Skocz do zawartości

Co do Lyngdorf tdai-1120 ?


lukluk71

Recommended Posts

31 minut temu, seba3002 napisał:

Mnie 15 nie powaliły. Słuchałem ich dwukrotnie, raz za zlocie, raz u znajomego z sąsiedniego forum. Są to kolumny miękkie, a ja od jakiegoś czasu nie przepadam za takim graniem. Ósemek słuchałem tylko na AVS I wg mnie grają szybciej, ale zapewne z racji mniejszego woofera, nie zejdą tak nisko z basem jak piętnastki. 

Ty i kolega @zoltmacie spore pokoje, więc bez problemu mozecie do nich wrzucać kolumny wielkości fm 15. Tylko czy w Twoim przypadku, zmiana kef r3 na gato FM 15 będzie jakimś gigantycznym przeskokiem jakościowym? Wg mnie chyba nie. 

Jedyna moja rada dla Ciebie. Piszesz o monitor audio. Chyba nie do końca podeszły Ci te monitory, ale zdaje się że próbujesz sam siebie do nich przekonać. Ja bym tego nie robił. Sam mam jedną parę jaśniejszych kolumn i fajnie jest ich czasem posłuchać, ale do codziennego "relaksu" średnio się nadają. 

Podsumowując. Kibicuję wam obu i życzę udanych wyborów 🙂.

Dzięki. Niestety ciężko coś dobrać konkretnego, bo wszystkiego nie da się odsluchać.  Ale mi się nie śpieszy, teraz mam sporo pracy, ale w styczniu robi mi się troszkę więcej czasu wolnego i mogę nawet przejechać się nawet z moim lyngdorfem gdzieś do @Q21 lub @S4Home wtedy wybrać coś nowego, bo chyba to będzie najlepsza opcja, zrobić odsłuchy kilku spraw na miejscu. Sęk w tym że nie do końca wiem od czego zacząć, bo przecież nie będę siedział w salonie godzinami i każdego zestawu słuchał. 

Co z innymi markami? 
Dynaudio, Fyneaudio,  itp?  

Generalnie mogą być podłogówki, ważne żeby nie były wielkością DUŻE. Bo jednak to mieszkanie.  Znajomy z drugiego końca Polski, ma z Lyngdorfem Audio Physic Classic 8 i sobie bardzo chwali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Dzięki. Niestety ciężko coś dobrać konkretnego, bo wszystkiego nie da się odsluchać.  Ale mi się nie śpieszy, teraz mam sporo pracy, ale w styczniu robi mi się troszkę więcej czasu wolnego i mogę nawet przejechać się nawet z moim lyngdorfem gdzieś do @Q21 lub @S4Home wtedy wybrać coś nowego, bo chyba to będzie najlepsza opcja, zrobić odsłuchy kilku spraw na miejscu. Sęk w tym że nie do końca wiem od czego zacząć, bo przecież nie będę siedział w salonie godzinami i każdego zestawu słuchał. 

Co z innymi markami? 
Dynaudio, Fyneaudio,  itp?  

Generalnie mogą być podłogówki, ważne żeby nie były wielkością DUŻE. Bo jednak to mieszkanie.  Znajomy z drugiego końca Polski, ma z Lyngdorfem Audio Physic Classic 8 i sobie bardzo chwali. 

Bez urazy, ale po co wywazac otwarte drzwi? 

Pasuje Ci charakter Kefa i moga byc podlogowki, to pierwszym krokiem IMHO powinny byc kolejne erki 5 lub 7. Subwoofer bedzie zbedny...

Mialem okazje posluchac starszych R700 i bylo to bardzo dobre, pelne, zrownowazone granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, stach_s napisał:

Bez urazy, ale po co wywazac otwarte drzwi? 

Pasuje Ci charakter Kefa i moga byc podlogowki, to pierwszym krokiem IMHO powinny byc kolejne erki 5 lub 7. Subwoofer bedzie zbedny...

Mialem okazje posluchac starszych R700 i bylo to bardzo dobre, pelne, zrownowazone granie. 

Stasiu, ja myślę że tu nie chodzi o to, że koledze coś nie leży w dźwięku, tylko o tą dziką 😝 potrzebę zmian, drzemiącą w każdej osobie, która weszła w świat audio. Ja powiedziałem sobie DOŚĆ i od roku trzymam się tego postanowienia. Ale rozumiem też osoby, które muszą ciągle coś zmieniać. Taka specyfika tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf to cyfra i jest szybki, czysty i precyzyjny, więc z trochę powolnymi Gato może zabrzmi to sensownie?

@Kraft pisał też na podstawie własnych doświadczeń i odsłuchów, że R3 do najszybszych nie należą, a granie R3 mimo wszystko z Lyngdorfem przypadło Ci do gustu.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zolt napisał:

Lyngdorf to cyfra i jest szybki, czysty i precyzyjny, więc z trochę powolnymi Gato może zabrzmi to sensownie?

