Skocz do zawartości

Lenco L-75 i inne przygody w krainie analogu


Recommended Posts

7 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

A ten podobny do Twojego?

No. Jakby ten. :) Rozumiem , że przecierasz szmateczką ...... :) 

3 godziny temu, Chilli napisał:

A co to za klamot?

Ten co żeś go targał do Wrocławia i może trochę szacunku .... :) 

3 godziny temu, Chilli napisał:

tak patrząc na kolejkę, jaka była u Grześka to tak na Boże narodzenia będziesz miał kurs

Krzysiek , to do cholery gdzieś Ty go postawił ? Mówiłem " NA POCZĄTKU ! " :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2023 o 19:11, Chilli napisał:

to tak na Boże narodzenia będziesz miał kurs 😉🤭😜

Nie no, mam nadzieję, że spotkamy się troszkę szybciej niż na święta ;) @tomek4446 Twój Victor już uzbierał odpowiednią warstwę kurzu (nie przecieram go żeby wiedzieć jak długo u mnie leży), a ja powoli dojrzewam do zajęcia się nim... więc grzej już silnik w furze. Trasę do Wro znasz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 13:24, Chilli napisał:

Dokładnie tak zrobiłem, tylko Grzegorz od innej strony kolejkuje

To cwana bestia ? Krzysiu , następnym razem postaw już w korytarzu. Jak się Grzesiek ze dwa razu potknie to zrobi dla świętego spokoju :) 

14 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

więc grzej już silnik w furze. Trasę do Wro znasz

O. Jest 9.12 to będę ok. .......... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takie cudo od Reduktora Szumu do mnie trafiło w tamtym tygodniu. Opis usterki - zanikający czasem prawy kanał. Zobaczymy co tam się dzieje, naprawimy i posłuchamy. Ciekaw jestem jak to zagra. W środku ład  i porządek. Trafa głośnikowe Sizei, sporych gabarytów toroid zasilający. Lampy mocy to EL84, a sterujące to ECC85. Minimalistyczna konstrukcja. 

W internetach trochę można o nim poczytać. Zestaw jest też chyba cały czas dostępny w sprzedaży: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?934,rs-tubeamp-mkii-zestaw-do-samodzielnego-montazu-wersja-pelna

Zobaczymy co ten maluch potrafi :)

IMG_20230404_173854-scaled.jpg

IMG_20230404_174631-scaled.jpg

IMG_20230404_173936-scaled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu nowych ciekawych ramion gramofonowych natknąłem się ramię FFYX A182. Trzeba przyznać, że jak na nowe ramię 12", to cena jest zaskakująco niska. FFYX nie mają chyba dystrybucji w Europie i jedyna opcja na zakup to Aliexpress. Pewnie stąd cena jest jaka jest. Ciężko powiedzieć coś o jakości po samych zdjęciach, ale wizualnie nie wygląda to źle. Mocowanie do obudowy w standardzie SME to sprytne rozwiązanie (przecież SME 3009 i SME3012 to chyba najpopularniejsze ramiona montowane w przeróżnych gramofonach). 

A182-2.jpg

A182-4.jpg

Żeby nie było, że nie jest to marka prawdziwie hi-end'owa, to patrzcie na ich topowy gramofon. Niezła maszyna. Tu cena już nie jest taka przyjemna - niecałe 270 00 zł + około 11 000 za sam transport z Chin :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2023 o 18:18, Audio Autonomy napisał:

Takie cudo od Reduktora Szumu do mnie trafiło w tamtym tygodniu. Opis usterki - zanikający czasem prawy kanał. Zobaczymy co tam się dzieje, naprawimy i posłuchamy. Ciekaw jestem jak to zagra. W środku ład  i porządek. Trafa głośnikowe Sizei, sporych gabarytów toroid zasilający. Lampy mocy to EL84, a sterujące to ECC85. Minimalistyczna konstrukcja. 

W internetach trochę można o nim poczytać. Zestaw jest też chyba cały czas dostępny w sprzedaży: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?934,rs-tubeamp-mkii-zestaw-do-samodzielnego-montazu-wersja-pelna

Zobaczymy co ten maluch potrafi :)

IMG_20230404_173854-scaled.jpg

IMG_20230404_174631-scaled.jpg

IMG_20230404_173936-scaled.jpg

Co z tym lampiakiem? Jak oceniasz dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem paczki z kolejnymi Lenco do renowacji. Tym razem jest to jeden L75 w stanie rozpadu (dosłownie wszystko się w rękach rozpada). Ma on natomiast obudowę z bardzo fajnym fornirem, więc mam nadzieję, że uda się ją uratować.

