Skocz do zawartości

Szukam słuchawek


Recommended Posts

Witam szukam słuchawek do około 800 zł . Głównie będą służyć do słuchania muzyki i grania w gry. Nie posiadam także żadnych wzmacniaczy więc jesli potrzeba to prosze uwzględnic to w tej cenie. Jeśli chodzi o płyte to mam msi x470 gaming pro carbon i uzywam tej karty dźwiękowej. Dziękuję za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hifiman HE400se z lekko odbitymi skrajami pasma, z bardzo dobrą przestrzenią i nie męczące przy długich odsłuchach. Z półotwartych Beyerdynamic DT880 Edition, jeszcze bardziej podkreślone skraje pasma, ale góra czasem potrafi zakłóć po uszach przy odsłuchu muzyki, góra nie jest tak płynna jak HE400se. Na początek polecam zakup lepszych słuchawek i podpięcie pod wyjście w płycie głównej, może być potrzebna przedłużka gniazdo jack - wtyk jack, a w przyszłości jakbyś chciał uzyskać lepszą jakość brzmienia np. wzmacniacz słuchawkowy iFi Zen Air.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2022 o 23:05, SemaforPl napisał:

Dobrze a porównanie tych hifiman he400se do beyerdynamic dt990 ? ktore lepsze?

Dla mnie były to HE400. Beyerdynamic bardzo dobre do ceny, ale góra była męcząca na dłuższą metę. W końcu wybrałem Sundary, ale w budżecie do 800zł słyszałem, że HE400 to bdb wybór. Ja w Sundarach podbiłem skraje pasma. Są nieziemskie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zwojek napisał:

Ja w Sundarach podbiłem skraje pasma. Są nieziemskie

Po co?

Lubisz taki loudnessna skrajach, granie Vką? 

 

Dnia 4.12.2022 o 23:05, SemaforPl napisał:

Dobrze a porównanie tych hifiman he400se do beyerdynamic dt990 ? ktore lepsze?

Które DT990?

Miałem 990 Pro i teraz obok Audeze mam Hifimany HE400i , jak na mój gust grają równiej i lepiej od DT990.

.Ale ja patrzę przez pryzmat słuchania muzyki, a nie słuchawek do gier.

Nie ma o czym gadać, myślę, że nie bez powodu rms pl polecił właśnie słuchawki hifimana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arko55 napisał:

DT880 miałem kiedyś ale były tak równe że aż zamulone i nie wiem czemu niektórym one iskrzą na górze Hmm

Słuchawki równe, ale zamulone?

Jak coś jest równe w audio, to żaden zakres nie wychodzi przed szereg, chyba że realizacja nagrania  nam serwuje fajerwerki.

Zamulenie raczej kojarzy się ze spowolnieniem poprzez dominację niskich składowych do tego zmiękczonych jak pluszowy misio.

DT880 wychodziły z różną impedancją, łącznie z tą 600 Ohmową, pytanie które komu iskrzą i z jakim wzmakiem?

 

17 minut temu, Arko55 napisał:

HE400 są świetne jak na swoją cenę, ale nie mają dużej sceny

Na stockowym kabelku trochę tak, na miedzi 7N litz cryo w warkoczu już nie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, SemaforPl napisał:

To w takim razie jaki kabel polecacie do tych hifiman he400 kupic? w rozsądnych pieniądzach? powiedzmy tak do 100/150 zł i od razu jaki wzmacniacz do 500zł

W tej cenie może dostaniesz porzadny kabelek, ale będzie krótki.  Mnie 3m i sam zaplatalem warkocz wyszedł więcej,  nie licząc wtyków do słuchawek i jack 6,3mm.

Zobacz na audeos pl, mają też gotowce pod konkretne słuchawki.

Ja mam z tej litzy.

Możesz sobie luknąć tutaj i wejść w zakładkę recabling słuchawek.

Jeszcze masz sklep na audiofanatyk https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-zaplatane/

Albo jak masz złote raczki, to sobie sam możesz zrobić z dowolnego przewodu na metry, lub wspomnianej litzy.

https://audeos.pl/pl/c/Przewody-na-metry%2C-szpule/47/2

Ale tak naprawdę może nie potrzebujesz tego typu poprawiaczy, zwłaszcza na etapie na jakim jesteś ze słuchawkami. 

Trzeba dobrych słuchawek sprzętu, osłuchania, a wtedy się bawić w modyfikacje, żeby dostrzec zmiany.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DiBatonio napisał:

W tej cenie może dostaniesz porzadny kabelek, ale będzie krótki.  Mnie 3m i sam zaplatalem warkocz wyszedł więcej,  nie licząc wtyków do słuchawek i jack 6,3mm.

Zobacz na audeos pl, mają też gotowce pod konkretne słuchawki.

Ja mam z tej litzy.

Możesz sobie luknąć tutaj i wejść w zakładkę recabling słuchawek.

Jeszcze masz sklep na audiofanatyk https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-zaplatane/

Albo jak masz złote raczki, to sobie sam możesz zrobić z dowolnego przewodu na metry, lub wspomnianej litzy.

https://audeos.pl/pl/c/Przewody-na-metry%2C-szpule/47/2

Ale tak naprawdę może nie potrzebujesz tego typu poprawiaczy, zwłaszcza na etapie na jakim jesteś ze słuchawkami. 

