Skocz do zawartości

Denon PMA-2500NE czy Arcam SA30


Radosław Pączkowski

Recommended Posts

Witam,

Który wzmacniacz polecili by Państwo do słuchania muzyki filmowej (Hans Zimmer, John Williams itp.) Denon PMA-2500NE czy Arcam SA30 ?

Nie mam i nie będę kupował CD ani żadnego innego źródła dlatego BARDZO WAŻNA JEST JAKOŚĆ DACa (zarówno USB jak i optic / coaxial)

Kolumny to sprawa otwarta - następny zakup, pomieszczenie 35m2.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie zakup nowego w sklepie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radosław Pączkowski napisał:

W przypadku Denona byłby komputer / USB

A jakie kolumny byś polecił do takiej muzyki na 35m2 do 8000 zł / szt. (tylko nowe ze sklepu)

Ważne : Przednia ścian kolumny może być odstawiona maks. 50 / 60 cm od ściany pokoju (za nią) 

Witaj

Kilka dni temu słuchaliśmy kombinacji Denon PMA2500 z B&W 703s2. Moim zdaniem, nie mieliśmy jasności ani natarczywości w tym przekazie. Można było dostrzec nie duże ożywienie, i chęć do gry. Wzmacniacz i głośniki mają mocny bas, ale daleko tu od efekciarstwa. Ta kombinacja może się podobać. Zapraszamy Cię na prezentację do jedno z naszych punktów na mapie Polski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Radosław Pączkowski napisał:

BARDZO WAŻNA JEST JAKOŚĆ DACa (zarówno USB jak i optic / coaxial)

Rotel RA-1592 MkII

NuPrime IDA-16

12 godzin temu, Radosław Pączkowski napisał:

Ważne : Przednia ścian kolumny może być odstawiona maks. 50 / 60 cm od ściany pokoju (za nią) 

Czyli od tylnej ściany kolumny będzie około 10 / 20 cm

Z kolumn do pierwszego wzmacniacza np. Fyne Audio, a do drugiego np. Klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Kilka dni temu słuchaliśmy kombinacji Denon PMA2500 z B&W 703s2. Moim zdaniem, nie mieliśmy jasności ani natarczywości w tym przekazie. Można było dostrzec nie duże ożywienie, i chęć do gry. Wzmacniacz i głośniki mają mocny bas, ale daleko tu od efekciarstwa. Ta kombinacja może się podobać. Zapraszamy Cię na prezentację do jedno z naszych punktów na mapie Polski :)

Liczę przy zakupie na rabat więc wzmacniacz i kolumny chcę kupić w jednym sklepie. 

Z Państwa oferty wydaje mi się, że najbardziej dla mnie odpowiedni sprzęt  to NAD, ROTEL, KEF,  B&W  - szukam czegoś wyłącznie okazyjnie w dobrym stosunku jakość / cena. 

Co by Państwo polecili aby uzyskać bardzo spektakularny dźwięk w muzyce filmowej i epickiej (35m2, kolumny będą niestety stały blisko ściany) 

13 minut temu, lysyrafal napisał:

Rotel RA-1592 MkII

 To też mój faworyt ale podobno ma mniej "spektakularny" dźwięk niż Arcam SA30 i prawdopodobnie nie lepszy niż NAD C399 ...

Co o tym sądzisz ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Radosław Pączkowski napisał:

Denon PMA-2500NE czy Arcam SA30

Ciężki temat. To dwa różnie grające piece. Arcam ma równowagę przesuniętą w dół, mocniej dociąża niski środek, gra nieco ciemniej, gęściej, cieplej. Denon to potężny, schodzący do piekieł bas i bardziej rozświetlona góra, mocniejsza niż w Arcamie wyższa średnica - brzmieniowo takie troszkę połączenie dwóch audio światów. Najlepiej byłoby wybrać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt do domu. Denona z Bowersami absolutnie nie widzę, ale to tylko takie gdybanie - nie słuchałem tego combo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lpomis napisał:

Ciężki temat. To dwa różnie grające piece. Arcam ma równowagę przesuniętą w dół, mocniej dociąża niski środek, gra nieco ciemniej, gęściej, cieplej. Denon to potężny, schodzący do piekieł bas i bardziej rozświetlona góra, mocniejsza niż w Arcamie wyższa średnica - brzmieniowo takie troszkę połączenie dwóch audio światów. Najlepiej byłoby wybrać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt do domu. Denona z Bowersami absolutnie nie widzę, ale to tylko takie gdybanie - nie słuchałem tego combo.