@Kraft pisał też na podstawie własnych doświadczeń i odsłuchów, że R3 do najszybszych nie należą, a granie R3 mimo wszystko z Lyngdorfem przypadło Ci do gustu.

No właśnie :)

Też w taki sposób myślałem, że z lyngdorfem mogą się elegancko spasować Gato. Ale z drugiej strony  nie zgadzam się @Kraft że R3 są wolne. Słucham sporo elektronicznej i R3 jednak zasuwają z Tdai 1120.   Z tego co wiem @Kraft podłączał do R3 - Marantza, a ten wzmak nie jest dobrym połączeniem z R3.  Wolne dla mnie były Buchardty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

 Z tego co wiem @Kraft podłączał do R3 - Marantza, a ten wzmak nie jest dobrym połączeniem z R3.  

Skąd taki wniosek 🙂?

32 minuty temu, zolt napisał:

@lukluk71 Buchardty wolne, chodzi głównie w stosunku o bas czy cały przekaz? Jak odbierałeś, że są wolne? Też właśnie czytałem o tym, ale nie miałem okazji słuchać.

Buchardy są misiowate w całym paśmie. Albo jak kto woli - są wolne bądź zamulone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo trochę kręcisz się w kółko ;) W sensie masz ten problem, że masz dźwięk który Ci odpowiada, potrzeba zmiany jest silna, a rynek niekoniecznie może Ci zagwarantować upgrade. Rozumiem problem az za dobrze :) Dalej uwazam, ze najlatwiejszym krokiem do poprawy jakosci u Ciebie bedzie sub, natomiast jak się bawimy w typy to podam też jeden, który mi niedawno wpadł w ucho - bo to był pierwszy model, który posłuchany przy okazji utkwił mi w pamięci jako "gdy juz ogarniesz suba i akustyke, to sprawdz to w domu" :) Mianowicie Dynaudio Special 40s - wiem, że cenowo troche inny pułap, ale może też warto sprawdzić. Złapałbyś też kontekst, czy szukasz czegoś innego od R3, czy szukasz czegoś na "poziomie wyższym". Bo tak na czuja wydaje mi się że te 40tki są takim relaksującym, równym graniem poziom wyżej. Bo póki co mam wrażenie, że sprawdzasz coś równorzędnego, ale innego i Ci to nie podchodzi do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj w salonie Denona Focali Aria 906 + Marantz. Ładnie to zagrało, tak ciepło, ale zarazem detalicznie. Przez chwilę pomyślałem że to jest to! 

Ale generalnie dzisiaj bardzo dobrze moje uszy przyjmują dźwięki. Przez ostatnie dwa dni jak słuchałem u siebie to mój zestaw grał tak "pusto" bez wyrazu. Dlatego też tak mi się podobała muza z Focali. Bo wróciłem do domu... Odpaliłem swój zestaw...  Kefy R3 grają dla mnie poziom wyżej od tych Focali ! 

 

Jak to "dzień" potrafi zmienić o 180 stopni odbiór muzyki. A to dziwna sprawa, bo wczoraj i przedwczoraj byłem dość wypoczęty, dziś jestem padnięty i muzyka brzmi soczyście. 

 

Nie wiem, ciężko będzie coś znaleźć. R3 to jednak dość dobre kolumny i coraz bardziej się utwierdzam żeby je zostawić, używanych praktycznie brak. Nowe już wychodzą z katalogu. Sprzedam teraz, później będzie żal. Na OLX jakieś abstrakcyjne ceny proponują po 3.200 zł za komplet ;)

 

Z tych wszystkich odsłuchów jednak najbardziej, pozytywnie wspominam goldy 100 5g - które mógłbym kupić używane, ale już nie ma brązowych ;) nawet jak kupię goldy to zostawię R3 zrobię długie porównanie przed decyzją sprzedania R3. 

 

 

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest poziom wyżej grania.

Ale jak Ci się tak spodobały to weź je do domu. Zobaczysz w domowych warunkach.

9 godzin temu, lukluk71 napisał:

Z tych wszystkich odsłuchów jednak najbardziej, pozytywnie wspominam goldy 100 5g - które mógłbym kupić używane, ale już nie ma brązowych ;) nawet jak kupię goldy to zostawię R3 zrobię długie porównanie przed decyzją sprzedania R3. 

Told ya :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Bo to jest poziom wyżej grania.

Ale jak Ci się tak spodobały to weź je do domu. Zobaczysz w domowych warunkach.

Told ya :)

Piotr

W sensie że R3 są lepsze i poziom wyżej jeśli chodzi o dźwięk od Focali tych ;) w sumie tak napisałem i nie wiem czy się zrozumieliśmy. 

