Skocz do zawartości

Połączenie cd do wzmacniacza, ale tez pod dac - pętla?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Juz kiedyś tutaj o to pytałem, ale nie dostałem jasnych odpowiedzi. Chciałbym, żebyście mi pomogli i żebyśmy mogli się wspólnie zastanowić. 
 

Mam cd, wzmacniacz i daca. Cd jest podłączone do wzmaka poprzez RCA, ale dodatkowo wypuściłem z niego sygnał cyfrowy kablem coaxial do daca, który jest podłączony do innego wejścia RCA we wzmacniaczu. Cd jednocześnie wypuszcza sygnał po RCA i cyfrowy. Podłączałem to w ten sposób, dlatego, żeby jednym kliknięciem zmiany źródła na dacu można było sobie tego cd słuchać przez zewnętrzny dac, a jak mam ochotę to przez jego wewnętrzny. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, ze ktoś mi kiedyś powiedział, ze tworze w ten sposób swojego rodzaju pętle i wprowadzam zakłócenia. Bo wzmacniacz dorastaje ten sam sygnał na raz na dwóch wejściach (cd oraz aux do którego jest wpięty dac). Czy to faktycznie może czemuś szkodzić? Wpływać negatywnie na dźwięk? Poniżej schemat żeby zobrazować o co chodzi 

1AF35E74-A3D0-4620-8D01-FC9B8D750B5B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Juz kiedyś tutaj o to pytałem, ale nie dostałem jasnych odpowiedzi. Chciałbym, żebyście mi pomogli i żebyśmy mogli się wspólnie zastanowić. 
 

Mam cd, wzmacniacz i daca. Cd jest podłączone do wzmaka poprzez RCA, ale dodatkowo wypuściłem z niego sygnał cyfrowy kablem coaxial do daca, który jest podłączony do innego wejścia RCA we wzmacniaczu. Cd jednocześnie wypuszcza sygnał po RCA i cyfrowy. Podłączałem to w ten sposób, dlatego, żeby jednym kliknięciem zmiany źródła na dacu można było sobie tego cd słuchać przez zewnętrzny dac, a jak mam ochotę to przez jego wewnętrzny. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, ze ktoś mi kiedyś powiedział, ze tworze w ten sposób swojego rodzaju pętle i wprowadzam zakłócenia. Bo wzmacniacz dorastaje ten sam sygnał na raz na dwóch wejściach (cd oraz aux do którego jest wpięty dac). Czy to faktycznie może czemuś szkodzić? Wpływać negatywnie na dźwięk? Poniżej schemat żeby zobrazować o co chodzi 

1AF35E74-A3D0-4620-8D01-FC9B8D750B5B.jpeg

Mateuszu, a o ktory wzmacniacza pytasz? Creek? Roksan? Hegel? Primare? 

I czemu u diaska sprzedajesz primare, skoro zarzekałeś się, że nigdy go nie sprzedasz, bo to Twoje oczko w głowie? Myślałem, że ten wzmacniacz będzie dla Ciebie tym, czym dla mnie mój kochany maraś 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Mateuszu, a o ktory wzmacniacza pytasz? Creek? Roksan? Hegel? Primare? 

I czemu u diaska sprzedajesz primare, skoro zarzekałeś się, że nigdy go nie sprzedasz, bo to Twoje oczko w głowie? Myślałem, że ten wzmacniacz będzie dla Ciebie tym, czym dla mnie mój kochany maraś 😉.

Bez znaczenia o który, chodzi mi o to czy można tak sprzęt podłączać.

A czemu sprzedaje jednak primare - bo się zakochałem w creeku… ale primare prawdodpobnie idzie do mojego kumpla, wiec może jeszcze do mnie kiedyś wróci - taki mamy deal, chociaż boli jak cholera bo to mój najukochańszy sprzęcik…. :(  

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A jeśli masz ciągle jakieś zakłócenia to masz pecha do używek. Sprzedaj wszystkie 4 wzmacniacze i kup jeden nowy ;)

Nie mam żadnych zakłóceń. W creeku po prostu potencjometr jest do wyczyszczenia co jutro się będzie działo :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Czy to faktycznie może czemuś szkodzić?

Mam w tej chwili identyczne podłączenie. Właśnie słucham z CD po rca podłączonych bezpośrednio pod pre / mam dzielonkę / czyli konwertuje DAC Meridiana . A jak mi przyjdzie ochota to mogę przełączyć pre na wejście z RME , ponieważ CD jest podpięty coaxialem pod tego DAC-a. Działa 😃 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Właśnie słucham z CD po rca podłączonych bezpośrednio pod pre / mam dzielonkę / czyli konwertuje DAC Meridiana . A jak mi przyjdzie ochota to mogę przełączyć pre na wejście z RME , ponieważ CD jest podpięty coaxialem pod tego DAC-a. Działa 😃 

U mnie też działa i nie słyszę zakłóceń. Czasami miałem jednocześnie podpięte CDki do wzmacniacza nie tylko analogowo RCA + cyfrowo, ale XLRami oraz RCA - też działało. Nie wszędzie się da, bo mam CDki w których jest przełącznik na wyjście sygnału RCA/XLR albo RCA/cyfrowe wyjście.

A jeszcze niedawno jeden CD był u mnie przez dłuższy czas podłączony jednocześnie do 2 wzmacniaczy i amplitunera (XLR, RCA i optyk), no ale wtedy jednocześnie grał tylko pojedyńczy piecyk - bo trochę dziwnie by się słuchało na więcej niż parze kolumn 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie. Bo jaka była by różnica czy sygnał jest ten sam czy inny. Po co by dawać tyle wejść analogowych.

Owszem zdarzało się że niektóre wzmacniacze , raczej dawniej, miewały przebicia z innych źrodłem. Ale to było bardzo rzadkie.

Nic nie uszkodzisz i nic złego nie robisz :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też hybrydowo sobie podłączałem i nie stwierdziłem zakłóceń czy coś. Podobnie jak ty, chciałem sobie kliknięciem pilota wzmacniacza zmieniać z In1 na In2 i oceniać co gra lepiej. U mnie akurat wyszło, że po analogu zagrało bardziej... analogowo, hehe. CD jako transport do DACa jakoś mniej mnie urzekł i to w przypadku dwóch cedeków Onkyo i Denon - te same wnioski. Przyjemniej mi zagrało po analogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...