Skocz do zawartości

Triangle Esprit Comete EZ - ktoś używa? Jak się spisują?


Tweeter2016

Recommended Posts

Sporo słyszałem dobrych opinii o Triangle Comete EZ (zachodni Internet, YT,...). Obecnie są w dobrej cenie, o 1000-1400 zł taniej na parze niż dotychczas (teraz para jest za 3200 zł). Jednak na forum nie widzę wielu użytkowników tych Francuzów. Ktoś posiada je i może się podzielić wrażeniami?

Warto na nie przeskoczyć z KEF Q350?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam te głośniki od roku. Wg. mnie opinie jakie możesz o nich znaleźć w internecie są w pełni zasłużone. Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia na ich temat to wygląda to następująco. Są to głośniki, które potrafią zagrać z ogromną ilością detali, z tego terz względu niodpowiednio sparowane ze wzmacniaczem czy daciem mogą wydawać się jasne i męczące przy dłuższych odsłuchach. Średnicy może brakować tzw. mięsa co jest odczuwalne szczególnie w muzyce rockowej. Za to genialnie sobie radzą w muzyce instrumentalnej, Synthwave, elektronicznej, gitara czy pianino brzmią na nich fenomenalnie. Oczywiście braki, o których pisałem można zniwelować poprzez dobior odpowiedniego wzmacniacza, szczególnie polecane są te lampowe. Wydaje mi się, że są to głośniki dla osób, które lubią detaliczne brzmienie, jeśli jak ja nie masz czasu na 3-4 godzine sesje odsluchowe każdego dnia to myślę, że ta detaliczność nie będzie stanowiła dla CIebie problemu. W zamian wyłapiesz w swoich ulubionych utworach mase detali, o ktorych istnieniu wczesniej nie miałeś pojęcia. Rozumiem też osoby, które sluchają muzyki po kilka godzin dziennie, wtedy ta detaliczność może fatygować i dlatego tak czesto są tu polecane głośniki cieplejsze. O gustach się nie dyskutuje i jak tu już doświadczeni loedzy wielokrotnie pisali warto je odsłuchać samemu w domowych warunkach. Przed ich zakupem porównywałem je miedzy innymi do tak chwalonych Triandle BRO3 i dla mnie Comete zjadały je jakością dzwięku. Klipsch rp600m z kolei były dla mnie zbyt hmmm metaliczne w swoim brzmieniu. Wharfdale EVO4.2 z kolei brzmienie jak dla mnie zbyt kluchowate. Także sam musisz wbrać swoją truciznę.

Gorąco polecam je przetestować osobiście. Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony. Nie wiem czy w tym budżecie znajdą się głośniki, które będą świetnie brzmiały w każdym gatunku (ja takich nie znalazłem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je bardzo lubię i kiedyś na pewno dołożę do kolekcji. Pomijając już genialna górę, która gra tam pierwsze skrzypce to są świetnie wykonane i bardzo fajnie wyglądają. Warto ich posłuchać przed zakupem ,a najlepiej kupić z możliwością zwrotu i posłuchać w domu.

Z podstawek w podobnej cenie, które ja na przykład bardzo cenie i mogę polecić są też Wharfedale Evo 4.2 ( jeżeli masz jak je ustawić ) czy Polk Audio R200. Brzmią różnie więc co kto lubi.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Sporo słyszałem dobrych opinii o Triangle Comete EZ (zachodni Internet, YT,...). Obecnie są w dobrej cenie, o 1000-1400 zł taniej na parze niż dotychczas (teraz para jest za 3200 zł). Jednak na forum nie widzę wielu użytkowników tych Francuzów. Ktoś posiada je i może się podzielić wrażeniami?

Warto na nie przeskoczyć z KEF Q350?

Hej,

Jestem mega dużym fanem tych kolumn i wielokrotnie o nich pisałem tutaj na forum. Miałem je najdłużej ze wszystkich swoich kolumn w życiu (prawie rok! Co z moimi audiofilskim zapędami do zmiany sprzętu co pre miesięcy jest rzadkością ;) ).

Sa to kolumny grające magicznie. Takich wysokich tonów nie słyszałem w bardzo drogich elektrostatach. Nie są one w żaden sposób jasne czy męczące, ale niezwykle szczegółowe i otwarte - powietrze. Średnica obledna. Dla tych dwóch zakresów kupuje się te kolumny. I nie ma moim zdaniem w tych budżetach niczego co by się nawet do nich zbliżyło w tej kwestii. NATOMIAST - jeśli lubisz dużo basu, dociążenie dźwięku, mruczące niskie tony - to nie są to kolumny dla Ciebie. Ten bas tam jest, ale lekki i szybki. Bardziej punktowo zaznacza swoją obecność. Ja z tego powodu się ich pozbyłem - bo w moim przypadku bez subwoofera nie grały one całego zakresu pasma. A mam pomieszczenie za małe na suba. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość sobie pozwolić na suba i te comety to będzie w niebie audiofilskim. No chyba, ze nie lubisz dużej ilości basu to tez bierz w ciemno :)  Suba zawsze możesz dokupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomAsh napisał:

No właśnie, tyle pochlebnych opinii użytkowników a jak się czyta wątki o polecanych zestawach, to praktycznie nikt ich nie poleca

Tutaj wchodzą dwie sprawy. Pierwsza to taka, że to nie jest model do polecenia w ciemno. Raczej dla świadomego użytkownika.Są trochę jak sportowy samochód - piękne , szybkie ale nie zupełnie uniwersalne. Jak ktoś poleci Elaci Ub52 to sprawdzą się świetnie we wszystkim ale raczej wybitne w żadnym aspekcie nie będą. Bezpieczne polecenie. Tutaj góra będzie wybitna , ale dół taki konkretny trzeba lubić. Druga sprawa,że na forum często produkty poleca branża, a akurat RMS ,który oferuje te kolumny nie jest tak aktywny jak np S4home czy q21 oraz nie ma tylu sklepów jak top hi-fi ,że w każdym mieście można sobie wejść i posłuchać. 

