Skocz do zawartości

Pobór prądu przez TV w stanie czuwania


MMarek

Recommended Posts

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie musi być na 2.4GHz ale obecnie urządzenia wspierają 2.4GHz oraz 5GHz. 2.4 jest lepsze gdy masz większy obszar do pokrycia w domu, lepiej "penetruje".

Sieć na 2.4ghz w nie długim czasie zakończy swój żywot. Tak więc wystarczy pokryć sobie lokal na 5ghz i to wystarczy. 

Wyżej nie ma sensu iść w przypadku tv, bo raz one nie mają tego standardu . A dwa, nawet jakby miały, to procesor jest za słaby by pociągnąć duży bitrate po wi-fi. Z tego oto powodu nie ma gigabitowego lan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, moss napisał:

na samo 5ghz to nie może być? Na cholerę te 2.4.

Standard ac widzi 5GHz i po tym  śmiga, jak urządzenie widzi sieć 5GHz.

2,4GHz po taką cholerę, że router obsługuje oba pasma, a nie wszystkie urządzenia sieciowe w domu, smartfony, czy inne tablety i TV obsługują standard 802.11a/b/g/n/ac i wtedy chodzą po sieci 2,4GHz jak większość stosowanych zwykłych routerów.

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie musi być na 2.4GHz ale obecnie urządzenia wspierają 2.4GHz oraz 5GHz. 2.4 jest lepsze gdy masz większy obszar do pokrycia w domu, lepiej "penetruje".

5GHz jest wolne od "szumu" sieciowego 2,4GHz, które jest standardem w większości użytkowników i mieszkańców wokół. 

Poza tym wykorzysta pełny transfer, czy przepustowość jaką masz w umowie z operatorem,  a tego nie jest w stanie osiągnąć router 2,4GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moss napisał:

Tak więc w czym problem.

Problem? Nie przypominam sobie bym pisał że mam z czymś problem. Przywołałem jedynie dane techniczne ze strony producenta. Pisaliśmy wyżej że nie ma (prawdopodobnie) TV na rynku które mają 1000Mb złącze, a akurat w przypadku Sony i jego streamu jest to zaskakujące. Producenci nie mają za bardzo się tu czym chwalić co potwierdza się w enigmatycznych danych w specyfikacji złącza LAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

5GHz jest wolne od "szumu" sieciowego 2,4GHz, które jest standardem w większości użytkowników i mieszkańców wokół. 

Poza tym wykorzysta pełny transfer, czy przepustowość jaką masz w umowie z operatorem,  a tego nie jest w stanie osiągnąć router 2,4GHz.

5GHz wykorzysta pełny transfer? Jasne... W teorii leci do 1300 Mbps, ale to bardzo, ale to bardzo mocno nagięta teoria. W praktyce osiągnięcie połowy tej prędkości będzie super wynikiem. Jak patrze teraz na teraz na sieć to najszybszy jest u mnie teraz smartfon z 580 Mbit/s. AC oczywiście.

https://mobirank.pl/2021/06/15/dlaczego-twoj-router-nie-jest-tak-szybki-jak-podaje-producent/

W domu ogólnie to mam sieć 2,5Gb. Pomijając zwykłe urządzenie korzystają z tego obecnie 2 komputery i 3 serwery, każdy z agregacją łącza co daje im pomiędzy sobą prędkość (teoretyczną, zależną od wydajności macieży o typu kopiowanych danych) 5Gb, wifi nie ma tu nawet podejścia.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moss napisał:

 


56 minut temu, moss napisał:

 

 

 


Sieć na 2.4ghz w nie długim czasie zakończy swój żywot. Tak więc wystarczy pokryć sobie lokal na 5ghz i to wystarczy. 

 

 

 


skąd niby te teorie?

 

 

 

 

 

1 godzinę temu, moss napisał:

 


57 minut temu, moss napisał:

 

 

 


. A dwa, nawet jakby miały, to procesor jest za słaby by pociągnąć duży bitrate po wi-fi. Z tego oto powodu nie ma gigabitowego lan.

 


który to niby procesor jest za słaby? Bo wiesz, Raspberry pi 4 bez problemu ciągnie a TV ma mocniejsze procki.

 

 

 

 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

 


56 minut temu, DiBatonio napisał:

 

 

 


5GHz jest wolne od "szumu" sieciowego 2,4GHz, które jest standardem w większości użytkowników i mieszkańców wokół. 

 


Poza tym wykorzysta pełny transfer, czy przepustowość jaką masz w umowie z operatorem,  a tego nie jest w stanie osiągnąć router 2,4GHz.