Trzeba dobrych słuchawek sprzętu, osłuchania, a wtedy się bawić w modyfikacje, żeby dostrzec zmiany.

 

 

A ok myslalem ze jest jakis duzy sens w kupieniu kabla innego do tych sluchawek

A jesli chodzi o wzmacniacz to co bys polecił? tak do 500/600zł fajnie jakby był na usb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy używany?HE400i mają trochę wymagania i np z smartfonu ciężko idą, na max głośności nie jest za głośno hah 

Pod USB czyli szukasz coś Ala przenośnego jak pendrive? 

@DiBatonio Miałem dt880 chrome specjal ale to było z 3 lata temu, z pamięci to te beyery przy Sennkach HD545 czy Hifiman HE560 grały tak spokojnie że aż mulowato, ale jak piszesz że w tym momencie bardziej bym docenił ich równy charakter.

Mułowaty miałem na myśli że nie tak dynamiczny i otwarty dziwek do Sennki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SemaforPl napisał:

A ok myslalem ze jest jakis duzy sens w kupieniu kabla innego do tych sluchawek

A jesli chodzi o wzmacniacz to co bys polecił? tak do 500/600zł fajnie jakby był na usb

Sens jest zawsze, mam Audeze i to im obok Hifimanow zafundowałem warkoczyk z Litzy 7N cryo, po kilku latach zamieniłem jack furutecha złoty  na Furutech FT-763 (R) i znów był progres. W  miedzyczasie modyfikowałem sobie Cayina HA-3 zostawiłem go sobie, bo raczej nikt już nie odkupi, chociaż włożyłem w niego troszkę i były kolejne kroczki w lepsze brzmienie, mam 3 wzmaki do słuchawek.

Chociaż jeden leży na półce to mój pierwszy od Earstream Moonlight, taka mała mydelniczka, ale widełki duchem. Dziurki w playerach i integrach zamiata.

Jak wejdziesz na audeos tam masz DAC/AMPy, możesz też sobie zobaczyć w mp3store pl.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-z-dac/?order=product.price.asc

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2022 o 23:05, SemaforPl napisał:

Dobrze a porównanie tych hifiman he400se do beyerdynamic dt990 ? ktore lepsze?

Tak jak porównywałem HE400se do DT880. Tak porównując 990 do 880 to mają jeszcze bardzie podbite skraje pasma, więcej basu i góry, więc jeszcze większe odejście od liniowości niż 880.

Co do wzmacniacza dalej polecam iFi Zen Air, jest to praktycznie kopia droższego brata Zen DAC V2, odchudzona o wyjście zbalansowane i obudowę z aluminium, w Zen Air plastikowa. Zen Air ma wbudowany DAC więc podepniesz po USB do komputera, bardzo dobry przetwornik, często nawet wykorzystywany do doprowadzenia sygnału do zestawu stereo. Wzmacniacz też niezły o nie małej mocy 280mW przy 32Ω.

6 godzin temu, SemaforPl napisał:

To w takim razie jaki kabel polecacie do tych hifiman he400 kupic? w rozsądnych pieniądzach? powiedzmy tak do 100/150 zł i od razu jaki wzmacniacz do 500zł

Na standardowym kablu będzie OK, wersja ze Stealth Magnets ma wymieniony, kabel na czarny, bardzie elastyczny niż stary i bardzo dobrze słuchawki na nim grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2022 o 20:52, DiBatonio napisał:

Po co?

Lubisz taki loudnessna skrajach, granie Vką? 

 

Które DT990?

Miałem 990 Pro i teraz obok Audeze mam Hifimany HE400i , jak na mój gust grają równiej i lepiej od DT990.

.Ale ja patrzę przez pryzmat słuchania muzyki, a nie słuchawek do gier.

Nie ma o czym gadać, myślę, że nie bez powodu rms pl polecił właśnie słuchawki hifimana. 

Tak, podbiłem nieco basy, lubię granie V. Tym samym mam bardzo detalicznie i przyjemnie grające słuchawki. Sundary domyślnie są bardzo płaskie.
W załączeniu moje EQ z Peace.
 

aaa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arko55 napisał:

Ja po latach zabawy w audio szedł bym właśnie w neutralne słuchawki byle miały ładne wypełnienie i to już niezły atut żeby było dla mnie naturalnie, chociaż jak ktoś lubi Vke to jego sprawa

@zwojek nie zauważyłeś żadnego spadku dynamiki jak odpalasz muzykę z użyciem eq? 

 

Niewielki, jednakże brzmi to przyjemniej. Dla mnie przynajmniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zwojek napisał:

Tak, podbiłem nieco basy, lubię granie V. Tym samym mam bardzo detalicznie i przyjemnie grające słuchawki. Sundary domyślnie są bardzo płaskie.
W załączeniu moje EQ z Peace.
 

aaa.jpg

Od 10-42 i 16kh-20kh masz podbite powyzej sredniej liniowej. Proponuję jesli juz musisz to obniż jak wyzej ale wszystko analogicznie poniżej sredniej liniowej (powinieneś mieć lepszą dynamikę). 

Druga sprawa to mozesz w ramach testu przesunąć "dołek" z 1kh na 4kh. Może spodoba się brzmienie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...