Skocz do zawartości

Co zamiast DALI 505 do YAMAHA R-S700.


Adam D.

Recommended Posts

Dotąd słuchałem muzyki na zestawie DENON PMA-735R + DALI505 pokój ok. 15m2. Okazyjnie nabyłem amplituner YAMAHA R-S700 oraz YAMAHA Yamaha CD-S303. Mam pytanie jakie kolumny dobrze zagrają z tym amplitunerem. Czy zostawić DALI, czy wymienić na MONITOR AUDIO MR4 czy też AVANCE OMEGA 503? Zleży mi na przestrzennym, szczegółowym w miarę neutralnym dżwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to poszukaj klasycznego wzmacniacza. Nie wiem, jaki masz budżet na zakup urządzenia, ale do Twojego pomieszczenia wybór np. Rega Brio nawet na obecnych Twoich kolumnach zapewni Ci naprawdę dobry klasowo dźwięk, znacznie lepszy niż ten z Denon PMA-735R.

Zapraszam na odsłuchy, porównania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 19:41, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to poszukaj klasycznego wzmacniacza. Nie wiem, jaki masz budżet na zakup urządzenia, ale do Twojego pomieszczenia wybór np. Rega Brio nawet na obecnych Twoich kolumnach zapewni Ci naprawdę dobry klasowo dźwięk, znacznie lepszy niż ten z Denon PMA-735R.

Zapraszam na odsłuchy, porównania.

 

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Zależy mi jednak na funkcjonalności tunera. Czyli lepiej będzie A-S700 + NP-S303 niż  R-N803D?

Dnia 6.01.2023 o 19:41, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to poszukaj klasycznego wzmacniacza. Nie wiem, jaki masz budżet na zakup urządzenia, ale do Twojego pomieszczenia wybór np. Rega Brio nawet na obecnych Twoich kolumnach zapewni Ci naprawdę dobry klasowo dźwięk, znacznie lepszy niż ten z Denon PMA-735R.

Zapraszam na odsłuchy, porównania.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Q21 napisał:

Zdecydowanie lepszą opcją będzie rozdzielenie wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego.

Jesteście nasamowici. W tym wątku amplitunery są be, a parę minut temu w innym temacie jeden ze swojej oferty polecacie (na równi że wzmacniaczem że swojej stajni). 

Moja propozycja. Przestańcie już straszyć dzieci tymi amplitunerami. Tym bardziej, że robicie to tak ewidentnie taktycznie. To żenujące. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jesteście nasamowici. W tym wątku amplitunery są be, a parę minut temu w innym temacie jeden ze swojej oferty polecacie (na równi że wzmacniaczem że swojej stajni). 

Moja propozycja. Przestańcie już straszyć dzieci tymi amplitunerami. Tym bardziej, że robicie to tak ewidentnie taktycznie. To żenujące. 

Dokładnie. W inym poście napisano, że wzmacniacz i amplituner praktycznie grają tak samo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2023 o 13:19, Adam D. napisał:

Dokładnie. W inym poście napisano, że wzmacniacz i amplituner praktycznie grają tak samo.

 

Póki co mam DALI 505. Kiedyś chciałbym zmienić na coś w niewielkim budżecie Avance Omega 503, Monitor Audio MR4. Szukam brzmieia z dobrą przestrzenią, szybkim basem. Słucha klasycznego rocka, bluesa, trochę dark eklektro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2023 o 11:07, Kraft napisał:

Jesteście nasamowici. W tym wątku amplitunery są be, a parę minut temu w innym temacie jeden ze swojej oferty polecacie (na równi że wzmacniaczem że swojej stajni). 

Moja propozycja. Przestańcie już straszyć dzieci tymi amplitunerami. Tym bardziej, że robicie to tak ewidentnie taktycznie. To żenujące. 

Tu się musze z Toba zgodzić. Ponownie poziom pisania kogoś z Q21 bardzo zmalał.

W wątkach przejawia się Audiolab 6000 Play i QUAD all in one bo są jego dystrbutorem a później "rozdzielenie wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego."

:/

13 godzin temu, Adam D. napisał:

Póki co mam DALI 505. Kiedyś chciałbym zmienić na coś w niewielkim budżecie Avance Omega 503, Monitor Audio MR4. Szukam brzmieia z dobrą przestrzenią, szybkim basem. Słucha klasycznego rocka, bluesa, trochę dark eklektro.

Polecam w takim razie nie serie MR a wyższą BR. Tam odnajdziesz to czego szukasz.

Chyba że muszą być nowe?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2023 o 08:23, Piotr Sonido napisał:

Tu się musze z Toba zgodzić. Ponownie poziom pisania kogoś z Q21 bardzo zmalał.

W wątkach przejawia się Audiolab 6000 Play i QUAD all in one bo są jego dystrbutorem a później "rozdzielenie wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego."

:/

Polecam w takim razie nie serie MR a wyższą BR. Tam odnajdziesz to czego szukasz.

Chyba że muszą być nowe?

Piotrek

Nie, nie muszą, a które z serii BR?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2023 o 11:07, Kraft napisał:

Jesteście nasamowici. W tym wątku amplitunery są be, a parę minut temu w innym temacie jeden ze swojej oferty polecacie (na równi że wzmacniaczem że swojej stajni). 

Moja propozycja. Przestańcie już straszyć dzieci tymi amplitunerami. Tym bardziej, że robicie to tak ewidentnie taktycznie. To żenujące. 

Bo to są biznesmeni a nie osoby które dobrze doradzą zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2023 o 20:35, Adam D. napisał:

No i zagościł u mnie R-N803d. Póki o będzie napędzał DALI 505. I tu mam mały problem. Przed kalibracją z użyciem YPAO głośniki dudniły, dźwięk był nieco płaski. Po kalibracji jest przestrzeń,, dźwięk oderwany od głośników jednak nieco mało góry. Jest na to jakaś rada?

Kalibracja zawsze pomaga, rzadko się zdarza aby otrzymać "defekt". Poczekaj aż się wygrzeje ta maszyna, dopiero wtedy się przekonasz na maksa co potrafi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...