Skocz do zawartości

jaki zamiennik dla CA axr100


erazel

Recommended Posts

pozwolę sobie założyć nowy temat, 

otóż kupiony przeze mnie AXR100 dość głośno pracuje, chłodzenie działa jak w starym magnetowidzie. Dla mnie nieakceptowalne. Jestem zmuszony odesłać sprzęt i zastąpić go innym w przedziale 2-3k. Im bliżej 2k tym lepiej. Wielka szkoda bo CA brzmieniowo przypadł mi do gustu. Zastanawiałem się nad używanym cxa61 ale obawiam się podobnego mankamentu.

W grę wchodzi raczej nowy sprzęt z pełną gwarancją. Dźwięk neutralny lub ocieplony. 

Z moich typów to:

magnat 780 i xindak 06. Myślałem jeszcze o cyrrus one ale niestety ma mało proporcjonalne wymiary, moja półka ma 36 cm i nie wejdzie do końca.

może smsl a300 po taniości?

co jeszcze w tej cenie?

będzie grał najprawdopodobniej z polk es20, ale kolumny to ruchomy temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

CXA61 nie ma w środku wentylatora, więc szumieć nie będzie. 

Nie wiedziałem, bardzo dobry trop! Ale w cenie używanego/ powystawowego cxa61 mam nowego mr780 … czy wiemy coś o głośności pracy magnata? 

26 minut temu, Rafał S napisał:

Dźwięk trochę mniejszy od AXR100, ale bardziej szczegółowy i poukładany. Wyraźna poprawa - polecam.

Słucham głównie poniżej 50% głosić raczej cicho. Czy w takich warunkach cxa sprawdzi się lepiej? 

18 minut temu, Kubakk napisał:

Ew. kup zewn. wentylator 12-14cm na usb (masz tam wpinkę) z regulacją , jeśli wiatrak odpala się wg czujnika tempy to postawienie tam na wyciągu czy gdzieś z boku powinien załatwić temat ;) są na allegro , ew. amazon droższe ac infinity multifan s4

Fajny patent ale nie mam zbyt czasu na eksperymenty. Jak się nie sprawdzi to już raczej nie będę miał możliwości na odesłanie sprzętu… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, erazel napisał:

Nie wiedziałem, bardzo dobry trop! Ale w cenie używanego/ powystawowego cxa61 mam nowego mr780 … czy wiemy coś o głośności pracy magnata? 

Testowałem Magnata, odradzam. Miałem podłączone Klipsch ze skutecznością 98db i trzeba go było mocno podgłośnić  żeby zaczęło grać, dramatyczna jakość wykonania, a dźwięk w ogóle nie wart wybaczenia wszystkich mankamentów. Jak nie masz daleko do Szczecina to sprzedaje swojego CXA60 w idealnym stanie w świątecznej promocji za 1800zł ;) W porównaniu z Magnatem dźwiękowo to niebo a ziemia.

1 minutę temu, Luk Pl napisał:

czy wiemy coś o głośności pracy magnata? 

Bym zapomniał, w Magnacie słyszałem trafo w czasie pracy przy wyciszonym dźwięku, delikatnie, ale jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

CXA61 to słuszny kierunek jeśli brzmienie Ci podeszło. 

Xindak jest po środku.

Piotr

 

Jeśli xindak po środku to tez spoko, ale jak z jakością brzmienia w stosunku do CA? Czy ma tajny dół? 
polecono mi Jeszcze emotive a2, dla mnie nowość ale widzę ze zbiera kosmicznie dobre recenzje. Ktoś słuchał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, erazel napisał:

Jeśli xindak po środku to tez spoko, ale jak z jakością brzmienia w stosunku do CA? Czy ma tajny dół? 
polecono mi Jeszcze emotive a2, dla mnie nowość ale widzę ze zbiera kosmicznie dobre recenzje. Ktoś słuchał? 

Ma fajny dół.

Emotiva jest dobrze wyceniona.

