Skocz do zawartości

Stereo do 7 tys. złotych


Hanna Nowak

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Przymierzamy się z żoną do zakupu pierwszego zestawu stereo. Budżet wynosi 7 tys. zł. Mieszkanie w bloku, salon 16 m², szukamy więc sprzętu, który będzie grał przyzwoicie już przy cichym graniu. Kolumny mają być podłączone do TV. Źródłem muzyki ma być Spotify, Tidal, You Tube, radio internetowe, kanały muzyczne z kablówki, w przyszłości chcemy dokupić gramofon. Wraz z żoną lubimy dźwięk ciepły, z nisko schodzącym basem, jednak średnica i wokale też są ważne, a w filmach dialogi czy efekty typu wybuchy, pościgi (oczywiście wiem, że w stereo efekt będzie słabszy niż w KD). Dodam, że muzyki słuchamy różnej: pop, rock, muza klubowa, soul, muzyka polska współczesna i dawniejsza, klasyczna (koncert Noworoczny z Wiednia to nasza tradycja) ale lubimy także mocniejsze brzmienie - Metallica, Guns 'N Roses, jak widać różne gatunki (oprócz disco polo). Byliśmy już w kilku salonach, gdzie mieliśmy okazję posłuchać kilku zestawów:

Klipsch RP-600M z CA AXR100, 

KEF Q350, Imagine XB, B&W (wyższy model od pozostałych) z Yamahą R-N602

Focal Chora 806, Monitor Audio Bronze 100 z jakimś podstawowym modelem amplitunera Onkyo 

Uschery (2 modele monitorów) oraz jako jedyne w tym gronie podłogówki Oberony Spector 6 z Denonem PMA-900HNE. 

Najlepiej podobało nam się połączenie KEF z Yamahą. Ze względu na cenę - jakość zdecydowani byliśmy na zakup tych Kefów. Z drugiej jednak strony te Oberony też ładnie grały, nawet po cichu, mimo, że pokój odsłuchowy podobnej wielkości co nasz salon, jednak akustycznie było nie za ciekawie, brak wytłumienia na ścianach, gołe podłogi, a mimo to kolumny nie dudniły. Mam pytania do Was:
1) Czy do 16 m² podłogówki definitywnie odpuścić? 
2) Kefy Q350 mogę nowe zakupić za 1700 złotych, na elektronikę, standy, kable głośnikowe 2 x 3 m I kabel optyczny 2 m zostało by więc 5,3 tys. złotych. Co proponujecie w tym budżecie jeśli chodzi o wzmak lub ampli ? 

Poniżej dodaję projekt pokoju. 
 

IMG_20221123_041951.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim metrażu możesz zastosować podłogówki, ale przy takim budżecie kupisz pewnie nieco słabsze kolumny niż monitory i przy cichym słuchaniu trudniej będzie osiągnąć ten sam efekt co przy monitorach. Na twoim miejscu jeśli spodobały ci się Kefy, które swoją drogą przy swojej cenie są naprawdę dobre pozostawiłbym i dobrał do nich np. Marantza MCR612, czy wzmacniacz sieciowy Quad Vena II Play, czy Audiolaba Omnię, którą obecnie kupisz w doskonałej cenie. Zadzwoń do nas i umów się na odsłuch, mamy ten sprzęt i chętnie ci go udostępnimy do posłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

... dobrał do nich np. Marantza MCR612, czy wzmacniacz sieciowy Quad Vena II Play, czy Audiolaba Omnię, którą obecnie kupisz w doskonałej cenie. Zadzwoń do nas i umów się na odsłuch, mamy ten sprzęt i chętnie ci go udostępnimy do posłuchania.

 

Tego Marantza mieliśmy okazję posłuchać, szału nie było, lepiej brzmiał Denon PMA-900HNE, ten Audiolab Omnia na papierze wygląda super, ale nie starczy funduszy na standy i kable... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Denon jest cieplejszym wzmacniaczem. Masz możliwość to spytaj o ewentualne wypożyczenie na testy, weź tego Denona do domu z Kefami i sprawdź jak to u Ciebie zagra. Denon będzie fajną ciepłą opcją, z funkcjami sieciowymi więc z automatu pozbędziesz się problemu włączania tv by odpalić spotify czy tidal czy inne streamingi. 

"Klipsch RP-600M z CA AXR100, " to połączenie przyprawi Cie o ciarki :D i to nie te pozytywne bo to dość odważne połączenie, Klipsche grają bardzo jasno( zresztą Focale i Monitor audio Bronze też )  a CA też zabardzo nie ociepli tego dźwięku:P.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michał Gałązka napisał:

No Denon jest cieplejszym wzmacniaczem. Masz możliwość to spytaj o ewentualne wypożyczenie na testy, weź tego Denona do domu z Kefami... 

