydajnej prądowo. Najlepiej jakby to był jednak wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardziej chodzi mi o amplituner bo dość często słucham radia. Co do wejść to mam puszczony przewód od telewiora małym jackiem ale chcę połączyć optycznym,sieciowego raczej nie potrzeuję. Czy możesz kolego polecić firmę czy konkretny model ? Z tego co się orientuje to sa wzmacniacze/amplitunery które mają miekki bas a są z twardszym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli szukasz bardziej miękkiego brzmienia z większą funkcjonalnością niż NAD326 to miałbyś Audiolaba 6000a, który zapewni Ci muzykalność oraz delikatnie zmiękczony bas. Masz w tym przypadku DACa, do którego podłączysz chociażby telewizor, a dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth będziesz mógł sparować telefon. 

Denon DRA800H jest także ciekawą opcją ale jest ciężko dostępny i trzeba szukać na rynku wtórnym. Zyskujesz w tym przypadku dostęp do opcji sieciowych oraz wejścia HDMI. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Denon DRA800H jest także ciekawą opcją ale jest ciężko dostępny

To dlaczego w waszym własnym sklepie jest oznaczony jako dostępny z dostawą w 1-3 dni robocze? W sklepie Denona też dostępny. Ba, nawet Euro RTV AGD go ma z dostawą tego samego dnia. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, niki_75 napisał:

Witam,bardziej chodzi mi o amplituner bo dość często słucham radia. Co do wejść to mam puszczony przewód od telewiora małym jackiem ale chcę połączyć optycznym,sieciowego raczej nie potrzeuję. Czy możesz kolego polecić firmę czy konkretny model ? Z tego co się orientuje to sa wzmacniacze/amplitunery które mają miekki bas a są z twardszym...

Magnat MR 780 :)

MR750, DRA 800

Te nie bez powodu są linijką niżej :)

17 godzin temu, Q21 napisał:

Bo teraz zjechały ale ilości nie są duże i za moment nie będzie ;) . 

Jak już dojechał do salonów Denona, EURO i salonów audio to jednak go jest trochę.

Jak przyjeżdża mała partia to Horn rzuca tylko do swoich salonów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 4.08.2022 o 08:11, niki_75 napisał:

Witam,bardziej chodzi mi o amplituner bo dość często słucham radia. Co do wejść to mam puszczony przewód od telewiora małym jackiem ale chcę połączyć optycznym,sieciowego raczej nie potrzeuję. Czy możesz kolego polecić firmę czy konkretny model ? Z tego co się orientuje to sa wzmacniacze/amplitunery które mają miekki bas a są z twardszym...

Radio ma być analogowe, czyli antena słuchanie jak w samochodzie, czy cyfrowe przez Wi-Fi, przez internet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem o radiu internetowym i to chyba jest słuszny kierunek,pyanie czy cyfrowy polsat box ma kanały radiowe,musze sprawdzić ,dzieki za sugestie!!!!

 

22 godziny temu, 1Ender napisał:

 

Radio ma być analogowe, czyli antena słuchanie jak w samochodzie, czy cyfrowe przez Wi-Fi, przez internet?

W sumie nie pomyślałem o radiu internetowym i to chyba jest słuszny kierunek,pyanie czy cyfrowy polsat box ma kanały radiowe,musze sprawdzić ,dzieki za sugestie!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...