Skocz do zawartości

KD - problem ze wszystkim.


tomek4446

Recommended Posts

Wracam do tematu kolumn i amplitunera. Z uwagi na prosty fakt , że Klipsch 640 D co to miały być w styczniu nie będzie i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy w Polsce zagoszczą, zmieniłem taktykę. 

@Butler i koledzy , co sądzicie o 

https://hifi24.pl/monitor-audio-sf2-soundframe.html

Kolega jest zachwycony wyglądem , a to już coś. Nadal w planach jest Yamaha RX-V4A jako amp. do tych kolumn. 

Te Monitor Audio zamontuje mu jako naścienne / fronty + centralny /

Ma to jakikolwiek sens ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wracam do tematu kolumn i amplitunera. Z uwagi na prosty fakt , że Klipsch 640 D co to miały być w styczniu nie będzie i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy w Polsce zagoszczą, zmieniłem taktykę. 

Bo ich już nie ma w produkcji. Może ich już wogole nie być.

Pytałes w konsbud?

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mieliśmy je w S4Home.

Robią fajną robotę. Tylko są wieksze od Klipsch

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Zernąłem 

790 x 240 x 87,5 mm 

są o 9 cm wyższe od tych które kolega ma dzisiaj i szersze o 8 cm. ale się zmieszczą.

Salon nie jest mały , więc powinno być ok.

 

 

No to będzie ciekawa opcja.

Jeszcze to:

https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/radius/radius-225/

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@lolekdrugi , @Butler Jak nie idzie to po całości. Zamontowałem koledze kolumny na ścianie / fronty i centralny , czyli mamy 3.0/ ,

https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/soundframe/soundframe-2-on-wall/

Podłączyłem Yamahę RX -V4A. Nic nie konfigurowałem , to jeszcze przede mną. Ale właśnie się dowiedziałem ,że kolega ma TV z osiedlówki , więc antena jest wpięta do TV i to TV jest źródłem dla amplitunera. Sygnał do amplitunera / optyk/ płynie stereo. Jak skonfigurować amplituner by to miało jakieś ręce i nogi. Na razie główny dźwięk idzie z frontów i cichutko z centralnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Sygnał do amplitunera / optyk/ płynie stereo. Jak skonfigurować amplituner by to miało jakieś ręce i nogi. Na razie główny dźwięk idzie z frontów i cichutko z centralnego.

To jak zwykle jest kwestia potrzeb.

jak będzie to tylko sygnał z TV z anteny to optyk wystarczy. Jak dojdą usługi VOD z aplikacji z TV to trzeba hdmi arc podpiąć.

 

Skoro masz już dźwięk to znaczy, że dobrze przypisałeś wejść optyczne na V4A. Dalej to już kwestia trybu. Odpal najpierw YPAO niech swoje zrobi chociaż tam jest bardzo prosta jego wersja. Możesz ewentualnie trochę skorygować. Dalej to już standard. Czyli straight aby był dźwięk 1:1 to co leci z TV ale według mnie lepiej będzie wybrać tryb Neo: 6 Cinema.

Oczywiście ustaw odpowiednio small/large i crossover bo tam jest jeden dla wszystkich jak dobrze widzę.

To chyba wszystko co możesz zrobić. Nie wiem czy Ci to pomogło czy w ogóle trafiłem z odpowiedzią w Twoje pytanie. Jak nie to pytaj dalej to się wyjaśni zapewne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

Oczywiście ustaw odpowiednio small/large i crossover bo tam jest jeden dla wszystkich jak dobrze widzę.

To ustawiłem , dałem wszystko na large / nie ma suba/ . Jest na straight . Zastanawia mnie co jest z centralnym. W teście wychodzi , że trzy kolumny grają z tym samym poziomem głośności , a jak sygnał podaje TV to centralny jest najciszej.

12 minut temu, Butler napisał:

A co będzie z tego TV puszczane? Tylko osiedlówka?

Tak osiedlówka . Z muzyki Spotify i to akurat gra ok. choć muszę dopasować głośność . Jest spory przeskok przy przełączaniu źródeł.

Kolega wczoraj podłączył blu-ray / hdmi/ jest obraz i zero dźwięku ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Kolega wczoraj podłączył blu-ray / hdmi/ jest obraz i zero dźwięku ???

a to już nie jest normalne, oczywiście blu-ray w trybie straight?

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Jest na straight . Zastanawia mnie co jest z centralnym.....a jak sygnał podaje TV to centralny jest najciszej.

to też nie jest normalne bo TV podaje stereo zazwyczaj.

 

Zobacz jeszcze na TV ale TVN i przełącz w opcjach TV aby wybrał inną ścieżkę dźwiękową. TVN Nadaje Dolby akurat. Tylko jakiś film musisz trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...