Nie, do domu nie będę brał ... Focale przez chwilę mi się podobały, bo coś inaczej grało i akurat trafiłem w pozytywny odsłuchowo dzień ;) 

 

teraz jest moment że bym jeszcze raz odsłuchał Goldy 100g - trochę innym spojrzeniem na dźwięk. Bo one faktycznie grały dobrze/inaczej. Ale fajnie mieć R3 i takie goldy 100 ;) wszystkiego nie można mieć. Goldy Ebony z OLX dwie pary poszły. :) Zostały czarne ale średnio mi się podobają czarne.

tteeraz to bym wziął drugi raz 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKUSTYKA!

Myślę sobie... 
Żeby jednak podarować sobie szukania. R3 za dobre są żeby sprzedać za bezcen. Inne kolumny, też mi się podobają, ale ostatecznie wracam do R3 i wole ich dzwięk. 

Mam tego TDAI 1120 z room perfect. Kolumny są ustawione w optymalnym miejscu, dobrze dobranym (szuranie po podłodze było dość długie) ROOM PERFECT wprowadza zmiany, ale tak kosmetyczne, że trzeba się mocno wsłuchać żeby wychwycić że coś się zmieniło po kalibracji. Wcześniej miałem podobnie z YPAO. Pokój jest dość "zagracony", jest dywan, są zasłony, nie ma dudnienia, nie ma pogłosu.  Może zamiast walczyć z szukaniem czegoś nowego, zacząć zabawe z ustrojami akustycznymi?

Tylko pytanie, czy to cokolwiek teraz poprawi, skoro room perfect zrobił swoje, pokój też nie jest akustyczną tragedią? 
Czy jeśli wstawie coś za kolumny, to poprawi się coś co już jest poprawione? Czy jadnak będzie to strata kasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

To ja się dorzucę do tematu tutaj :) Bo mam na codzień kefy r300, które grają ciutkę inaczej od r3, ale to ta sama szkoła i różnią się pomiędzy sobą detalami - znam jedne i drugie . A tak się szczęśliwie stało, ze trafiły do mnie w tym tygodniu na testy gato FM-8, wiec będę mógł je bezpośrednio porownac i zobaczyć ile magii z AVS w tych monitorach udało się przenieść do mojego domu :) Dam znać jak tylko posłucham! Chyba, ze się spoźniłem i nie potrzebne już Wam to porównanie :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hej, 

To ja się dorzucę do tematu tutaj :) Bo mam na codzień kefy r300, które grają ciutkę inaczej od r3, ale to ta sama szkoła i różnią się pomiędzy sobą detalami - znam jedne i drugie . A tak się szczęśliwie stało, ze trafiły do mnie w tym tygodniu na testy gato FM-8, wiec będę mógł je bezpośrednio porownac i zobaczyć ile magii z AVS w tych monitorach udało się przenieść do mojego domu :) Dam znać jak tylko posłucham! Chyba, ze się spoźniłem i nie potrzebne już Wam to porównanie :)

Ja czekam z niecierpliwością. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hej, 

To ja się dorzucę do tematu tutaj :) Bo mam na codzień kefy r300, które grają ciutkę inaczej od r3, ale to ta sama szkoła i różnią się pomiędzy sobą detalami - znam jedne i drugie . A tak się szczęśliwie stało, ze trafiły do mnie w tym tygodniu na testy gato FM-8, wiec będę mógł je bezpośrednio porownac i zobaczyć ile magii z AVS w tych monitorach udało się przenieść do mojego domu :) Dam znać jak tylko posłucham! Chyba, ze się spoźniłem i nie potrzebne już Wam to porównanie :)

Ooo! Z nieba spadłeś dosłownie ;)

Daj znać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 16:11, mateolo2 napisał:

Hej, 

To ja się dorzucę do tematu tutaj :) Bo mam na codzień kefy r300, które grają ciutkę inaczej od r3, ale to ta sama szkoła i różnią się pomiędzy sobą detalami - znam jedne i drugie . A tak się szczęśliwie stało, ze trafiły do mnie w tym tygodniu na testy gato FM-8, wiec będę mógł je bezpośrednio porownac i zobaczyć ile magii z AVS w tych monitorach udało się przenieść do mojego domu :) Dam znać jak tylko posłucham! Chyba, ze się spoźniłem i nie potrzebne już Wam to porównanie :)

był już jakiś odsłuch ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukluk71 napisał:

był już jakiś odsłuch ? :D

Jeszcze nie :( Zabrakło czasu. Wydaje mi się, że posłucham dopiero na początku tygodnia. Może uda się w weekend. Jedyne co mogę na razie powiedzieć to w porównaniu do r300 są malutkie - ale wykonanie 10/10

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...