Ja bym jednak wybrał CA lub Xindaka.

13 godzin temu, J4Z napisał:

Kosmiczne recenzje, bo oni przedłużają gwarancję za pozytywna opinie, czy coś takiego

Niestety tak.

Za dobra recenzję masz z 2 do 5 lat. Więc wszyscy piszą na plus. I to chyba w dwie. W różnych miejscach.

 

13 godzin temu, keray69 napisał:

Jak chcesz po taniości to Advance Acustic MAP 105 , ma mocny dół ,  w miarę muzykalny a gra podobnie do Xindaka a kosztuje mniej.

Ma łagodniejsza górę w stosunku do Xindaka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR 780 to nie jest taka lipa jak pisze Luk Pi. Koledze po prostu trafił się trefny egzemplarz i się zraził. Trzeba uważać skąd się kupuje. Żeby usłyszeć jakieś dźwięki z wewnątrz obudowy musisz przystawić do niej głowę i całkowicie wyciszyć. Niestety cena jego na dniach znacznie wzrosła. Rzeczywiście jest trochę słabszy niż CA ale nie ma tragedii, no i brzmienie jest inne. 

Jeśli zdecydujesz się na CA i miałbyś wybierać pomiędzy CXA60 a CXA61 to w mojej opinii lepiej dołożyć i wybrać ten drugi chociażby ze względu na funkcjonalność (ma np. USB oraz BT aptx HD dzięki któremu posłuchasz np. radia z telefonu - to zamiast Tunera w AXR100). Nie wiem czy one różnią się brzemieniem bo wiele razy słuchałem tylko tego pierwszego ale czytałem gdzieś, że jest podobnie.

Nie myślałeś żeby umówić się gdzieś na odsłuch? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

MR 780 to nie jest taka lipa jak pisze Luk Pi. Koledze po prostu trafił się trefny egzemplarz i się zraził.

Taka powstała teoria spiskowa w temacie MR780 że trafił mi się trefny egzemplarz. Nie zaprzeczam, bardzo możliwe, ale i tak sama jakoś wykonania, nie biorąc pod uwagę dźwięku, tak mnie zraziła, że postanowiłem każdemu zainteresowanemu tym sprzętem opisać moje doświadczenie. Na prawdę kupując go byłem przekonany że to świetny wybór, niech wiec zainteresowany wie że może podobnie jak ja trafić trefna sztukę.

 

10 minut temu, Palmos napisał:

Trzeba uważać skąd się kupuje.

To kolejna teoria spiskowa :) Jeśli trzeba uważać gdzie się dany model kupuje to nie świadczy to bardzo źle o producencie?

 

5 minut temu, Palmos napisał:

Żeby usłyszeć jakieś dźwięki z wewnątrz obudowy musisz przystawić do niej głowę i całkowicie wyciszyć.

Ja to usłyszałem w nocy kiedy przechodziłem obok wzmacniacza, akurat muzyka była na pauzie. Fakt że badałem słuch ostatnio i okazało się że mam na prawdę dobry, ale dla mnie takie dźwięki ze wzmacniacza są nie do przyjęcia. Możliwe że ten mój brzęczał głośniej, niczego nie wykluczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

IN50 to kierunek AXR100?

Yyyy jak?

Faktycznie już Wam to koledzy w innym wątku napisali. ale coś jest ostatnio problem z spójnością w wypowiedziach.

Jak macie dużo roboty przy filmach, w salonie to na razie forum musi iść na bok.

Pomóc Wam jakoś?

Piotr

Podpowiesz coś co zagra podobnie do axr 100? Miałem ten sam problem z wentylatorem w axr co kolega i kurier go wczoraj zabrał a dźwiękowo mi bardzo pasował.

Swoją drogą czytałem "recenzję" że w axr wentylator włączał się tylko przy głośnym graniu jednak u mnie tak nie było. Przy cichutkim słuchaniu radia (śpiące dziecko w pokoju) i obudowa chłodniutka po jakichś 8-10 minutach i tak się włączał a słyszałem go z ok 3 metrów. Porażka.

