Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 100 Limited Edition


Piotr Sonido

Recommended Posts

Hej,

 

Tym razem to ja z pytaniem. :) Czy udało się już komuś odsłuchać te kolumny?

@Q21 pisaliście o nich ostatnio. Czy macie je u siebie?

Zasadnicze pytanie czy brzmią one tak samo / identycznie jak standardowy model Silver 100? Dostałem to pytanie od dawnego klienta a po prostu nie wiem.

Dzwoniłem dzisiaj ale jeszcze w salonach obok mnie ich nie mieli.

 

https://www.monitoraudio.com/pl/silver-100-limited-edition/

 

Darko wziął parę o oznaczeniu 2 z 999. Znaczy dostępne już są.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym dopłacił za ten kolor nawet jeżeli brzmią tak samo. Bardzo mi się podobają. Buchardt też wypuścił nowy model P300 w kolorze zielonym.

No i właśnie taki jest cel tutaj. Jesli brzmią tak samo to są wybrane. Ze względu na design.

12 godzin temu, przemeklbn napisał:

Na stronie producenta jest taki opis:

"Limitowana edycja Silver 100 nadal oferuje tę samą docenioną przez krytyków jakość brzmienia, co model standardowy"

Wolałem to sprawdzić. Rozumiem że przetworniki są te same.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Te Silvery podobno lepiej brzmią jak ma się zegarek pod kolor  ;)

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Healey

 

 

To Twój?

Ładny sikor :):)

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

A żeby średnica była pełniejsza to:

1716.jpg

Kolumny należy odebrać ze sklepu odpowiednim samochodem

d310c93f195a81340a07269f3de46184.jpg

W sobotę oprócz słuchania warto wyskoczyć na przejażdżkę

bmw-r75-scrambler-2.jpg

Należy przy tym odpowiednio pachnieć

Dunhill-Icon-Racing-M-100ml-1200x1200.pn

 

Hehe Wszystko masz do koloru :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To Twój?

Ładny sikor :):)

Nie mój, ale kiedyś pracowałem w sklepie z zegarkami i model z tej serii jakoś mi tak zapadł w pamięć. Właśnie był sprzedawany w pudełku z takim zielonym samochodem. Ta seria nawiązuje do starych brytyjskich wyścigów. Ten kolor ogólnie określa się "racing green" , a że monitor audio wypuściło takie kolumny to tak brytyjski się zrobiło.

17550214_3.png

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Nie mój, ale kiedyś pracowałem w sklepie z zegarkami i model z tej serii jakoś mi tak zapadł w pamięć. Właśnie był sprzedawany w pudełku z takim zielonym samochodem. Ta seria nawiązuje do starych brytyjskich wyścigów. Ten kolor ogólnie określa się "racing green" , a że monitor audio wypuściło takie kolumny to tak brytyjski się zrobiło.

17550214_3.png

ładny zestawik :)

21 godzin temu, Q21 napisał:

Kolumny powinny pojawić się w październiku, dokładnego terminu jeszcze nie znamy.

Jak do tego czasu nie kupimy to będę w kontakcie :)

18 godzin temu, soberowy napisał:

Piękne, pasowałyby do mojego pokoju.

@Piotr Sonidojakbyś mógł w kilku zdaniach opisać ich brzmienie byłbym wdzięczny. ;)

Zaznaczamy że opisujemy Silver 100. Wychodzimy z założenia że grają identycznie.

To brzmienie bardzo otwarte, szerokie. Góra jest swobodna, zaznaczona ale nie cykająca, nie wpadająca w zakres męczenia.

Bas gra na prawdę spora rolę tutaj. Jest szybki ale przy tym dość potęzny. To kolumny które moga grac swobodnie w wiekszych pomieszczeniach ale też jako monitory dają rade w takich 12m

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę określanie brzmienia limitowanej edycji będzie mniejszą lub większą spekulacją, bo biorąc np. pod uwagę historię z jubileuszowymi modelami to potrafią być one na prawdę odjechane i brzmieniowo mogą się również różnić, więc trzeba po prostu zaczekać na jakieś realne wnioski do października. Tym bardziej, że np. starsza seria Bronze od nowej różni się dość mocno, więc nie wiadomo w jaką stronę pójdzie jubileuszowa edycja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2022 o 12:25, stach_s napisał:

Mialem okazje posluchac Silverow 100 w towarzystwie Primare i15 Prisma na ok. 18m2 - granie baaaaaaardzo dalekie od relaksujacego 😜

 

Primare to liniowo, jaśniej grający wzmacniacz. Do Silverów bym go nie specjalnie podłączał jeśli ktoś szuka relaksu.

Poza tym Silvery wybiera odbiorca ktory chce energi w przekazie nie relaksu :)

Świadomie

Dnia 24.09.2022 o 13:45, balmrmartin napisał:

ponieważ premiera oficjalna (w sensie dostępność w Polsce) to dopiero początek października. 

No to już :) Poczekamy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...