"Klipsch RP-600M z CA AXR100, " to połączenie przyprawi Cie o ciarki :D... 

 

Tak, myślałem już o tych Kefach i Denonie, zmieściłbym się w budżecie. Jeśli chodzi o Klipsche i CA to faktycznie ciepło to nie grało 😁 To był nasz pierwszy zestaw, którego słuchaliśmy, stwierdziliśmy, że to nie nasze granie. 

42 minuty temu, terracan1929 napisał:

Co do Magnata.....i jego ewentualnego zakupu, to zalecam najpierw przejrzeć wątki dotyczące tego sprzętu, tak aby nie było zaskoczenia i co do jakości i co do samego działania.

OK, poczytam. Dzięki 😊 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

jako jedyne w tym gronie podłogówki Oberony Spector 6 z Denonem PMA-900HNE. 

Tu pewnie o chodzi o Dali Spektor 6, bo Oberon to inna seria kolumn tej marki?

Połączenie Dali ( niższe serie ) plus Denon daje efekt ciepłego grania z duża ilością basu.

Jako alternatywę warto posłuchać kolumn Q Acoustics 3050i

4 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Najlepiej podobało nam się połączenie KEF z Yamahą. Ze względu na cenę - jakość zdecydowani byliśmy na zakup tych Kefów.

Jako alternatywę dla Kef Q350 można posłuchać Q Acoustics 3030i zarówno z Yamahą lub Denon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Tu pewnie o chodzi o Dali Spektor 6, bo Oberon to inna seria kolumn tej marki?

Połączenie Dali ( niższe serie ) plus Denon daje efekt ciepłego grania z duża ilością basu.

 

Tak, masz rację chodzi o kolumny Dali Spektor 6, sprzedawca mówił, że produkcji duńskiej. Jestem laikiem w temacie audio, także pewnie przekręciłem nazwę 😌

38 minut temu, Daniel09 napisał:

Od siebie mogę polecić Denon 900HNE z KEF  wprawdzie mam KEF Q550 na 16 m2 ale ,, samo granie ,, KEF jest  takie same . Nowy Denon nie jest ,, cieplutki ,, jak jego poprzednicy 😉

Pewnie nie mieszkasz w bloku, te Kefy podłogówki u Ciebie się nie duszą? Jakbyś opisał ich dźwięk z Denonem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku z płyt betonowych , pomieszczenie 3x5.15 m sprzęt na długiej ścianie .  W skrócie jest dużo szczegółów , góra w zadnym razie nie kłuje w uszy , dolna partia szybkie  krótkie  mocne  uderzenie oczywiście zależne od rodzaju muzy jak i ustawienia głośności. Nowy Denon  w porównaniu do swoich budżetowych poprzedników jest bardziej muzykalny , szczegółowy , z większą werwą oddaje muzę . Zapomniałem wspomnieć o naprawdę szerokiej scenie dzwiękowej tej pary jest super prezentacja muzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Daniel09 napisał:

Mieszkam w bloku z płyt betonowych , pomieszczenie 3x5.15 m sprzęt na długiej ścianie .  W skrócie jest dużo szczegółów...

 

Dzięki 😊 Z Twojego opisu wynika, że w tym zestawie jest wszystko czego oczekujemy od sprzętu. Ja też mieszkam w bloku z wielkiej płyty, ale kolumny mają znajdować się na krótszej ścianie. Czy to będzie duża różnica w dźwięku? Nie chodzi mi tu nawet o model kolumn, czy to znaczy, że u mnie będzie węższa scena, dobrze myślę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie może być jeszcze lepiej na krótszej ścianie . W moim pokoiku  było dużo przestawiania kolumienek to  bliżej / dalej od ściany , szersze , węższe ustawienie kolumn żeby znaleźć najlepsze miejsce do odsłuchu muzy , ale wszystko nie odłącznie wiąże się z akustyką pomieszczenia. Dodam że Q550 są jak na podłogówki kolumnami o małych zgrabnych gabarytach i nie zajmują dużo miejsca , a dla mnie dodatkowy plus to brak podstawek pod  kolumienki np.Q350 . 

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Magnat MR 780 + Monitor audio Bronze 100 lub 200 bez standów.

