Skocz do zawartości

Marantz NR 1508


maciek72

Recommended Posts

Dnia 22.08.2022 o 07:12, maciek72 napisał:

Pamiętam pelet za 700 PLN i cukier za 2.9 :)

Dnia 22.08.2022 o 07:12, maciek72 napisał:

 

 

Kiepskie porównanie. Nie kupujesz używanego peletu ani węgla. Ty (czy też kolega) sprzedajesz sprzęt kilkuletni, bez gwarancji, który w momencie premiery, kosztował tyle, ile Ty życzysz sobie za niego teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Makumba napisał:

 Jak kolega sprzedaje samochód to nie patrzy na aktualne cenniki?

Pokaż mi proszę 8-letni samochód, który kosztuje dziś tyle, ile w dniu zakupu. Zresztą porównanie do cen aut średnio trafione. 

Piszemy tutaj o starym amplitunerze, który w momencie pojawienia się na rynku, kosztował niewiele więcej niż 2000 PLN. Dziś jest to sprzęt, który jest już technologicznie przestarzały, zresztą w momencie premiery dupy też nie urywał. Problem jest taki, że obecnie na rynku brakuje amplitunerow KD, i Janusze biznesu bezczelnie to wykorzystują. Spójrz na ceny używanych kolumn czy wzmacniaczy. Tam ceny nie są tak "dziwne". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ja bym się tak nie rozpędzał. W 1966 roku moje kolumny kosztowały 3000 $ , a 56 lat później zapłaciłem 4000 $ 😭 😂

A ja bym sie nie rozpędzał z takimi tekstami ;)

Zajrzyj tutaj :

https://www.bls.gov/data/inflation_calculator.htm

Można osiwieć

edytka:

wpisz sobie te 3000$ z 66 roku i dostaniesz ich dzisiejszą wartość (nawet dzieląc ją na pół - szok)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

wpisz sobie te 3000$ z 66 roku i dostaniesz ich dzisiejszą wartość (nawet dzieląc ją na pół - szok)

Wpisałem :) Czyli moje kolumny powinny dzisiaj kosztować : 27 950,57 $ / 134 162,74 zł/

Natomiast tytułowy Marantz kosztował 8 lat temu 526,32 $ czyli dzisiaj 667,62 / 3204,58 zł /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...