A który wzmacniacz zapewni :

- głębszą scenę dźwiękową

- szerszą scenę dźwiękową

- holografię / 3D / namacalność dźwięku ,

na tych samych kolumnach, np. Tannoy Revolution xt8f, Monitor Audio Silver 500, Klipsch RP 8000 II ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lpomis napisał:

Nie mam pojęcia :)

Dzięki za szczerość ... bo też zastanawiam się ilu opiniom mogę ufać a ilu nie ...

Do niedawna czytałem testy na hfc.com.pl ... do czasu gdy przeczytałem test kabla USB za 1200 zł dzięki, któremu "Dźwięk znacząco się otworzył, a przy tym także nasycił, stał się barwniejszy i zyskał na rozdzielczości"  .

Zastanawiam się jak to możliwe, że jednocześnie prawie wszystkie testowane kolumny i wzmacniacze grają jak dwa-trzy razy droższe :)))

 

Edytowano przez Radosław Pączkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Radosław Pączkowski napisał:

testy na hfc.com.pl

Z własnego doświadczenia - do testów na tej stronie podchodziłbym z dużym dystansem. Spotkałeś się z jakimś produktem, który dostał od nich 2-3 lub nawet 4 gwiazdki? Nie? No właśnie :)

Uważam, że powinieneś zrobić wstępne rozeznanie w odsłuchu, najlepiej we własnej akustyce. Sprawdź jaki kierunek brzmienia Ci odpowiada, jaki sprzęt u Ciebie się sprawdzi. Na forum jest kilka kont branżowych - odezwij się, wpłać kaucję, wypożycz coś do domu, posłuchaj. To już spora kasa jaką chcesz wydać na audio. Szkoda kupować coś w ciemno kierując się tylko opiniami na forum lub (w większości) sponsorowanymi recenzjami w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dorsz napisał:

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-r-n803d

Bo następca R-N2000A, to będzie raczej zdecydowanie powyżej budżetu.

Najważniejsze, że przy trudnym ustawieniu kolumn, YPAO może przyjść na ratunek.

W ciągu roku podrożał o 90% (w zeszłym roku był po 3600 zł) także podziękuję firmie Yamaha za niego i resztę serii 

Ale dobrze trafiłeś bo był to mój numer 1 ... niestety się spóźniłem. 

Przed chwilą, Radosław Pączkowski napisał:

W ciągu roku podrożał o 90% (w zeszłym roku był po 3600 zł) także podziękuję firmie Yamaha za niego i resztę serii 

Ale dobrze trafiłeś bo był to mój numer 1 ... niestety się spóźniłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radosław Pączkowski napisał:

W ciągu roku podrożał o 90% (w zeszłym roku był po 3600 zł) także podziękuję firmie Yamaha za niego i resztę serii 

Ale dobrze trafiłeś bo był to mój numer 1 ... niestety się spóźniłem. 

Ej, no ale to nadal w założonym budżecie. 

No i przede wszystkim, to te ceny to nie jest wina Yamahy, tylko zdzierania w Polsce. 

Poszukaj, może jeszcze gdzieś tam leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Radosław Pączkowski napisał:
23 godziny temu, lysyrafal napisał:

Co o tym sądzisz ?

Spektakularny, wielkie słowo i myślę, że to będzie zależeć w głównej mierze od tego, co w brzmieniu cenisz najbardziej i na Tobie robi wrażenie. Rotel jest żywszy niż Arcam, zaś ten drugi zagra cieplej.

Wspominasz wyżej o scenie dźwiękowej i tu duże znaczenie ma ustawienie kolumny, a u Ciebie przy tak bliskiej odległości ścian, nie wróży to nic dobrego.

Zaproponowany wyżej amplituner R-N 803D w porównaniu z wymienionymi tutaj wzmacniaczami nie ma żadnych szans.

 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2022 o 11:52, Radosław Pączkowski napisał:

Liczę przy zakupie na rabat więc wzmacniacz i kolumny chcę kupić w jednym sklepie. 

Z Państwa oferty wydaje mi się, że najbardziej dla mnie odpowiedni sprzęt  to NAD, ROTEL, KEF,  B&W  - szukam czegoś wyłącznie okazyjnie w dobrym stosunku jakość / cena. 