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jesteś pewien że był nowy?

Bo faktycznie tam wentylator powinien się włączał dopiero jak się nagrzeje i to mocniej.

Naturalnym wyborem byłby CXA61. On nie ma wentylatora.

Ale w tym wątku masz także inne typy. Xindak, chodź on będzie miał miększy dół.

Piotr

 

Jak wyciągałem z pudełka to wyglądał że jest nowy, a zwracam na to uwagę. Zacząłem drążyć i znalazłem podobne problemy w sieci więc nie tylko u mnie był taki przypadek. Salon mi proponował wymianę na drugi ale po komentarzach w sieci odpuściłem i zrobiłem zwrot. Swoją drogą ten wentylator mi się wydaje bardzo słabej jakości i z czasem będzie tylko głośniejszy.

Jedna osoba z podobnym problemem pisała do producenta - odpowiedź:

Hearing some Fan noise or Toroidal Transformer noise from the unit is completely normal unless it can be heard over audio being played at a fairly low/reasonable level and from a fair distance away.

 

Myślałem właśnie o CXA61 tylko cena już prawie 2 razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

Jak wyciągałem z pudełka to wyglądał że jest nowy, a zwracam na to uwagę. Zacząłem drążyć i znalazłem podobne problemy w sieci więc nie tylko u mnie był taki przypadek. Salon mi proponował wymianę na drugi ale po komentarzach w sieci odpuściłem i zrobiłem zwrot. Swoją drogą ten wentylator mi się wydaje bardzo słabej jakości i z czasem będzie tylko głośniejszy.

Jedna osoba z podobnym problemem pisała do producenta - odpowiedź:

Hearing some Fan noise or Toroidal Transformer noise from the unit is completely normal unless it can be heard over audio being played at a fairly low/reasonable level and from a fair distance away.

 

Myślałem właśnie o CXA61 tylko cena już prawie 2 razy.

ten sam problem u mnie, przy cichym graniu po 10 minutach wentylator zarzuca maksymalne obroty. Postanowiłem jeszcze powalczyć o swoje i korzystając z okazji, że ogólnopolski serwis jest w moim mieście to jadę ze swoją sztuką w poniedziałek na "oględziny". Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erazel napisał:

ten sam problem u mnie, przy cichym graniu po 10 minutach wentylator zarzuca maksymalne obroty. Postanowiłem jeszcze powalczyć o swoje i korzystając z okazji, że ogólnopolski serwis jest w moim mieście to jadę ze swoją sztuką w poniedziałek na "oględziny". Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Myślę że ten typ tak ma i nic to nie zmieni. Jeżeli ktoś ma większy salon, nie słucha cicho to nawet się nie zorientuje. Ciekawe jak chodzi wentylator jak się dłuższy czas posłucha głośno i jest na prawdę ciepło.

 Ja na szczęście miałem możliwość zwrotu z której skorzystałem i szukam czegoś innego. Sklep miał sprawdzić czy jest wszystko z nim ok i z tego co widziałem taki jak mój pojawi się już w sklepie w outlecie do sprzedaży jako że zwrotu :⁠-⁠)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcc64@wp.pl napisał:

Myślę że ten typ tak ma i nic to nie zmieni.

też tak myślałem ale ostatnio wgłębiłem się w temat i większość opinii na forach CA, potwierdzonych niejednokrotnie filmami użytkowników jasno pokazuje że większa część egzemplarzy pozbawiona jest tego defektu. Nie wiem może jakaś seria ma wadliwy system chłodzenia. Nie bardzo chciałbym się pozbywać nowego axr100 bo gra bardzo znośnie i nie bardzo mam już ochotę przerabiać temat nowego wzmaga od nowa. Niby jest pare innych modeli poleconych tutaj przez kolegów, które mogłyby zastąpić CA, ale to zaczynanie zabawy od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...