Skocz do zawartości

NEAT PETITE CLASSIC


kaczadupa

Recommended Posts

20 minut temu, Rafał S napisał:

Myślę, że chodzi z grubsza o większy realizm z poprawką na osobiste preferencje. Oczywiście możemy to zdekomponować do kilku, może nawet kilkunastu kryteriów cząstkowych. Dla każdego ten zbiór kryteriów wygląda nieco inaczej i każdy sobie w głowie przypisuje do nich inne wagi. Dźwięk jest dla nas jednoznacznie lepszy, jeśli słyszymy poprawę wg co najmniej jednego kryterium nie rejestrując jednocześnie pogorszenia dla żadnego z pozostałych kryteriów. Sprawa robi się bardziej złożona, jeśli poprawie wg danego kryterium towarzyszy pogorszenie wg innego. Wtedy przychodzą nam z pomocą różne metody wyboru wielokryterialnego, od prostej średniej ważonej po bardziej wyrafinowane.

Przepraszam za offtop. :)

No i pięknie to opisałeś.
Pokazuje to jak własny odbiór i własne kryteria, oczekiwania mają tu znaczenie.
Może właśnie dlatego dla mnie koniecznie ten już ponadprzeciętnie drogi sprzęt często/nie zawsze idzie w parze z jakością, bo regularnie bywało właśnie, że no ten element fajnie, ale tamten już niekoniecznie lepiej, a nawet gorzej. A czasami wręcz, że w ogóle skąd ta cena za taki dźwięk? Stąd właśnie moja ocena, że w pewnym momencie to marketing i pozycjonowanie cenowe, a reszta to gust.
Myślę nawet, że czasami mając świadomość, że coś jest droższe 5 razy od tego, co mamy w domu lub od tego, co słuchaliśmy przed chwilą w danym pomieszczeniu podświadomie samą zmianę możemy odbierać na plus dla sprzętu droższego z uwagi na jego cenę. Bo jeżeli cena jest dużo wyższa - oczekujemy, że to jest lepsze.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jakiś czas temu, bardzo sympatyczny forumowicz @MMarek, wspomniał że słuchanie muzyki nie jest zbyt poważnym hobby. Trzymajmy się słów bardziej doświadczonego kolegi i przed wszczęciem kolejnej burzy, pomyślmy o nich 🙂

Przez takie teorie, mogę stracić sympatię niejednego  forumowicza. W oryginale było "poważnym zajęciem". Natomiast dla mnie hobby jest bardzo poważne, ponieważ wydałem sporo kasy na te zabaweczki, że nawet gdybym nie chciał, to musi być poważne 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...