Skocz do zawartości

Zestaw do 10.000 PLN


Maleficii

Recommended Posts

Cześć ! Zastanawiam się na upgradem sprzętu. Na chwilę obecną posiadam zestaw kina domowego 5.1, stare glosniki Monitor Audio BX plus sub JBL. AMP to Onkyo 830. Chciałem poprawić jakość stereo i myślę o zakupie nowych frontów. Pytanie czy rozglądać się za jakimś wzmacniaczem, a jeżeli tak to podłączyć go jako pre out do amplitunera ? Muzyka to właściwie 100% streamy, raczej uniwersalna. Co możecie polecić ? Czy taki upgrade ma sens ? 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że masz całkiem fajny zestaw.

BX6?

Czy BX2?

nie wiem czy nie zaczał bym jednak od końcówki ewentualnie integry do której miał byś wspietę inne typowe dla stereo źrodło.

Tutaj polecam Atolla, NADa albo NuPrime

Chyba że od razu myślisz o wymianie frontów?

Jakie pomieszczenie?

Moga być używane czy nowe?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty to BX6.

Pomieszczenie okolo 30 metrów. Odległość od głośników to ponad 4 metry.

Myślałem o budżecie do około 10.000 złotych.

Z moim szczesciem do używanych rzeczy nie będę ryzykował. Sprzęt nowy.

Panie Piotrze, czy dołożenie samej integry zmieniłoby dużo w muzyce ? Rozglądałem się za Cambridge Audio CXA81 plus jakieś nowe fronty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Panie.

Tak zmieni wiele. nie koniecznie na Cambridge Audio. mimo że CXA81 uważam za dobry wzmacniacz to połączenei z BX6 powoduje mocne, dynamiczne, szybkie momentami analityczne granie. Trzeba to lubić.

Jesli to lubisz to dobra droga.

Jeśli BX6 zostaną to polecal bym Atolla.

Chyba że nie zostaja do CXA81 + Heco Aurora 700, ELAC F6.2, KEF Q 750 / 950

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór Atolla jest jak najbardziej dobry i tutaj szedłbym zdecydowanie w kierunku IN100 Signature.  IN80 SIgnature na siłę próbuje być zarówno IN50 jak i IN100, przez co brzmi bardzo specyficznie. 

CXA81 to przejrzyste brzmienie w związku z czym warto podłączyć do niego muzykalniejsze kolumny typu Kef Q950 lub Pylon Audio Sapphire 31. 

Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maleficii napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Atol in 80 czy może 100 ? Spróbuję posłuchać go z BX6 i może umowie się na odsłuch CXA81 z KEF 950.

@Q21 i @Piotr Sonido dobrze Ci radzą. Kiedyś ja i mój kumpel kupiliśmy sobie pierwsze prawdziwe zestawy audio. On z Atollem In100, ja z CXA81. On jest z tym Atollem do dziś. Ja pozbyłem się CXA81 po pół roku. Niby oba są budżetowe i dobre w swojej klasie, ale Atoll ma zdecydowanie więcej charakteru. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 23:52, Maleficii napisał:

Czy taki upgrade ma sens ? 

Miałem BX6. Mają swoje zalety, ale skoro ich brzmienie Ci nie odpowiada, to nie ma sensu ich trzymać. Kup inne. Wymiana wzmacniacza nic nie da. Będzie chwilka "wow!" a potem i tak będziesz się rozglądał za nowymi kolumnami. Tylko pieniędzy na kupce będzie już mniej. Mówię z własnego doświadczenia. Też zmieniałem wzmacniacz do BX6. Nim się obejrzałem miałem i nowy wzmacniacz, i nowe kolumny. 

Nawet przy dzisiejszej drożyźnie 10 000 zł to niezły budżet na kolumny. Coś dobrego na pewno wybierzesz. 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maleficii napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Atol in 80 czy może 100 ? Spróbuję posłuchać go z BX6 i może umowie się na odsłuch CXA81 z KEF 950.

W sumie to obie. Z tym że 100tka jest lepsza. Droższa ale lepsza.

Te obie konfigurację dadza Ci obraz w którą stronę chcesz iść.

15 godzin temu, Rafał S napisał:

@Q21 i @Piotr Sonido dobrze Ci radzą. Kiedyś ja i mój kumpel kupiliśmy sobie pierwsze prawdziwe zestawy audio. On z Atollem In100, ja z CXA81. On jest z tym Atollem do dziś. Ja pozbyłem się CXA81 po pół roku. Niby oba są budżetowe i dobre w swojej klasie, ale Atoll ma zdecydowanie więcej charakteru. 🙂

Z tymi samymi kolumnami kupiliście?

Bo ja znam ludzi którzy powiedza Atollowi bye bye na korzyść CXA właśnie.

Nie ma złotego środka.

Wzmacniacz sporo daje. niektórzy to ignorują dlatego tak długo szukają, nie mogą dopasowac albo po prsotu nie słyszą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...