 


tak, ma mniejsze zakłócenia ale coś kojarzę, że nowe routery i standardy pozwalają "wypychać" urządzenia które mają mniejsze "zapotrzebowanie" na 2.4GHz zatem to raczej nie zniknie.

 

 


Natomiast pamiętajmy, jest już od pewnego czasu AX dostępne a routery z 6GHz się również pojawiają.

 

 

 

3 minuty temu, Butler napisał:

 


1 minutę temu, Butler napisał:

 

 

 


5GHz wykorzysta pełny transfer? Jasne... W teorii leci do 1300 Mbps, ale to bardzo, ale to bardzo mocno nagięta teoria. W praktyce osiągnięcie połowy tej prędkości będzie super wynikiem. Jak patrze teraz na teraz na sieć to najszybszy jest u mnie teraz smartfon z 580 Mbit/s. AC oczywiście.

 

 

 


U mnie sprzęt się zestawia na 1.4Gbps - 1.6Gbps router i karta sieciowa w AX w odległości 3m od routera. Prędkość przesyłowa około 100MB/s. Wszystko na 5GHz.

 

 

Natomiast AC zestawiało się w okolicy 800Mbps jak dobrze pamiętam.
 

 

 

 

Screenshot from 2022-10-20 21-34-20.png

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

skąd niby te teorie?

Życie. 2.4 GHz daje nam tylko lepszy zasięg i współpracę ze starszymi urządzeniami. W końcu kiedyś to się skończy.

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

który to niby procesor jest za słaby? Bo wiesz, Raspberry pi 4 bez problemu ciągnie a TV ma mocniejsze procki.

spróbuj coś z wyższym bitrate na tv zobaczyć to się dowiesz.

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

mnie sprzęt się zestawia na 1.4Gbps - 1.6Gbps router i karta sieciowa w AX w odległości 3m od routera. Prędkość przesyłowa około 100MB/s. Wszystko na 5GHz.

Super. No i kabel cię nie potrzebny. Bravo ty. 

Pewnie ac idzie po 160 MHz. 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

U mnie sprzęt się zestawia na 1.4Gbps - 1.6Gbps router i karta sieciowa w AX w odległości 3m od routera. Prędkość przesyłowa około 100MB/s. Wszystko na 5GHz.

Natomiast AC zestawiało się w okolicy 800Mbps jak dobrze pamiętam.

Ja olałem na razie kupno routera z AX, wystarczy mi wifi AC. 24 portowy 2,5Gb switch daje transfery o dużo wyższym standardzie i lepszej stabilności,. Do głowy by mi nie przyszło QNAPy podłączać bezprzewodowo. Wifi to tylko dla przydupnych urządzeń jak smartfon, tablet, laptop. Reszta to kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, moss napisał:

Życie. 2.4 GHz daje nam tylko lepszy zasięg i współpracę ze starszymi urządzeniami. W końcu kiedyś to się skończy.

spróbuj coś z wyższym bitrate na tv zobaczyć to się dowiesz.

Super. No i kabel cię nie potrzebny. Bravo ty. 

Pewnie ac idzie po 160 MHz. 

Moje AP tyle nie ma.

Screenshot_2022-10-20-21-43-42-590_com.ubnt.easyunifi.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



23 minuty temu, moss napisał:




spróbuj coś z wyższym bitrate na tv zobaczyć to się dowiesz.






ale po sieci czy z USB? bo z Usb problemu nie ma, testowałem, po sieci dopiero będę próbował.





23 minuty temu, moss napisał:




Super. No i kabel cię nie potrzebny. Bravo ty. 




Pewnie ac idzie po 160 MHz. 






AC nie pamiętam, ale AX na 160MHz. 





20 minut temu, Butler napisał:




Ja olałem na razie kupno routera z AX, wystarczy mi wifi AC. 24 portowy 2,5Gb switch daje transfery o dużo wyższym standardzie i lepszej stabilności,. Do głowy by mi nie przyszło QNAPy podłączać bezprzewodowo. Wifi to tylko dla przydupnych urządzeń jak smartfon, tablet, laptop. Reszta to kabel.






ja mam również switcha ale 1Gbps 16 portów zarządzalny niestety 10Gbps trochę drogie są a 2.5 z mojej perspektywy się nie opłaca wchodzić skoro jest 10Gbps. Dlatego pewnie za jakiś czas będzie wymiana.





