Skocz do zawartości

Maliniarze, nie ma przebacz!!! do dzieła !


Recommended Posts

Ja to zawsze mam na początku ładnie w obudowie, a potem dochodzą pomysły. Pierwszą obudowę już wywaliłem, teraz mam kolejną,większą. Pomysły? Np podświetlenie diodowe na froncie obudowy (sygnalizacja uruchomienia raspberry i zasilaczy) czyli następne kabelki plus rezystory do nich. Podświetlany włącznik główny to kolejne 4 żyły. Potem pomysł, by nie musieć każdorazowo włączać koszyczka z bateriami do Digione Signature, więc dokładam mini płytkę uniwersalną z małym przekaźnikiem na 5V, czyli kolejne 4 żyły dochodzą. Potem pomysł by na wejście jednego z dwóch zasilaczy podać nie napięcie z trafo a z baterii czyli kolejny kabelek. No ale jak baterie padną a ja chcę słuchać? Więc dokładam na tyle obudowy trójpozycyjny włącznik on-off-on i mam możliwość wyboru, by zamiast z baterii szybko przełączyć się i podać na wejście zasilacza napięcie AC z trafo - takie zasilanie hybrydowe hehe, oczywiście jedno z dwóch nie oba naraz. Co to oznacza? - a że dochodzą kolejne kabelki w obudowie i robi się gęsto. Przydałby mi jeszcze jeden patent, kolejna płytka z dwoma przekaźnikami NO/NC i dodatkowy włącznik sterujący, by sobie wybierać skąd będzie zasilana Signature czy z baterii czy z zasilacza (a zasilacz jak wspomniałem wcześniej też hybrydowo). Już nie wspomnę o pomyśle na wyświetlacz i trzech kabelkach do niego. Póki co olałem temat, na fajnym stojaczku, na obudowie jedynie postawiłem tablet 7" i on wyświetla mi ekran Moode wraz z okładką utworu. Pewnie wszyscy już się pogubili co tu się odpie***a :). Tak czy siak przydałaby mi dwa razy taka obudowa by zmieścić się z pomysłami (mam teraz 43x28cm - popularna Auna). 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2022 o 21:34, dalton napisał:

 Witam,

Obserwuję  Gościa  od roku. Ma dobre pomysły. Myślę ze nie należny niedoceniać    myśli technicznej kolegów w Forum bo ten facet ma warsztat  ze wszystkimi maszynami i kasy od groma.

Pozdrawiam

Chodziło mi o coś zupełnie innego. Zobacz jak bezkompromisowo podszedł do kwestii zasilania. (nawet jeżeli jest to bez sensu)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.01.2023 o 17:48, MariuszZ napisał:

W sprawie zasilania obwodów audio ciekawie wypowiada się "Muzg Audio" czyli Konrad Siemientkowski, który dla wielu jest autorytetem w sprawach elektroniki audio. Od ok. 14 minuty porusza sprawy zasilania w wywiadzie jakiego udzielił na kanale "Obiektywnie o audio".

Pozdrawiam.

 

Witam,

znam tego Pana. To prawda ze nie jest zły.         Ja  sprawdziłem sobie cenę tego urządzenia które ma pod ręką .  Pojechał po bandzie.;-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...