Skocz do zawartości

Zestaw stereo 8-10k pln


Hubert099

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję zestawu do salonu , powierzchnia około 25m2 w kwocie 8-10k PLN. Interesuje mnie tylko nowy sprzęt.

Pokój ma 5x4,5m

Zależy mi żeby wzmacniacz miał bezprzewodowe połączenie i dało się go połączyć jakoś z tv, ponieważ głównie będzie odsłuch ze spotify/tidal.

Lubię dość ciepłe i basowe brzmienie. Musi być basik.

Zestawy które biorę pod uwagę to np. Fyne f501 + cyrus one hd, Pylon Diamond 25/28 + cyrus one

Dziękuję za pomoc.

Ps. załączam jak wygląda moje miejsce odsłuchowe, odległość 3,5-4m

 

mmmm.png

Edytowano przez Hubert099
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Q21 napisał:

Z wymienionych przez ciebie kolumn Pylon zagra nieco mocniej w basie i jeśli to jest jednym z twoich priorytetów ten wybór byłby dla Ciebie lepszy.

Na tą powierzchnię D25 czy może D28? Boje się, że D28 będzie za mocny.

Co do wzmaka ten cyrus pod te pylonki będzie ok czy szukać czegoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila. To jest Twój system? Ten na zdjęciu?

Bo moim zdaniem nie ma sensu wymieniać tych kolumn Monitor Audio RX8 na inne tutaj zaproponowane.

Absolutnie.

Dokup do nich dobry, wydajny wzmacniacz i będzie lepiej. Co tam teraz jest?

Diamondy wcale nie grają olbrzymim basem. Fyne fajna opcja ale dla mnie 25m to już 502ki.

Ale jak mówie nie za te RX8

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale chwila. To jest Twój system? Ten na zdjęciu?

Bo moim zdaniem nie ma sensu wymieniać tych kolumn Monitor Audio RX8 na inne tutaj zaproponowane.

Absolutnie.

Dokup do nich dobry, wydajny wzmacniacz i będzie lepiej. Co tam teraz jest?

Diamondy wcale nie grają olbrzymim basem. Fyne fajna opcja ale dla mnie 25m to już 502ki.

Ale jak mówie nie za te RX8

Piotr

 

Nie posiadam tego zestawu, był taty

Był nad c375bee jeśli chodzi o wzmacniacz.

Czyli f501 do 23-25m2 za małe tak?

To jaki wzmak pod f502?

 

Edytowano przez Hubert099
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

moim zdaniem powinieneś posłuchać Cyrus One Cast z Fyne Audio F501. Zmieścisz się w budżecie, wzmacniacz będzie miał streaming i HDMI do TV, kolumny zagrają po cieplejszej stronie z mocniej zaznaczonym basem. 

Pozdrawiam,

Michał

Jakie gotowe kabelki do tego zestawu? Potrzebuję z 2-2,5m x2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polka polecam model RTiA5, niskich tonów nie brakuje i są one pod kontrolą, przez co bardzo dobrze przekazują wszystkie zmiany w graniu tego pasma, dynamika na dobrym poziomie, góry wyraźna, ale nie męcząca, bez problemu budują przestrzeń wszerz i głąb. Łatwe w ustawieniu, bliskość ścian dobrze znoszę, przez co bas nadmiernie nie wzbudza się. Natomiast jeżeli ma być dużo masywnego basu w tej wielkości pomieszczenia można spróbować kolumn Melodika BL40 MK3.

Ze wzmacniaczy cieplej grających warto zwrócić uwagę na NuPrime IDA-8, który ma też dobry wbudowany DAC lub Musical Fidelity M2si + zewnętrzny DAC np. iFi Audio ZEN One Signature.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hubert099 napisał:

Nie posiadam tego zestawu, był taty

Był nad c375bee jeśli chodzi o wzmacniacz.

Czyli f501 do 23-25m2 za małe tak?

To jaki wzmak pod f502?

 

A to szkoda.

No ja bym szedł w 502.