Co by Państwo polecili aby uzyskać bardzo spektakularny dźwięk w muzyce filmowej i epickiej (35m2, kolumny będą niestety stały blisko ściany) 

 

Jeśli od nas miałby być komplet to musimy zmienić wzmacniacz na inną markę :)

Rabat, na pewno zaproponujemy :) Skąd Pan jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli od nas miałby być komplet to musimy zmienić wzmacniacz na inną markę :)

Rabat, na pewno zaproponujemy :) Skąd Pan jest?

Przecież napisałem : "Z Państwa oferty wydaje mi się, że najbardziej dla mnie odpowiedni sprzęt  to NAD, ROTEL, KEF,  B&W" :)

Jednak o  ile wśród tego jest kilka interesujących mnie wzmacniaczy : NAD C368, NAD C388, NAD C399, Rotel RA-1572 MkII, Rotel RA-1592 MkII   - biorę wszystkie pod uwagę bo dla mnie liczy się stosunek jakość / cena a nie tylko bezwzględna jakość, to wśród kolumn z waszej oferty trudno mi znaleźć alternatywę dla Tannoy Revolution xt8f, Monitor Audio Silver 500, Klipsch RP 8000f II, Fyne Audio F502 ... każda z tych kolumn jest wyjątkowa co trudno znaleźć np. w KEF czy B&W bo to po prostu dobre kolumny i nic więcej 

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Wspominasz wyżej o scenie dźwiękowej i tu duże znaczenie ma ustawienie kolumny, a u Ciebie przy tak bliskiej odległości ścian, nie wróży to nic dobrego.

Wiem, ale ok. 55 cm pomiędzy ścianką kolumny z głośnikami a ścianą pokoju za nią to nie jest przeszkoda dla wszystkich kolumn w uzyskaniu całkowicie prawidłowej przestrzenie. Wydaje mi się, że jedną z takich kolumn jest płytka (nie głęboka) i mająca BR od spodu/ przodu poradziła by sobie najlepiej. Gdyby nie ta odległość to wybór by był najprostszy na świecie : Klipsch rf III 7 + synergiczny wzmacniacz do 7000 zł i jest zestaw równy tym za 50 000 zł

A Ty ewentualnie jakie kolumny byś polecił do bliskiego ustawienia przy ścianie ?

Edytowano przez Radosław Pączkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radosław Pączkowski napisał:

Wychodzi 3879 zł ... Czy to oznacza, że polski dystrybutor narzucił 80% marży ??? 

 

Ceny na Amazonie bardzo często są inne gdyż jest inna polityka tego giganta. Przytoczony przykład pojawia się co jakiś czas na tej platformie.

Nie wiem jaki jest zysk z sprzedaży tego urządzenia, ale w Europie wiele sklepów ma podobną do tej naszej w Polsce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ceny na Amazonie bardzo często są inne gdyż jest inna polityka tego giganta. Przytoczony przykład pojawia się co jakiś czas na tej platformie.

Nie wiem jaki jest zysk z sprzedaży tego urządzenia, ale w Europie wiele sklepów ma podobną do tej naszej w Polsce. 

https://petertyson.co.uk/yamaha-r-n803d-network-amplifier?SGS&gclid=Cj0KCQjw3eeXBhD7ARIsAHjssr8tOdE_GH_N_bRmNk7__KUNVt5-O3VvxbDypVwhWZ1TuP7gFnmUpLYaAoVBEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ceny na Amazonie bardzo często są inne gdyż jest inna polityka tego giganta. Przytoczony przykład pojawia się co jakiś czas na tej platformie.

Nie wiem jaki jest zysk z sprzedaży tego urządzenia, ale w Europie wiele sklepów ma podobną do tej naszej w Polsce. 

Ale ten Amazon jest niedobry ... sprzedaje towary taniej niż je kupuje ... nie to co w Polsce 

Tak jak "Dorsz" powyżej wkleił ... okazuje się, że inne sklepy też są niedobre bo sprzedają Yamaha R-N803D za 3 886 zł 

Dobrze, że my w Polsce mamy Audioklan i możemy jak dumni biali ludzi kupić ten sam wzmacniacz Yamaha R-N803D za jedyne 5 999 zł :)

Ja poproszę od razu dwa ... i jeszcze jeden dla kolegi !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...