Skocz do zawartości

Gramofon dla nowicjusza


Recommended Posts

Urodziny mam za tydzień także jeszcze muszę poczekać 😉 Żona mi nie zrobi prezentu wcześniej 😉poza tym zostaje jeszcze przedwzmacniacz na który już kasy mi brakuje.... Może któryś z kolegów podsunie coś taniego na początek? Maksylnie do 300zl .Za jakiś czas kupię coś lepszego ale muszę od czegoś zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o art dj tu i tam i faktycznie same pochwały. Znalazłem jeszcze tego

https://www.amazon.pl/dp/B07TQ5M8KV/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ZXZN9S2SHA3G1F6HYMT9. oraz tego 

https://www.amazon.pl/dp/B06XPF35S8/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_80RW73A0E3YZ8CPECWG7?_encoding=UTF8&psc=1

Ten drugi faktycznie wykracza poza mój budżet ale myślę że cena jest do zaakceptowania, natomiast zastanawim się czy te lampy nie wprowadzą pewnej degradacji w dźwięku.

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Zuk napisał:

Znalazłem jeszcze tego

Nie znam, jest mnóstwo na rynku tanich pre w większości chińskich , wypuścili tego lawinę.

1 godzinę temu, Darek Zuk napisał:

Ten drugi faktycznie wykracza poza mój budżet ale myślę że cena jest do zaakceptowania, natomiast zastanawim się czy te lampy nie wprowadzą pewnej degradacji w dźwięku.

Tu już nie chodzi o degradację. Zbudowanie dobrego pre phono na lampach proste nie jest. Widziałem na własne oczy będąc w WBA takiego potwora. Był 20 x większy i 20 x droższy :) 

Lampy mają swoją sygnaturę dźwięku , nikt nie wie czy te które są wsadzone fabrycznie będą Ci odpowiadać. Zacznie się zabawa w wymiany i ....no , cóż to długa i kosztowna droga. :) 

Sam mam system oparty na lampach, ale moje dwa pre phono to tranzystory. Wybrałem tak świadomie, by nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Tobie radzę to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Melduję że zakupiłem z pomocą naszego kolegi z forum 42 letni gramfon Technics sl 231 na 42 urodziny 😁

 

 

A dziękuję:))) Drapak z pod ręki Marcina posłuży Ci wiele lat. Bardzo fajny gramofon ramię typu S, zdejmowany headshell 1/2 cala, fullautomat, stroboskop i regulacja obrotów, atyscating. 

Czy Marcin wymieniał kabel RCA? Nauczyłeś się ustawiać nacisk igły bez wagi? 

To teraz przedwzmacniacz? Jaki masz budżet?

Pozdrawiam 

Sorry nie wyświetliła mi się następna strona.

Weź ten podlinkowane przez @tomek4446. Tanich lampowców nie kupuj. Jak będziesz chciał kiedyś posłuchać poważniejszych lamp, to pogadamy. Słuchałem 2.  I nie podeszły. Dźwięk totalnie zmulony, wycięte wysokie. Może za dużo lampy w lampie?

Na koniec Gratulacje!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1Ender napisał:

 

Czy Marcin wymieniał kabel RCA? Nauczyłeś się ustawiać nacisk igły bez wagi? 

To teraz przedwzmacniacz? Jaki masz budżet?

 

W tym budżecie który miałem  wybrałem z pomocą Marcina najbardziej rozwojowy gramofon jeśli chodzi o wkładki. Pozostałe były na prostym ramieniu co generalnie ich nie wykluczało ale wybór padł na najciekawszy.

Jeśli chodzi o regulację to wszystko jest ustawione jak na razie. Przeglądałem też materiały na temat ustawienia igły i spokojnie poradzę sobie z tym.Chyba że znów coś wymyślicie 😁

Jeśli chodzi o kabel rca to jest oryginał ale rozmawiając o nim z Marcinem zapewnił mnie że jest on wystarczający.

Budżet na pre 300 zł bo i tak już jadę na oparach jeśli chodzi o kasę... Z czasem jak będzie potrzeba to kupię coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Znam jedynkę i jest ok , bardzo fajne pre. Nad jest bardziej uniwersalny , ma obsługę wkładek MC . To tak na wypadek jak byś się rozszalał z zakupami :)

Tylko w 1 nie ma uziemienia? Ten za 325 jest zarezerwowany ale znalazłem jeszcze kilka za trochę więcej kasy i spróbuję coś zawalczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre Nad Pp2e został zakupiony. Zapłaciłem trochę więcej niż zaplanowałem ale mam nadzieję że będzie dobrze służył. Muszę też rozłączyć jednego z moich dac ów i sprawdzić zasilacz(bo ma on zasilacz od tomanka a jest praktycznie nieużywany)i zobaczyć czy podpasuje do nad a.

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...