Skocz do zawartości

NEAT PETITE CLASSIC


kaczadupa

Recommended Posts

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie, najpierw muszę je reklamować bo producent nie może się zdecydować jaką wysokość ma mieć ich monitor i jeden głośnik jest wyższy o ok. 4mm od drugiego. 

Możliwe że sklep sprzedał Ci kolumny z 2 różnych par? Większe ATC są parowane numerami seryjnymi więc nie ma opcji żeby się różniły rozmiarem. Tak z ciekawości zapytałem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Większe ATC są parowane numerami seryjnymi więc nie ma opcji żeby się różniły rozmiarem. Tak z ciekawości zapytałem ;) 

Proszę, zostawmy te pechowe ATC w spokoju. Oryginalnie zamknięty karton, zakup bezpośrednio od krajowego dystrybutora (Planeta Dźwięku), nr seryjne się zgadzają. Lipa i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muzofan napisał:

To tylko współczuć. Szczerze to nie mam najlepszego zdania o dystrybutorze ATC.

Ale chyba producentowi, bo dystrybutor jaki ma związek z tym, że ATC robi takie kwiatki.

Adam dostał paczki w zamkniętych kartonach, skąd dystrybutor miał wiedzieć, że wysyła bubel?

To świadczy o tym jak jest ustawiony proces produkcji w ATC i jak wygląda odbiór końcowy na "linii" produkcyjnej, czyli brakuje kontroli jakości pod względem zgodności wymiarów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kaczadupa napisał:

Gdzieś tu na forum Kraft zamieścił test jakiegoś magazynu audio, gdzie w ślepym teście wybierali wśród chyba 15 monitorów i ATC scm 7 zajęły ostatnie miejsce.

Ten test był w sporym pomieszczeniu - to nie były warunki dla scm7. Wygrały Heco z wooferem 16.5 cm, co mówi samo za siebie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafał S napisał:

Ten test był w sporym pomieszczeniu - to nie były warunki dla scm7. Wygrały Heco z wooferem 16.5 cm, co mówi samo za siebie.  

Rafał, ale czy te ATC SCM7 to aż taki rarytas? To są zwykłe kolumny z podstawowej serii monitorów, które obrosły legendą dzięki oddanym im fanom 😉

Znam kilku forumowiczów, którzy ich słuchali i na kolana nie padli, ba, niektórzy nawet stwierdzili, że grają po prostu przeciętnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Rafał, ale czy te ATC SCM7 to aż taki rarytas?

Jak grają, to wiesz lepiej ode mnie. 😉Ja tylko zauważam, że warunki testu faworyzowały większe monitory z dużym basem. Skromny bas był głównym zarzutem pod kątem SCM7. Heco, które wygrały, to też budżetówka, choć wierzę, że są wyjątkowo udane i rozsądnie wycenione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Rafał, ale czy te ATC SCM7 to aż taki rarytas? To są zwykłe kolumny z podstawowej serii monitorów, które obrosły legendą dzięki oddanym im fanom 😉

Znam kilku forumowiczów, którzy ich słuchali i na kolana nie padli, ba, niektórzy nawet stwierdzili, że grają po prostu przeciętnie. 

Dobre granie , nacisk szczególnie na średnicę która jest na wysokim poziomie  u mnie by pasowały przez nie ciekawą akustykę(odnośnie niskich częstotliwości ) . Ale faktycznie mnie nie powaliły . Może przez słaba elektronikę , albo inne niedogodności 😉 Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 18:45, kaczadupa napisał:

W zamian mają do zaproponowania wyjątkową... cdn.

 

wyjątkową czystość i swobodę grania. Brzmienie jest idealnie zespolone, obszerne. Plastyczne i rozdzielcze zarazem. Wokale bez krzykliwości, natarczywości ale i bez podgrzewania a jednak bardzo ekspresyjne, dające wybitną, dla mnie zupełnie nową jakość obcowania z żywym artystą (albumy  Seal "Best 1993-2004" , Anita Lipnicka "Wszystko się może zdarzyć"). 

Moim zdaniem skraje pasma są lekko wzmocnione. Niskie tony lekko zmiękczone, zwinne. Tu mam w sumie jedyny zarzut, typowo pod mój gust, mianowicie słucham sporo energetycznej muzyki elektronicznej i chciałbym tu więcej twardości, do tego mój Naim Supernait 3  też nie gra twardymi niskimi tonami i razem dla mnie w elektronice jest trochę za miękko. Pod swoje uszy  z Petite widziałbym niskie tony z Cyrusa i9XR, mooooże też dodanie zasilacza HiCap DR do SN3 zamknęłoby temat.

Góra Neat-ów jest tak rozdzielcza, że chyba bardziej już nie można, czysta jak woda z górskiego potoku, żadnych zaokrągleń, żadnego słodzenia. Czystość. 

I teraz, jak już tyle napisaliśmy o ATC 7 (chociaż nie jest  to ich wątek) a autor (amator, nie profesjonalista) recenzji słucha na nich z powodzeniem od chyba 3 lat, należałoby wspomnieć jak wypadają na tle dwukrotnie droższego monitora. 

Pierwsze wrażenie po powrocie z Neat Petite Classic na ATC scm7v3  jakie mamy, można ubrać w jedno słowo - uproszczenie.

Uproszczenie, które słyszymy od pierwszych chwil i ono nie mija. To tak jakby wszystkie suwaki odpowiadające za charakter, jakość brzmienia Neat Petite równomiernie obniżyć. Dalsze porównanie pokazuje, że ATC scm7 bardziej niż Neat Petite Classic przybliżają wokale. 

Podsumowanie: bardzo ładne granie, stawiające na wierność, realizm. 

Dziękuję. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinniśmy się tak bardzo kierować ceną użytych  przetworników. Chociaż rozumiem, że człowiek cieszy się jak kupuje nowy monitor za 4kzł a producent życzy sobie za dwa tweetery z tego monitora 3kzł (Dynaudio Excite X14). Rodzi się pytanie - skąd ta cena 3kzł. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YB za kolumny podobnej wielkości oparte na 3-4 razy droższych przetwornikach SB życzyło sobie (przed kryzysem) połowę ceny Petite. A obudowę miały bardziej skomplikowaną i do tego fornirowaną.

Wiem, że tanie głośniki potrafią świetnie brzmieć, ale czy niektórzy producenci nie przesadzają jednak z cenami opartych na nich kolumn.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...