Skocz do zawartości

Streamer/DAC z Airplay


pinkibass

Recommended Posts

Hej, nie znalazłem nic ciekawego, więc pozwalam sobie zapodać nowy temat :)
 

Otóż szukam jak w temacie czegoś co obsłuży Airplay (ewentualnie bezpośrednio apple music), z powodu przejścia na Apple i chęć ujednolicenia abonamentów i wygody :)

Napisałem że może to być Streamer lub DAC, ponieważ nie wiem do końca w którym urządzeniu łatwiej będzie znaleźć ta funkcjonalność.
 

W tej chwili mam chromevast +Arcam rdac  + marantz pm6006 (czeka wymiana na m5si/in200 lub coś z podobnej półki ale decyzji jeszcze nie ma) + Triangle Comete EZ
 

Budżet najchętniej do 1500, ale od biedy mogę coś dorzucić :)

 

Malinke bym chciał tylko w ostateczności, wiem że jest Wiim mini ale zdania co do jakości po spdif są podzielone

Jeśli będzie to streamer, to Arcam zostanie (niestety przestało działać USB, ale optyk działa bezproblemowo), natomiast jeśli jest jakiś DAC z obsługą airplay i jakościowo będzie porównywalny lub lepszy, to mogę pomyśleć nad zamianą.

 

Będę wdzięczny za propozycje i podpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Są podzielone ale kosztuje 200-500 zł a nie kosmosy :P

No albo dokładasz do Primare NP5 MK2

Piotr

Dzięki za propozycję.

Za 200 to się chyba nie da dostać, no ale 500 to zachęcająca cena, to fakt.

 

Liczyłem, że jest coś pomiędzy, co może przeoczyłem w poszukiwaniach a byłoby trochę lepsze, 3k za Prismę to chyba trochę overkill w moim przypadku na obecną chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy jest na przykład bardzo fajny Argon Audio Solo. Tam już raczej oddzielnego DACa do niego nie potrzebujesz.

Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect and Roon Ready

Audiophile sound quality

Analogue, Optical and Coaxial outputs

ESS Sabre ES9018 DAC and Burr Brown Opamps

8 separate power supplies internally

Supports up to 24-bit/192 kHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pinkibass napisał:

Dzięki, jego na przykład przegapiłem, bo to też chyba dość nowa propozycja.

Parę recenzji już jest. Bez zewnętrznego DACa podobno gra lepiej od wiima. Jak dla mnie mega zaletą jest w tym urządzeniu Chromecast ale dla sprzętów Appla to mniej przydatne niż Airplay 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz S. napisał:

Parę recenzji już jest. Bez zewnętrznego DACa podobno gra lepiej od wiima.

Ciekawe jak ma się jakość po optyku pomiędzy nimi, czy jest w ogóle zauważalna różnica.

No niby DACa już mam, ale ciekawe jak się to ma do tego mojego Arcam RDAC, czy pomimo 10 lat dalej będzie lepszy czy jednak nie. Niby w budżecie jest, ale skoro nie ma sensu przepłacać, to nie ma sensu przepłacać :)

 

Chromecast faktycznie sporo używałem do tej pory, teraz już nie ma większego znaczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pinkibass napisał:

Ciekawe jak ma się jakość po optyku pomiędzy nimi, czy jest w ogóle zauważalna różnica.

A tu już nie pomogę, bo jestem z tej sekty dla ,której transporty cyfrowe w bitperfect brzmią tak samo ;) w każdym razie są opinie ,że dac w argonie jest dobry więc arcam może nie być tam potrzebny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pinkibass napisał:

No niby DACa już mam, ale ciekawe jak się to ma do tego mojego Arcam RDAC, czy pomimo 10 lat dalej będzie lepszy czy jednak nie. Niby w budżecie jest, ale skoro nie ma sensu przepłacać, to nie ma sensu przepłacać :)

Jeśli Argon gra dobrze po optyku to nie będzie lepszy DAC w Argon. Wtedy warto go podłączyć cyfrowo.

Argona też miałem sprawdzić ale salony nie miały.

Daj znać gdyby Ci się udało.

Pomiedzy masz jeszcze ifi Zen Stream do podłączenia pod USB

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz S. napisał:

A tu już nie pomogę, bo jestem z tej sekty dla ,której transporty cyfrowe w bitperfect brzmią tak samo ;) 

Dla mnie niby też, no ale zawsze lepiej się upewnić :)

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli Argon gra dobrze po optyku to nie będzie lepszy DAC w Argon. Wtedy warto go podłączyć cyfrowo.

Argona też miałem sprawdzić ale salony nie miały.

Daj znać gdyby Ci się udało.

Pomiedzy masz jeszcze ifi Zen Stream do podłączenia pod USB

Piotr

Jak narazie nigdzie nie widziałem, ale pytałem w okolicy.

 

W sumie to tak się teraz zastanawiam, skoro ten moj rDAC już niedomaga, bo USB wcale nie działa i czasem jakby przestawał działać na 1 sekundę, to czy nie iść w zestaw wiim + jednak nowy DAC

Tylko jaki to musiałby być poziom, żeby nie było gorzej?

Z tymi starymi sprzętami to problem, bo ciężko znaleźć jakieś porównanie do współczesnych modeli.

Topping D50s? 

Akurat jak już zmieniać, to przydałoby się coś z 2 optykami żeby podłączyć tv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o streamer z obsługą Airplay2 i Bluetooth oraz z aplikacją Omnia Receiver działającą oprócz Androida na iOS, do obsługi większości głównych serwisów streamingowych polecam NuPrime Omnia Stream Mini. Z Arcamem możesz oprócz optyka, połączyć się kablem koaksjalnym. Z tańszych rozwiązań z Airplay i aplikacją na iOS polecam też Triangle AIO C.

rDAC pomimo wieku jest nieźle grającym DACiem, musiałbyś zrobić porównanie np. z nowszymi pokroju iFi Zen DAC lub ZEN DAC Signature V2 i zobaczyć jak wypadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pinkibass napisał:

W sumie to tak się teraz zastanawiam, skoro ten moj rDAC już niedomaga, bo USB wcale nie działa i czasem jakby przestawał działać na 1 sekundę, to czy nie iść w zestaw wiim + jednak nowy DAC

Tylko jaki to musiałby być poziom, żeby nie było gorzej?

Chord Mojo 2. Ale ma jeden optyk

https://darko.audio/2022/03/a-short-film-about-the-wiim-mini-w-chord-mojo-2/

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe propozycje, zapoznam się.

 

W tej chwili jednak skłaniam się ku urządzeniu z wbudowanym DAC niezłej jakości i na podstawie opinii byłby to Argon Audio Solo. Ma wszystko co potrzebuję, sensowna jakość i docelowo ma wyjście Coax, co rozwiąże problem z dwoma gniazdami OPT :)

Dam sobie jeszcze trochę czasu na dodatkowe rozpoznanie i te propozycje.

 

Po zastanowieniu ewentualną wymianę DAC zostawiam na czas po wymianie wzmacniacza - zobaczę wtedy w którym kierunku chciałbym doszlifować brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brałbyś pod uwagę wykorzystanie rDACa to polecam sam transport sieciowy. W takim przypadku masz wspomnianego NuPrime Omnia Stream Mini lub bardziej muzykalnego Silent Angel B1t. 

Jeśli miałby to być odtwarzacz strumieniowy to polecam Silent Angel B1, którego aplikacja jest na bieżąco aktualizowana i ma otrzymać w przyszłości dostęp do Apple Music. Możemy oczywiście wysłać Ci na testy urządzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...