Cambridge AXR 100 + KEf LS50 / ELAC Uni Fi BS

Sabaj A30A

Piotr

 

Monitor Audio Bronze 100 miałem okazję posłuchać. Jak dla mnie Kefy Q350 brzmiały lepiej. Co do wzmaka typu Sabaj a30a to nie jestem przekonany do takich chiński sprzętów, wolałbym coś pewnego. Tego się chyba nie kupi w polskiej dystrybucji, chyba, że na Allegro? No i zapomniałem dodać w pierwszym poście, że sprzęt ma być w kolorze czarnym, ma pasować do TV i czarnych kinkietów. 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Cambridge AXR 100 + KEf LS50 / ELAC Uni Fi BS

Piotr

 

Jeśli chodzi o te KEFY LS50 to będzie duża różnica w jakości dźwięku do KEF Q350? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

ELAC Uni Fi BS:)

Piotr

 

Te Elaci też są interesujące, trójdrożne monitory to raczej rzadkość 🤔

Mam pytanie do Daniel09

Jak u Ciebie grają te Kefy przy cichym, wieczornym graniu, jest efekcik? 

14 godzin temu, Daniel09 napisał:

 

 

Mam pytanie, jak u Ciebie grają te Kefy przy cichym, wieczornym odsłuchu, i jak słychać dialogi w filmach, jeśli masz podłączony TV? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety TV nie jest u mnie połączony z wzmacniaczem. Odnośnie kEF jest jak dla mnie komfortowo , potrafię parę godzinek posiedzieć odsłuchując muzę którą lubię i nie czuję żadnego zmęczenia . Denon ustawiony w ,,zakresie skali ,, 12-14 a jego całkowity zakres to 80 i jest bardzo dobrze muzykalnie , dobrze odtwarzane wokale , góra pasma bez jakiś syczeń czy tp.. Ja osobiście jestem zadowolony , ale wiadomo co mnie się podoba to nie musi się podobać Innym . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Daniel09 napisał:

 Odnośnie kEF jest jak dla mnie komfortowo , potrafię parę godzinek posiedzieć odsłuchując muzę którą lubię i nie czuję żadnego zmęczenia .

 

Dziękuję Ci bardzo za szybkie i konkretne odpowiedzi 👍Wydaje mi się, że mamy podobne oczekiwania co do sprzętu, podobne pomieszczenia odsłuchowe, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Kefy z Denonem to bardzo dobre połączenie 😊 I zmieszczę się w budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz umów się w którymś salonie audio zabierz ze sobą muzę jaką lubisz i posłuchaj , pamiętając że u Ciebie może być trochę inaczej przy odsłuchu ponieważ na pewno będzie inna akustyka . Na pewno ogólne wrażenie będzie kierunkiem podjęcia decyzji za lub nie zakupienia zestawu. W necie można poczytać dość pochlebne opinie zestawienia Denona z KEF-mi , ja podjąłem decyzję odsłuchując u znajomego który ma KEFQ750 i PMA 1600 i zakupiłem w ,,ciemno ,, przy bardzo dobrej cenie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Daniel09 napisał:

Jak możesz umów się w którymś salonie audio zabierz ze sobą muzę jaką lubisz i posłuchaj , pamiętając że u Ciebie może być trochę inaczej przy odsłuchu ponieważ na pewno będzie inna akustyka .

 

W ciemno nie kupię, problem jest taki, że w salonie gdzie mają Kefy nie mają Denona. Planuję zakupy przez internet, posłucham sprzętu w domu i podejmę ostateczną decyzję. Ale na jakieś odsłuchy pewnie się jeszcze wybiorę, parę ciekawych propozycji tu padło, tylko wydaje mi się, że w moim budżecie nic innego nie kupię. 

13 minut temu, Hanna Nowak napisał:

 

W ciemno nie kupię, problem jest taki, że w salonie gdzie mają Kefy nie mają Denona. Planuję zakupy przez internet, posłucham sprzętu w domu i podejmę ostateczną decyzję. Ale na jakieś odsłuchy pewnie się jeszcze wybiorę, parę ciekawych propozycji tu padło, tylko wydaje mi się, że w moim budżecie nic innego nie kupię. 

Mam jeszcze jedno pytanie, jakiej muzy słuchasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hanna Nowak napisał:

 

W ciemno nie kupię, problem jest taki, że w salonie gdzie mają Kefy nie mają Denona. Planuję zakupy przez internet, posłucham sprzętu w domu i podejmę ostateczną decyzję. Ale na jakieś odsłuchy pewnie się jeszcze wybiorę, parę ciekawych propozycji tu padło, tylko wydaje mi się, że w moim budżecie nic innego nie kupię. 

Mam jeszcze jedno pytanie, jakiej muzy słuchasz? 

Wszystko co muzykalne 😀 oprócz jazzu , hard rocka , najczęściej wracam do muzy od lat 70-tych Perfekt , Budka Suflera , Kombi , Czesław Niemen , Grechuta , M. Jarre  i dużo dużo podobnych Polskich jak i zagranicznych wykonawców. Denon dla mnie plusuje również aplikacją Heos w której znajdziemy m.innymi tysiące stacji radiowych z całego świata .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...