Skocz do zawartości

Triangle Borea BR07 wzmacniacz?


dAwid0

Recommended Posts

Witam wszystkich. Szukam pomocy w dobraniu... no właśnie, wzmacniacza czy amplitunera? Szczerze powiedziawszy jestem kompletnie zielony w temacie. Ostatni tydzień spędziłem na przeszukiwaniu forów w celu dobrania sprzętu do napędzenia wspomnianych kolumn. Musiałem jednak trafić na nieodpowiednie miejsca, jako że polecane głównie były amplitunery. Dopiero przeglądając kilka dyskusji na tym forum, wywnioskowałem, że powinienem raczej skupić się na poszukiwaniu wzmacniacza. Pojawia się również pytanie dlaczego akurat Triangle Borea BR07. Jakiś czas temu zdecydowałem, że warto byłoby kupić w końcu w miarę porządnie grający zestaw. Zacząłem więc drążyć temat i w ten sposób trafiłem na wspomniane kolumny (w Polsce chyba niezbyt popularne?). Tak więc jest to strzał w ciemno. Mieszkam za granicą i nie mam w pobliżu salonu gdzie mógłbym odsłuchać kilka zestawów i wtedy podjąć decyzję. Z drugiej jednak strony nie jestem żadnym audiofilem, będzie to mój tak naprawdę pierwszy zestaw więc tak czy inaczej spodziewam się, że różnica w stosunku do posiadanych przeze mnie Edifier R2600 będzie ogromna.

Salon, w którym będzie to postawione jest wielkości około 30mkw. Podpięte do TV w celu oglądania wieczorami Netflixa i słuchania za dnia muzyki (głównie pop/rock, chociaż tak naprawdę słuchamy raczej wszsytkiego za wyjątkiem disco polo..) Szukam raczej balansu. Chciałbym, żeby grało to poprostu ... dobrze i nie męczyło. Czy Marantz PM6007 lub NAD C356 BEE byłby dobrym wyborem? Chciałbym zmieścić się w 3tys zł (NAD w DE to koszt około 600euro).  Chyba, że lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie tańszych kolumn i dołożenie do wzmacniacza, ew amplitunera?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Ten Magnat to ciekawa propozycja aczkolwiek musiałbym nagiąć trochę budżet. Zastanawiam się czy rzeczywiście warto iść w tym kierunku. Może pytanie wydać się głupie ale jak z żywotnością(?) tych lamp?

Przypadkiem "wpadłem" na Yamahę A-S7001, jak mógłoby sprawdzić się z kolei taki zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dAwid0 napisał:

Dzięki za odzew. Ten Magnat to ciekawa propozycja aczkolwiek musiałbym nagiąć trochę budżet. Zastanawiam się czy rzeczywiście warto iść w tym kierunku. Może pytanie wydać się głupie ale jak z żywotnością(?) tych lamp?

Przypadkiem "wpadłem" na Yamahę A-S7001, jak mógłoby sprawdzić się z kolei taki zestaw?

Yamaha 701 brzmi spokojnie. Nie ma w niej żadnej agresywności. Dlatego też dla głośników z podniesioną górą, może to być dobry kierunek.

Przyjdź do Tophifi i sprawdź ten wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie.

AS701 jest łagodniejsza w stosnku do niższych modeli ale to jednak nadal analityczne i dokładne granie. Moim zdaniem nie do Traingle. Ale co kto lubi.

Jest obecnie na promocji za 3000 zł. Więc to nie chodzi o cenę tylko o spasowanie do Twojego systemu.

No ja bym jednak uderzał w MR 780.

To są lampy w przedwzmacniaczu. Nie wiem jak długo grasz ale 5-7 lat myślę że spoko.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/wzmacniacz-zintegrowany-magnat-mr-780?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9l-4yo9ic1yeXNyaOwNhdF2FLEGnJYIVEQfUBDLiiiZixyL8o_9FhkaAgmaEALw_wcB

Tu masz dobrą cenę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie koło 3.000zł jak już kolega zaproponował polecam sprawdzenia cieplej grającego Magnata MR780. Mocy wystarczy do odpowiedniego wysterowania kolumn, ponieważ są łatwe w napędzeniu i do pomieszczenia 30m2 są jak najbardziej wystarczające, tylko pamiętaj od odpowiednim ustawieniu kolumn i sprawdzeniu różnych ustawień. W przyszłości będzie można pomyśleć o rozbudowie, o lepszy wzmacniacz i DAC. 

Z cieplej grających wzmacniaczy polecam jeszcze połączenie z Musical Fidelity M2si, Exposure 1010

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to niestety zupełnie inny kierunek. Fakt, AS701 to łagodniejsze brzmienie od niższych modeli tego producenta ale w dalszym ciągu nie ma tutaj mowy o muzykalnym brzmieniu. 
W Twoim przypadku spojrzałbym na zaproponowane przez Piotra propozycje oraz Audiolaba 6000a czy Tagę Harmony HTA1000. 

Co do lamp w MR780 nie ma obaw. Lampy są ogólnodostępne i łatwe w wymianie. Żywotność jest długa choć zdarzają się przypadki, że potrafi paść po miesiącu czy kilku dniach, taki urok. Na plus będzie barwa, dociążenie na średnicy oraz świetna przestrzeń. Bardzo dobry wzmacniacz w tym przedziale cenowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za propozycje jednak ze względu na to, iż mieszkam w Niemczech, część z nich to koszt 4k+. Ograniczę się zatem albo do wspomnianego Magnata, ewentualnie myślę jeszcze nad NAD em 356. Zamówię prawdopodobnie oba i jeden z nich wróci po odsłuchu do Amazonu 

 

Znalazłem Audiolaba w promocji za 800euro, być może zaryzykuję 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No jednak nie.

AS701 jest łagodniejsza w stosnku do niższych modeli ale to jednak nadal analityczne i dokładne granie. Moim zdaniem nie do Traingle. Ale co kto lubi.

Jest obecnie na promocji za 3000 zł. Więc to nie chodzi o cenę tylko o spasowanie do Twojego systemu.

No ja bym jednak uderzał w MR 780.

To są lampy w przedwzmacniaczu. Nie wiem jak długo grasz ale 5-7 lat myślę że spoko.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/wzmacniacz-zintegrowany-magnat-mr-780?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9l-4yo9ic1yeXNyaOwNhdF2FLEGnJYIVEQfUBDLiiiZixyL8o_9FhkaAgmaEALw_wcB

Tu masz dobrą cenę.

Piotr

 

ale w tym wzmacniaczu lampy są tylko na przedwzmacniaczu :) a co dalej z resztą :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

To powinno być dobre połączenie. 6000a?

Tak

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

@dAwid0 Magnat ma akurat " czarne dni " ( wysyłka Niemcy i Austria ) więc jeżeli tam jesteś może warto obserwować. Co jakiś czas wpadają nowe promocje na https://www.magnat.de/de/sale/

Będę obserwował 👌🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...