Skocz do zawartości

Zyskam więcej zmieniając kolumny czy amplituner?


rookie01

Recommended Posts

Obecnie gra  Yamaha rn602 z B&W 684 s2 wspomagane subem B&W ASW600. 90 proc to spotify. Pokój ok 25 m2 (dwa razy dłuższy niż szerszy).

W niektórych kawałkach jest dobrze szczególnie elektronika i jazz, w niektórych strasznie płasko i zero muzykalności. Co ciekawe w trybie pure direct jest bardzo słabo, jakby kolumny poprzykrywać kocami, dźwięk płaski i stłumiony. Co jeszcze bardziej ciekawe wszystko brzmi trochę lepiej w sypialni przylegającej do salonu (dziwna akustyka mieszkania?)

Niedługo będę zmieniać mieszkanie (salon ok 30 m2 otwarty na szeroki przedpokój) i przy okazji chciałbym poprawić granie. Wiem, że najlepiej byłoby wypożyczyć 10 par kolumn i z 10 wzmacniaczy/amplitunerów, ale jest to u mnie nierealne. Z resztą wolałbym uniknąć wymiany obu części systemu no i pytanie co daje większy potencjał, wymiana yamahy czy bowersów i na co? Nie wiem czy to bowersy ograniczają yamahę czy na odwrót. Yamahę wybrałem bo zależało mi na all in one, a bowersy w dużym stopniu ze względu na wymiary  (w nowym mieszkaniu rozmiar kolumn nie będzie ograniczeniem). Budżet max 20k. Dzięki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rookie01 napisał:

Niedługo będę zmieniać mieszkanie (salon ok 30 m2 otwarty na szeroki przedpokój) i przy okazji chciałbym poprawić granie.

No to ja bym poczekał i sprawdził jak to co masz zagra w nowym mieszkaniu - akustyka robi różnicę, a w nowym mieszkaniu na pewno będzie inna. Szkoda by było teraz wydać pieniądze i zdziwić się w nowym lokum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Wypożycz sobie lepszy amplituner lub wzmacniacz i będziesz wiedział wszystko. Miałem dwie Yamahy i jak dla mnie to one właśnie grały płasko i sucho. 

Potwierdzam również mam dwie yamahy jedna z nich to już niby wzmak z tych lepszych as 1000 i gra to bardzo sucho. Nie znam tych bowersow ale raczej spróbowałbym wymienić wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Wypożycz sobie lepszy amplituner lub wzmacniacz i będziesz wiedział wszystko. Miałem dwie Yamahy i jak dla mnie to one właśnie grały płasko i sucho. 

Popieram. Zagraj dużo lepszym wzmacniaczem do tych głośników.

Starsze 684 miały apetyt. Jeśli chcesz poczuć zmianę to co najmniej Rotel RA1572MK2. Inna klasa. Musiałbyś tylko dokupić streamer do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...