Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 20m2


Konrad Szaszkowski

Recommended Posts

Witam,

Posiadam salon 20m2 5m x 4m. Kolumny będą stały na ścianie 5m w odległości ok 3m od siebie ale przysuniete do ściany (20cm). Będą miały ok 1m do narożników pokoju. Kanapa jest na przeciwnej ścianie - odległość między ścianami 4m. Układ prawie trójkąta równobocznego ( glosniki- odsłuch) 

Przeanalizowałem różne kolumny i z racji tego że będą stały przy ścianie zrezygnuje z kolumn z bass refleks z tyłu ( kolumny będą ok 15-20 cm od ściany ) 

Zona narzuciła warunek że muszą być czarne pasujące do wnętrza - czarne wykończenia + drewno dębowe + ciepłe światło ( loftowe klimaty) 

 

Słuchamy głównie rock + soul + pop, nie słuchamy techno i hip hop. 

 

Ogólnie Yamahy przypadły mi do gustu więc  chciałbym umówić się na odsłuch 2 opcji 

 

Tańszej 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n602-indiana-line-tesi-561.html

 

Oraz droższej 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-indiana-line-tesi-661.html

 

Bardzo proszę Was o opinie na temat tego zestawu + ewentualne sugestie innego zestawu. Mam głowę otwarta na konstruktywne opinie. Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc. 

Zapomniałem dodać, że muzyki słuchać zamierzamy z sieci przez Tidal 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Witam,

Posiadam salon 20m2 5m x 4m. Kolumny będą stały na ścianie 5m w odległości ok 3m od siebie ale przysuniete do ściany (20cm). Będą miały ok 1m do narożników pokoju. Kanapa jest na przeciwnej ścianie - odległość między ścianami 4m. Układ prawie trójkąta równobocznego ( glosniki- odsłuch) 

Przeanalizowałem różne kolumny i z racji tego że będą stały przy ścianie zrezygnuje z kolumn z bass refleks z tyłu ( kolumny będą ok 15-20 cm od ściany )

Jak masz budżet?

Ja mam bardzo podobny układ, pokój także prostokątny z kolumnami na dłuższej ścianie, vis a vis kanapy. Z tym, że u mnie za kolumnami ciągną się regały z książkami.

Mój zestaw to Cyrus One HD, kolumny Audio Physic Classic 8. I jestem z niego bardzo zadowolony.

Jeśli boisz się bass refleksu, to np. możesz zwrócić uwagę na Fyne Audio 501, które mają to inaczej rozwiązane

Co do Yamahy i tych kolumn, to może @Piotr Sonido coś Ci więcej napisze, ja ich nigdy nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Witam,

Posiadam salon 20m2 5m x 4m. Kolumny będą stały na ścianie 5m w odległości ok 3m od siebie ale przysuniete do ściany (20cm). Będą miały ok 1m do narożników pokoju. Kanapa jest na przeciwnej ścianie - odległość między ścianami 4m. Układ prawie trójkąta równobocznego ( glosniki- odsłuch) 

Przeanalizowałem różne kolumny i z racji tego że będą stały przy ścianie zrezygnuje z kolumn z bass refleks z tyłu ( kolumny będą ok 15-20 cm od ściany ) 

Zona narzuciła warunek że muszą być czarne pasujące do wnętrza - czarne wykończenia + drewno dębowe + ciepłe światło ( loftowe klimaty) 

 

Słuchamy głównie rock + soul + pop, nie słuchamy techno i hip hop. 

 

Ogólnie Yamahy przypadły mi do gustu więc  chciałbym umówić się na odsłuch 2 opcji 

 

Tańszej 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n602-indiana-line-tesi-561.html

 

Oraz droższej 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-indiana-line-tesi-661.html

 

Bardzo proszę Was o opinie na temat tego zestawu + ewentualne sugestie innego zestawu. Mam głowę otwarta na konstruktywne opinie. Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc. 

Zapomniałem dodać, że muzyki słuchać zamierzamy z sieci przez Tidal 

Loftowo też wyglądają Klipsch z serii RP :D

Yamaha z Indiana Line to sztandarowy zestaw jednego ze sklepów tu obecnych chociaż uważam, że jeśli masz możliwość to możesz kupić go osobno i spasować z innymi kolumnami jak Heco Aurora póki są jeszcze w ludzkich cenach albo Elac Debut  

Oprócz tego jak szukasz all in one masz jeszcze w podobnym budżecie Denon DRA 800 , Onkyo 8270 i jakiś bliźniaczy model Pioneera :)

 

każdy z tych sprzętów możesz kupić jako nówkę i używkę :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z tej dwójki zdecydowanie stawiałbym na Yamahę 803d w połączeniu z Indianą Tesi 661 ale mimo wszystko spojrzałbym na wzmacniacze stereo z opcjami sieciowymi, które zapewnią brzmienie na zdecydowanie wyższym poziomie. Miałbyś tutaj Audiolaba 6000a Play, który zapewni muzykalniejsze brzmienie z większą przestrzenią. 

Spójrz koniecznie w kierunku Quada Vena II Play i kolumn KEF Q750. Brzmienie dynamiczne, szczegółowe ze świetną kontrolą basu. Kolumny łatwe w ustawieniu i są także w kolorze czarnym ;)

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maxredaktor napisał:

Co do Yamahy i tych kolumn, to może @Piotr Sonido coś Ci więcej napisze, ja ich nigdy nie słyszałem.

Akurat połączenie Yamahy z Indianą to udany trop. Problem z Yamahą obecnie jest taki że jej cena w Polsce jest oderwana od rzeczywistości.

Więc dokładają sety kolumn. Swoich kolumn bo to produkt Audio klanu i robią niby promocję.

Więc powiem tak.

Samej Yamahy w PL nie kupisz z innymi kolumnami bo się po prostu nie opłaca.

W zestawie musisz sprawdzić czy to faktycznie jest cena jaka jest w europie czy tylko przekreślona wartość i podana niższa a i tak wyższa niż wszędzie.

Ja bym jednak stawiał na Aurora 700, KEF Q 750 czy ELAC F5.2 z Topów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...