Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

5 minut temu, ProjectPi napisał:

A WiiMy to premier league.

A serio, aplikacja do obslugi jest skromniejsza, acz ma funkcje, ktorych w BluOS nie ma, o ile dobrze pamietam.

Przeczytałem większość wątku u właśnie narzekaliście na zawieszanie się, mnogość resetowania do ustawień fabrycznych. Używam od kilku miesięcy BluOs i nigdy nic takowego nie musiałem robić, działa to wyśmienicie. Dla tego moje obawy, że co bym nie kupił to będzie krok w tył. A jak działa yamaha musiccast w porównaniu do wiim i BluOs ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LICHU napisał:

Przeczytałem większość wątku u właśnie narzekaliście na zawieszanie się, mnogość resetowania do ustawień fabrycznych. Używam od kilku miesięcy BluOs i nigdy nic takowego nie musiałem robić, działa to wyśmienicie. Dla tego moje obawy, że co bym nie kupił to będzie krok w tył. A jak działa yamaha musiccast w porównaniu do wiim i BluOs ? 

Żadnego resetu, żadnej zwiechy, wszystko ok przez ponad pół roku używania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LICHU napisał:

Przeczytałem większość wątku u właśnie narzekaliście na zawieszanie się, mnogość resetowania do ustawień fabrycznych. Używam od kilku miesięcy BluOs i nigdy nic takowego nie musiałem robić, działa to wyśmienicie. Dla tego moje obawy, że co bym nie kupił to będzie krok w tył. A jak działa yamaha musiccast w porównaniu do wiim i BluOs ? 

Mam wszystkie WiiMy ktore ukazaly sie rynkowo, plus to, co sie nie ukazalo. Kojarze jeden raz, gdy resetowalem do ustawien fabrycznych, niepotrzebnie zreszta, jak  sie pozniej okazalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LICHU napisał:

Przeczytałem większość wątku u właśnie narzekaliście na zawieszanie się, mnogość resetowania do ustawień fabrycznych. Używam od kilku miesięcy BluOs i nigdy nic takowego nie musiałem robić, działa to wyśmienicie. Dla tego moje obawy, że co bym nie kupił to będzie krok w tył. A jak działa yamaha musiccast w porównaniu do wiim i BluOs ? 

Mam wiim mini i wiim pro, jeden z rok drugi niewiele krócej, nie do końca jestem w stanie rzetelnie powiedzieć jak z wiim pro, bo mam go na listwie "audio", która jest wyłączana gdy audio nie słucham, ale w pracy mam wiim od początku wpięty w gniazdko i ani razu nie miałem problemu z wiimem, ani razu się nie zawiesił, resetować się też nie resetował i gdyby nie aktualizacje, po których wiadomo urządzenie się restartuje to mógłbym powiedzieć, że jest włączony non stop :)

Ale tak jak też kolega wyżej napisał, skonfigurowałem go na starcie i przez ten prawie rok po prostu z niego korzystam, dzień w dzień po 8 godzin od poniedziałku do piątku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2024 o 20:20, neoheresy napisał:

Ok.  150 mA w idle, 220 mA podczas odtwarzania.

Mierzyłeś czy z netu to info. Gdzieś znalazłem informację, ale trochę niewiarygodna mi się wydała, że 1A. To Twoje 220mA wydaje się być realne. Trochę mi się nie chce, stąd to zapytanie, ale chyba zrobię sobie na szybko partyzancki kabelek i wepnę się z amperomierzem. Dzięki za odpowiedź

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Mierzyłeś czy z netu to info. Gdzieś znalazłem informację, ale trochę niewiarygodna mi się wydała, że 1A. To Twoje 220mA wydaje się być realne. Dzięki za odpowiedź

Nie mierzyłem, nie mam już Wiim Mini. Info z forum WiimHome od jednego z użytkowników ze znacznym stażem na i wkładem w życie forum.

https://forum.wiimhome.com/threads/electricity-consumption-by-wiim-mini.691/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z Alexa Cast - udało się naprawić i działa, co prawda sam musiałem powiedzieć supportowi Amazona co trzeba zrobić...
Dla wszystkich z podobnym problemem w przyszłości:

Trzeba napisać do supportu Amazon.com (nie Amazon.pl, oni nie są w stanie w niczym pomóc) prośbę o zmianę domyślnej lokalizacji całego konta na UK (amazon.co.uk). Ja nie byłem w stanie tego zrobić z poziomu swojego konta ponieważ wcześniej support przerzucił wszystkie mojego urządzenia do amazon.pl a tam "przepadły" bo polska strona nie wspiera urządzeń Alexa więc nie wyświetla ich na liście itp itd.

Po przeniesieniu konta przywrócenie Wiim do ustawień fabrycznych, konfiguracja Alexa i w końcu działa :)

Dzięki @ProjectPi za podpowiedź o przeniesieniu na co.uk, co prawda sam nie mogłem tego zrobić przez wcześniejsze kombinacje z lokalizacją ale ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o zasilanie Wiim Pro?

Czy warto zainwestować w lepszy zasilacz?

Dodam że używam go z zewnętrznym DACiem ale przypuszczam że nawet jako transport może lepiej działać z lepszym zasilaniem.

Myślę o czymś takim jak iFi iPower2 (~300 PLN) ewentualnie o Topping P50 (~650 PLN).

A może stosujecie jeszcze coś innego?

A może nie warto sobie głowy zawracać ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...