Skocz do zawartości

Styl Vintage w nowym wydaniu. Zapraszamy na film.


Q21

Recommended Posts

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

O i to jest rzeczowy artykuł o kolumnach vintage (tych wysokich modelach vintage).

Pan Tomek widać że wie o co tutaj chodzi - nie ma tutaj ani jednego słowa z którym bym się nie zgodził. Kurcze jakby słyszał siebie i naszego Tomka z Łodzi od Alteców:)

Brawo!! Prawda w 101% 

Fajnie że mamy już trzech Tomków czujących klimat kolumn vintage.

Dodam tylko od siebie, iż kto jeszcze produkował wybitne konstrukcje vintage oparte o dobrej klasy przetworniki w tym konstrukcje horn i woofery 12" i więcej ; JBL, Altec, Electro Voice, Tannoy, Acoustics Research,...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I warto jeszcze dodać dlaczego taka kolumna lubi się z lampą. Tak wysoka skuteczność jak najbardziej ale tylko tego typu kolumny pokażą piękno lampy - czyli czarujący, wciągający wokal.

Nie ma nic piękniejszego niż usłyszeć emocje w nagraniu przy połączeniu dobrej lampy z dobrej klasy kolumną vintage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O vintage nie wiem zupełnie nic, na razie jakoś mi nie po drodze. Na pewno istotną przeszkodą jest brak możliwości posłuchania tego typu kolumn, które są w dobrym stanie, a nie naprawiane/modyfikowane bez pojęcia. No przy takim zakupie trzeba mieć po prostu większe doświadczenie. Ale może kiedyś. Na pewno chciałbym posłuchać jak grają takie "kolumienki z jakąś lampą. A filmik bardzo udany👍.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design jest specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. Podobnie jeśli chodzi o brzmienie, trzeba po prostu posłuchać i ocenić samemu. Ja od wielu lat idę w Vintage oraz wysokoskuteczne kolumny. Miałem Heresy III, które do dziś bardzo miło wspominam, a w chwili obecnej ucho cieszą Altec 604-8H :). 

Klipsch z serii Heritage to brzmienie nie do podrobienia i jest to zupełnie inny charakter niż Klipsch z serii Reference czy Reference Premiere. Trzeba koniecznie posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki, treściwy film.  Podobało mi się szczególnie jak prowadzący opisał brzmienie tych nowych „vintage”. Podobało się, ponieważ mam bardzo podobne zdanie😊 i mogę tego każdego wieczoru doświadczać.

Mam taki swój „vintage” w nowoczesnym wydaniu, Custom made.

Q21 gratuluję wam pracownika. Nie znam tego Pana, tryska od niego wiarygodność i szczera pasja z jaką opowiada.

 

BBB47E4F-8A9E-4190-9E11-02352D07A0FE.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...