Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera


Halina R

Recommended Posts

Witam ponownie :), przymierzamy się do wymiany amplitunera na coś lepszego. Aktualnie mamy Denona AVR S750H, JBL stage A190 i SVS 1000 pro. W oko wpadł nam NAD T758 V3i, Marantz SR5015 i Cinema 60, co sądzicie o takim połączeniu ? Czy to dobry amplituner i zrobi różnice w kinie i stereo w porównaniu z denonem. Co ew. polecacie innego w podobnym budżecie około 6500 zł. Czy może lepiej pójść w amplituner za 4k i końcówkę mocy za 3k?

Edytowano przez Halina R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz z serii Cinema dopiero się pojawi w sprzedaży, pozostałe dwa modele są od jakiegoś czasu i na pewno zagrają lepiej od twojego Denona. Brzmieniowo Nad jest nieco wyżej ceniony za sprawą niezłej stereofonii choć i Marantz w tej kwestii ma wiele do zaoferowania to brzmieniowo jest nieco chłodniejszy od konkurenta, który nawiązuje stylistyką brzmieniową do analogowych wzmacniaczy tej marki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wymienionych dla mnie najlepszy na chwilę obecną jest NAD, oczywiście zaznaczając, że nie wiadomo jak będą grały i sprawowały się nowe modele z Marantz, aczkolwiek będzie on nieco na wyrost do kolumn, co nie zmienia faktu, że można to potraktować jako baza do rozbudowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege z Yamahą RX-V6A, przywiózł ją sobie z Holandii kilka tygodni temu. Pożyczyłem mu mojego Atolla AM200, gra przez pre odczuwalnie gorzej niż z moim X4700H. Coś jednak w tym jest że Yamaha ma słabe pre-outy. Przednie kolumny ma takie same jak u mnie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

i dac sobie spokój z pre w amlitunerze ?

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Końcówka w  integrze tylko w kinie

Tylko to mi się jakoś nie spinało. Ale wszystko jasne, wiadomo o co chodzi.

16 minut temu, Dedal75 napisał:

A z czego korzystasz podczas odsłuchu w stereo chyba z pre w amplitunerze .

Nie używam amplitunera ani do kina, ani do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Mam kolege z Yamahą RX-V6A, przywiózł ją sobie z Holandii kilka tygodni temu. Pożyczyłem mu mojego Atolla AM200, gra przez pre odczuwalnie gorzej niż z moim X4700H. Coś jednak w tym jest że Yamaha ma słabe pre-outy. Przednie kolumny ma takie same jak u mnie.

Nie powiedział bym że gorsze.

Może róznica na kalibracji? Na barwie?

A może róznica na serii?

Jakbyście sprawdzili A4A to byśmy wiedzieli.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to z tą Yamahą zdecydowanie gorzej zagrała muzyka przez pre... Nie trochę, to była na tyle duża różnica że w sobotni wieczór zataszczyliśmy do niego mojego Denona (akurat po chwilowej podmiance z TA) by sobie porównać 1:1. Test tylko na stereo, bez kalibracji jednego i drugiego i oba Pure Direct. Za długo się nie pobawiliśmy bo po 23 sąsiedzi w bloku pielgrzymki zaczęli robić pod drzwi bo za głośno.

Różnica była na wszystkim. Yamaha vs Denon bardzo płasko zagrała, bez przestrzeni, jakby zaszumiona. Co ciekawe, lepiej zagrała na własnym wzmacniaczu niż na pre, ale to tylko ja zauważyłem, kumpel był już zbyt zirytowany i miał dość.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Butler Ty mu tego nie tłumacz, on nie ogarnia tego. Yamaha ma to napisane w dokumentacji technicznej i można sobie porównać, że ich wyjścia pre-out mają niższy poziom sygnału co wymusza stosowanie odpowiednich wzmacniaczy. Ale on Ci powie, że źle słyszysz itp bo nie ogarnia technikaliów co już nie jeden raz wskazał.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ogarnia ogarnia, nie bój żaby. Ale ma słabość do Yamahy o czym już nie raz wspominał. Yamaszka ogólnie fajnie gra, no i umówmy się jednak że porównanie do X4700H nie było równorzędne. To nie są bezpośrednio konkurencyjne ze sobą modele. Sam fakt grania RX-V6A przez pre-out jednak był troszkę zaskakujący. Nie że źle i w ogóle słabo... Nie, bez przesady. Ktoś zielony odpali muzę/kino, to będzie skakał w skowronkach i nie będzie absolutnie narzekać.