Lenco-L75-gramofon-scaled.jpg

Drugi pacjent to L78. Wizualnie wygląda dużo lepiej. Niestety to już wypust z momentu kiedy zaczęto wprowadzać pewne oszczędności w budowie tych maszyn. Nie ma tu już obudowy z płyt drewnopochodnych wykończonych fornirem. Zastąpiono to w 100% gustownym plastikiem :)

Lenco-L78-gramofon-scaled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę , ze renowacja L75 w stanie rozpadu NIE MA najmniejszego sensu. Takie gramiaki w DUUUUżo lepszym stanie mozna kupić za równowartość 200-400 zł. No, ale nie mnie decydować. Skoro właściciel chce.... ponieść koszty, to Jego sprawa. Tu kilka przykładów. Jestem w stanie przytoczyć następne dziesiątki.

https://www.dba.dk/pladespiller-lenco-lenco/id-1100116465/

https://www.dba.dk/pladespiller-lenco-l75-g/id-1098793523/

https://www.dba.dk/pladespiller-lenco-l-75/id-1100141680/

https://www.dba.dk/pladespiller-lenco-l75-g/id-1100274776/

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dba są  jak zwykle bardzo korzystne. Chyba poproszę Ci o ściągnięcie jakiegoś Lenco dla mnie ;)

Ceny L75 w stanie do serwisu są bardzo różne: 

https://www.ebay.pl/itm/334128982485?hash=item4dcba3a9d5:g:iSgAAOSwqNRhKfjS&amdata=enc%3AAQAIAAAA4HbT7PqKbmvM0yDBolOMUXlZFa4iGpduD74BXX2zA41qwiS7qNU6cTHlZs7fxgtLF59WCetDa7YU7XWuWiEa%2FkZt3U44Zndq%2Bdu5RdqSZKwuS0O4HGo6CdL3%2FcMp%2FsbgmAjLXqtZX5E7jOE8HgI6HOv4R7E2uaf0mrh1r3ZjstnD9F1w3FubOBnZVDVcpqpCMDlf%2BG022oH%2BibToFGEke21oOqXFCFHPmF2gOPu4AqsY7PMjUBqVHQjXNw7sndb82URvfNp%2Fb0lRKqvg5la%2FJ7dNH8rUJUa6IilNeQgUAXrP|tkp%3ABk9SR-qgnebvYQ

Już nie mówię tu o o egzemplarzach, które są dopieszczone i mają nowe/lepsze plinty itd. Zresztą każdy sam decyduje o tym jaki gramofon sobie kupić/naprawić. Jedni wolą  takie rozpadające się Lenco, inni starsze Thorensy albo Victory, a jeszcze inne osoby nawet nie spojrzą na gramofony, które mają kilkadziesiąt lat :)

Ja często polecam L75, bo one mają kapitalny stosunek cena/jakość. Do tego to są sprzęty z potencjałem ma rozwój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w stolarni sprawdzić jak się sprawy mają z kolejną plintą do L75, którą szykuję dla mojego klienta. No i okazuje się, że mają się całkiem dobrze. Otwory wycięte i wszystko pasuje idealnie. Formatki można sklejać i szykować do lakierowania. Tym razem obudowa będzie wykończona na biały lakier w połysk. Lenco będzie grało z SME3009 (co widać po otworze z boku obudowy) - stawiamy na sprawdzoną klasykę :)

plinta-gramofonu-Lenco-L75-scaled.jpg

Lenco-L75-plinta-gramofonu-scaled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy i @tomek4446 o ile mogę prosić o wyjaśnienia - po co robi się takie głębokie pudła na plinty? Czy to ma jakieś znaczenie później przy odtwarzaniu? Czy chodzi tylko o aktualnie modny dizajn? Nawiasem mówiąc, mnie podoba się to średnio. A wagę i stabilność można uzyskać bez takich wielopiętrowych konstrukcji.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

po co robi się takie głębokie pudła na plinty?

Roman , by wlazł zasilający 3 x 6 mm2 :) A szczerze to nie mam pojęcia.

I jeszcze jedno. Czy mógłbyś na jakiś czas wstrzymać się z radami w stylu

33 minuty temu, Rega napisał:

plinta z 5 mm sklejki i od spodu przykręcić (lub przykleić żywicą) 20mm blache. Taką ze stoczni.

przynajmniej do momentu , aż Grzesiek skończy mój drapak :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...