25 minut temu, moss napisał:




Super. No i kabel cię nie potrzebny. Bravo ty. 






potrzebny. To WiFi AX jest tylko dodatkiem, wszystko co mogłem podłączyłem i tak kablem bo jest pewniej i stabilniej. W sumie nie sprawdzałem jeszcze opóźnień bo na N były nieakceptowalne.





21 minut temu, moss napisał:




Moje AP tyle nie ma.






ubogie to masz, załaduj openwrt jak możesz.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

ale po sieci czy z USB? bo z Usb problemu nie ma, testowałem, po sieci dopiero będę próbował.

I tak , i tak . Oczywiście po sieci wyłoży ci się to szybciej. No ale kto odtwarza full kopie płyty z filmem w 4k i HDR 😃. Mój OLED TV philipsa wykłada się przy bitrate wyższym niż 50Mbits.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



7 minut temu, moss napisał:




I tak , i tak . Oczywiście po sieci wyłoży ci się to szybciej. No ale kto odtwarza full kopie płyty z filmem w 4k i HDR 😃. Mój OLED TV philipsa wykłada się przy bitrate wyższym niż 50Mbits.






no to przykro mi, najtańszy LG bez problemu ogarnia 4K z HDR i Atmosem w szczycie 125Mbps z USB, po sieci sprawdzę jak będę miał okazje.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lolekdrugi napisał:

mojej perspektywy się nie opłaca wchodzić skoro jest 10Gbps. Dlatego pewnie za jakiś czas będzie wymiana

Niedawno kupiłem switch. Rozważałem taki 10Gb bo dwa serwery mam z SFP+, ale jak zobaczyłem jakie są ceny, zużycie energii i hałas które generują to szybko odpuściłem budowanie tak szybkiej sieci domowej. Dwa kable do każdego NASa i agregacja dająca 5Gb jest całkowicie wystarczająca dla moich potrzeb. Switch to ułamek ceny tego którego pierwotnie chciałem kupić.

IMG_20221020_222343.thumb.jpg.278be328efa5082dd1a1a94f8f0b9b4b.jpg

IMG_20221020_222048.thumb.jpg.e8feafc4fbec36270bd45979bbe51d9a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

aaa czyli nie tylko ja mam z tym problem, dobrze wiedzieć! Tylko za pierwszym razem jak tworzę treść to u mnie nie ma żadnych dodatkowych spacji, te się pojawiają dopiero jak forum doda mój wpis. Wtedy pozostaje tylko edycja, ale jak edytuje to zaczyna się jazda z cytowanym tekstem :(

 

 

 

 

 

nie musi być na 2.4GHz ale obecnie urządzenia wspierają 2.4GHz oraz 5GHz. 2.4 jest lepsze gdy masz większy obszar do pokrycia w domu, lepiej "penetruje".

 

 

Jako ciekawostkę podam, że już na rynku są urządzenia trzypasmowe: 2.4GHz, 5GHz oraz 6GHz czyli standard WiFi 6e. Nie mylić z samym WiFi 6.

 

 

 

Edit: ten wpis edytowałem, zobacz co się stało z cytowanym fragmentem, tego się już nie da poprawić, jest cytat w cytacie :(PO prostu wgrano wersje forum która jest uszkodzona. Wystarczy zobaczyć źródło strony, nawet tam są błędy. W konsoli przeglądarki też się pojawia tekst dla... programistów który się nie powinien pojawiać. 

 

 

A tu nie ma cytatu a dajesz entery. Po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2022 o 09:38, MMarek napisał:

Nowo nabyty telewizor Sony, w stanie wyłączonym pobierał skacząco od 10 do nawet 60W. Odłączenie internetowego połączenia kablowego i przejście na wifi spowodowało spadek do 0.5W. Jako, że ruter stoi 1m od telewizora, nie ma to żadnego wpływu na jakość sygnału internetowego. Dlaczego tak się dzieje nie mam najmniejszego pojęcia.

U mnie niestety ZONK. Już nawet po wifi, a nawet po jego wyłączeniu dalej jest skaczący pobór prądu. Zupełnie tego nie pojmuję, a było już tak dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MMarek napisał:

U mnie niestety ZONK. Już nawet po wifi, a nawet po jego wyłączeniu dalej jest skaczący pobór prądu. Zupełnie tego nie pojmuję, a było już tak dobrze.

Może to aktualizacje oprogramowania odbywają się w tle, na pewno jest trochę procesów, które sobie działają w standby i wtedy pobór skacze. I wszelkie protokoły, które wymagają aktywnego nasłuchiwania nowych połączeń na sieci, jak w Airplay. Ale to można wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...