Mając porównanie z troszkę innej klasy coś mi tam jednak nie pasowało i postanowiłem kumplowi ogranoleptycznie przedstawić czemu "cmokałem" i kręciłem głową że ten atoś u mnie chyba trochę lapiej zagrał. To nie było na zasadzie słuchaj tu, słuchaj tam i wyszukiwanie niuansów. Różnica w graniu przez pre po podłączeniu Denona sprawiła u niego totalny wqurw po 10 sekundach grania :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



2 godziny temu, Butler napisał:




Różnica w graniu przez pre po podłączeniu Denona sprawiła u niego totalny wqurw po 10 sekundach grania :D






nic dziwnego, na AVForums albo AVSForum pisali o tych preoutach u Yamahy i wskazywali które wzmacniacze sobie z tym radzą.




A czy Yamaha fajnie gra? A1070 nie zrobiło na mnie wrażenia, ot amplituner i tyle.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Ale to z tą Yamahą zdecydowanie gorzej zagrała muzyka przez pre... Nie trochę, to była na tyle duża różnica że w sobotni wieczór zataszczyliśmy do niego mojego Denona (akurat po chwilowej podmiance z TA) by sobie porównać 1:1. Test tylko na stereo, bez kalibracji jednego i drugiego i oba Pure Direct. Za długo się nie pobawiliśmy bo po 23 sąsiedzi w bloku pielgrzymki zaczęli robić pod drzwi bo za głośno.

Może dlatego że na Yamaha wogole muzyka brzmi średnio :P

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:


@Butler Ty mu tego nie tłumacz, on nie ogarnia tego. Yamaha ma to napisane w dokumentacji technicznej i można sobie porównać, że ich wyjścia pre-out mają niższy poziom sygnału co wymusza stosowanie odpowiednich wzmacniaczy. Ale on Ci powie, że źle słyszysz itp bo nie ogarnia technikaliów co już nie jeden raz wskazał.

 

Tak słyszę. Ale inni tez słyszą. Tylko Ty nie słyszysz. Ale czytaj sobie dalej

20 godzin temu, Butler napisał:

Piotr ogarnia ogarnia, nie bój żaby. Ale ma słabość do Yamahy o czym już nie raz wspominał.

Tak to prawda. W kinie bardzo ją lubie. W stereo nie.

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

 


nic dziwnego, na AVForums albo AVSForum pisali o tych preoutach u Yamahy i wskazywali które wzmacniacze sobie z tym radzą.

 

 

 

 


A czy Yamaha fajnie gra? A1070 nie zrobiło na mnie wrażenia, ot amplituner i tyle.

 

 

Przestań dawać te odstępy. Czy to cytat czy to normalny Twój post każda linjka jest dziwnie oddalona.

To się źle czyta.

Dziwne bo chwile Cie nie było. Był błogi spokój. I wcześniej tak nie miałeś. Ewidentnie sprawa lezy po Twojej stronie.

Ja testowałem 1070 i akurat w tym samym czasie miałem Denona 3500 / 3600 i zdecydowanie lepiej zagrała Yamaha. Ten Denon gra na poziom X2. I kalibracja wyższa XT32 tego nie zmieni

Mając serie 4 zapewne także stawiał bym na Denona.

Piotr

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...