 

Tutaj jest recenzja tych kolumn ,nie sponsorowana od kogoś kto o kolumnach może gadać godzinami.

https://youtu.be/hhOt3mFXZgY

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

Tutaj wchodzą dwie sprawy. Pierwsza to taka, że to nie jest model do polecenia w ciemno. Raczej dla świadomego użytkownika.Są trochę jak sportowy samochód - piękne , szybkie ale nie zupełnie uniwersalne. Jak ktoś poleci Elaci Ub52 to sprawdzą się świetnie we wszystkim ale raczej wybitne w żadnym aspekcie nie będą. Bezpieczne polecenie. Tutaj góra będzie wybitna , ale dół taki konkretny trzeba lubić. Druga sprawa,że na forum często produkty poleca branża, a akurat RMS ,który oferuje te kolumny nie jest tak aktywny jak np S4home czy q21 oraz nie ma tylu sklepów jak top hi-fi ,że w każdym mieście można sobie wejść i posłuchać. 

 

Tutaj jest recenzja tych kolumn ,nie sponsorowana od kogoś kto o kolumnach może gadać godzinami.

https://youtu.be/hhOt3mFXZgY

I właśnie na podstawie tej recenzji kupiłem swoje w ciemno - podpisuje się pod każdym słowem zeosa o nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie!   Tak jak pisze Piotr S., trzeba ich na spokojnie przesłuchać.

Tomasz S. dobrze ujął tą sprawę, tzn. dlaczego nie są polecane przez branżę.

A przy okazji - znacie może ELAC Carina, to są też ciekawe kolumny (ze wstęgą) i z tej samej półki cenowej (nie licząc promocji) - ciekaw jestem jak one wyglądają na tle Francuzów??

 

 

Testy Z Reviews jaki i cheapoman-a są znane i lubiane. Ten wyskakuje na YT jako pierwszy jak ktoś szuka Comete EZ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometki fajne są bez dwóch zdań, radosne, błyszczące, żywe granie, nie dla fanów miękkości zawsze i wszędzie.

I chyba całe szczęście, że nie kombinują za bardzo z zejściem niskich tonów a postawiono bardziej na ich zwartość, szybkość, większą konturowość. Wokale mają jakiś trudny do opisania pierwiastek piękna, wyjątkowości. 

Oczywiście audiofil już po 3 minutach wytknie im dziurę na przejściu środka w wysokie, słychać to bardzo wyraźnie, że nie jest to dźwięk tak jednorodny, pełny jak z monitorów typu ATC, że gubimy na tych dziurach sporo muzycznej treści. Ale taka dzika frajda ze słuchania muzyki w której ważny jest rytm z Kometami jest o wiele większa jak z monitorami ATC.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomkiem. To nie sa kolumny do kupowania w ciemno i jak widzisz nie jest tak że nikt ich nie poleca bo już w tym wątku masz parę osób. A znajde Ci też branże która Cie uświadomi w wyborze :)

Sprawdź je w domu.

RMS wypożycza sprzet na odsłuch domowy

14 godzin temu, TomAsh napisał:

Mogę mieć uzywany Rel T9i za ok 2000 zl. Co myslicie o takim połączeniu?

Gdzie masz tą cenę? Może ja bym wziął.

Rewelacyjna.

Bierz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już tutaj napisano, w górze pasma Comete Esprit EZ więcej się dzieje, ale jest ona odtwarzana w kulturalny sposób i nie ma tam bałaganu, dźwięki się nie zlewają. Całościowo granie dynamiczne i żywe, nie zamazujące detali z nagrań.

Z wypożyczeniem nie ma problemu, tak jak napisał @Piotr Sonido

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Zapomnieliście o mnie :( (Expo 3510). To chociaż napiszcie jak go odbieracie. Po cieplejszej stronie granie czy może w drugą stronę ? Jak wypadają niskie tony na tle SN3? 

Przepraszam z naszej strony za sytuację, jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany, w grudniu możemy Tobie wysłać do przetestowania. Jego granie jest lekko ocieplone, niskie tony pod bardzo dobrą kontrolą i ich nie brakuje. Jak to wypada na tle SN3 nie wypowiem się ponieważ nie robiłem takiego porównania, najlepiej jak sam sprawdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie Exposure 3510 było wstępnie uzgodnione na 2 miesiące przed moim kupnem SN ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Wzmacniacze Exposure budzą skrajne emocje wśród audiofilów, jedni uwielbiają i są im wierni przez długie lata a inni .... Dla mnie to coś zupełnie nowego i mam nadzieję, że brzmieniowo wyraźnie innego jak SN3.

Jak są chęci wypożyczenia i chęć poznania, to czemu nie.

Co do SN3 Piotrze, teraz wybrałbym coś z serii Uniti. Taniej i prościej.

Ps. Bardzo bym się ucieszył, gdybym miał jednocześnie piece Exposure, Naim oraz monitory Neat Petite i Davis Courbet No. 3. Nic nie zastąpi bezpośredniego porównania u siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...