Pod 502 Cambridge CXA81, Roksan Atessa, Cyrus

19 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Bardzo fajnie gra w tym zestawieniu Kimber Kable 4PR,

Zgadzam się fajny udany kabel, albo Chord Clearway.

nie no ja lubię serie RTi ale R600 to jednak dużo lepsze granie.

Ale nie lepsze od RX8, Fyne. A dopisz do odsłuchu jeszcze Monitor audio Silver 300.

https://nautilus2.pl/podlogowe/8053-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-db.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=af938c5f-0c8c-2947-b495-432f0e17b70a

Tu możesz wywalczyć lepszą cenę na 500tki

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A to szkoda.

No ja bym szedł w 502.

Pod 502 Cambridge CXA81, Roksan Atessa, Cyrus

Zgadzam się fajny udany kabel, albo Chord Clearway.

nie no ja lubię serie RTi ale R600 to jednak dużo lepsze granie.

Ale nie lepsze od RX8, Fyne. A dopisz do odsłuchu jeszcze Monitor audio Silver 300.

https://nautilus2.pl/podlogowe/8053-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-db.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=af938c5f-0c8c-2947-b495-432f0e17b70a

Tu możesz wywalczyć lepszą cenę na 500tki

Piotr

Silver 500 to już wyższa półka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to trochę nowy odpowiednik RX8, które były tutaj wspominane, więc modelowo nieco wyżej, ale też kwotowo będzie to droższa propozycja. Zarówno Fyne Audio jak i Silvery zaoferują Ci fajny bas i tutaj ciężko się z tym nie zgodzić, ewentualnie jeszcze Focal Aria 926 jeżeli byś spoglądał w kierunku droższych konstrukcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hubert099 napisał:

Silver 500 to już wyższa półka?

To super kolumny. Poprzednią serie możesz dostać na prawdę w dobrej cenie.

Ja bym je stawiał nawet deczko wyżej od RX8. Chodź starsza seria RX grała inaczej więc nieco ciężko je klasyfikować.

Moim zdaniem warto. zadzwoń do nich jeszcze po lepsza cenę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubert099 napisał:

Audio Physic Classic 8 widzę jest w super cenie i bardzo mi się podobają wizualnie

Jak one wypadną w pórownaniu np do diamond 28? Jestem zdecydowany na pylonki wstępnie tylko będę musiał poszukać wzmaka.

 

Radzę jak kolega wyżej @Dedal75 posłuchać....
 

Też byłem strasznie napalony na diamenty, ale okazało się że nie są tak super jak piszą na forach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pekin napisał:

Radzę jak kolega wyżej @Dedal75 posłuchać....
 

Też byłem strasznie napalony na diamenty, ale okazało się że nie są tak super jak piszą na forach...

Też jestem jak najbardziej za odsłuchem.

U mnie odwrotnie - nie brałem Pylona pod uwagę. Pojechałem na odsłuch i po przesłuchaniu kilku kolumn sprzedawca zaproponował posłuchać Diamondów 28...no i w domu mam Diamondy 28. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie odsłuch jest tak istotny. Podoba mi się, że przynajmniej w tym wątku nikt sobie nie skacze do gardeł, że źle słucha, że się nie zna, bo dla niego kolumny grają inaczej i jak na razie przyjmuje, że można się ładnie nie zgadzać w tej kwestii. 

Co do Audiophysic to będą one inaczej operowały basem, będzie on szybszy, bardziej punktowy i tak samo rozkład podzakresów w niskich częstotliwościach będzie inny, co często jest oceniane przez słuchających jako delikatnie szczuplejszy niż w Monitor Audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hubert099 napisał:

Audio Physic Classic 8 widzę jest w super cenie i bardzo mi się podobają wizualnie

Jak one wypadną w pórownaniu np do diamond 28? Jestem zdecydowany na pylonki wstępnie tylko będę musiał poszukać wzmaka.

 

Bardzo częste porównanie w naszym salonie i nie jest oczywiste, które są lepsze. AP Classic 8 prezentują większą przestrzeń oraz nieco mniej nasycony środek. Diamond 28 zagrają zdecydowanie potężniejszą podstawą basową oraz bardziej dociążonym środkiem. Nie da się powiedzieć, które są zdecydowanie lepsze. Obie pary są inne i warto ich porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...