Skocz do zawartości

Lenco L-75 i inne przygody w krainie analogu


Recommended Posts

A mnie podobają się powierzchnie lakierowane i to dwukolorowe😉. Tak, ze Grzesiek spodziewaj się przesyłki z Thorensem do poprawy🤣. Nie chciało Ci za pierwszym razem to za drugim juz nie będziesz miał wyjścia. Oczywiście zarty. A najważniejsze , ze wygląd zewnętrzny TYLKO OKO cieszy , bo ucho to inne elementy.

PS A swoją drogą to chętnie wysłałbym Ci go do przeglądu bo jakiś przydźwięk mam i nie mogę go usunąć. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy @Rega - możemy zamienić Thorensa na dwukolorowego. Mam teraz opcję samodzielnego lakierowania i daje mi to możliwości, których wcześniej nie miałem :)

Jeżeli chodzi o burmienie, to chętnie to sprawdzę. Może uda mi się go latem podrzucić do Ciebie osobiście, ale to już do dogadania na spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

uda mi się go latem podrzucić do Ciebie osobiście,

Nareszcie - czekam na to od lat😉.

Przy okazji mam do niego nowe nóżki. Z kulkową amortyzacją wewnątrz. Dogadamy na PW.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obijać - zabieram się za kolejny całkiem ciekawy projekt. Tym razem gramofon nie będzie robiony dla klienta, więc mam tu pełną dowolność. Dawno mi się już marzył gramofon tego typu, a że marzenia trzeba spełniać... to dziś na warsztat wleciał kolejny idlerowiec - Elac Miraphon 20 :) 

Na pierwszy rzut oka baza całego przedsięwzięcia to nic "hajendowego", ale zrobimy wszystko żeby zrobić z tego piękną maszynę z duszą, która zagra co najmniej tak dobrze, jak wygląda. Na ten moment gramofon nie wygląda i nie gra, więc nie będzie z górki. Kto jednak nie lubi takich wyzwań ;) 

Elac-Miraphone-20-scaled.jpg

 

Elac-Miraphon-20-Datenblatt_0001-1.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 16:09, Audio Autonomy napisał:

Przyszły formatki cięte na CNC na kolejną obudowę.Kto zgadnie do jakiego to gramofonu? Marka dosyć łatwa do zgadnięcia, ale model już raczej nie :)

IMG_20231204_160518-scaled.jpg

czy jest możliwość pozyskać taki rysunek do cięcia cnc? chciałem się w końcu wziąć za swój L75

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwintownik formatki cięte na CNC (te ze zdjęcia) były do Duala. Do Lenco robiłem szablony własnoręcznie i kopiowałem je frezarką. Rysunki oczywiście też mam. Jak chcesz, to odezwij się na PW, to Ci je prześlę. 

W sieci są dostępne różne rysunki w PDF za darmo. Piero z LecnoHeaven udostępnia też DWG, ale za nie trzeba już niestety zapłacić:

https://plinthtemplates.wordpress.com/lenco-l75/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...