Skocz do zawartości

Streamer, odtwarzacz sieciowy do 1000zl (~250€)


Johann

Recommended Posts

Dnia 7.01.2023 o 07:43, Palmos napisał:

Mało tego. Laptop potrafi mieć włączone dodatkowe "ulepszacze" dźwięku które dodatkowo zniekształcają brzmienie.

Ale to się da łatwo ominąć.

Ja wiele lat korzystałem z laptopa jako transportu. I byłem zadowolony i nie interesowały mnie komentarze innych audiofilów "tak nie mozna"

9 godzin temu, Johann napisał:

Chyba to spakuje i odesle...

Jesli ustawienia się nie zmienią to koniecznie. Bo po "katastrofalnie" i "masakrycznie rozczarowany" nie może być "chyba"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to się da łatwo ominąć.

Oczywiście, tylko trzeba wiedzieć że się ma włączone i wyłączyć. (Ja na początku zabawy  nie wiedziałem)

 

47 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja wiele lat korzystałem z laptopa jako transportu

Ja nadal korzystam, tylko kiepsko wygląda 4 metrowy kabel z laptopa do wzmacniacza dlatego chcę iść w streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to się da łatwo ominąć.

Ja wiele lat korzystałem z laptopa jako transportu. I byłem zadowolony i nie interesowały mnie komentarze innych audiofilów "tak nie mozna"

 

Ja również, powiem szczerze że bardzo fajnie to grało, ale przeskok w jakości był dopiero jak zainstalowałem Roon na PC, Appka Tidala na PC grała tragicznie, Foobar ok, Roon zmienił wszystko i dał możliwość zdalnego sterowania Roon na PC. Ostatecznie przeszedłem na Roon ROCK na bazie NUC 7 i5 i jestem bardzo zadowolony. 

U mnie PC grał połączony z iFi Zen DAC V2 lub Arcam rDAC, w obu przypadkach bardzo fajnie to gra ale wolę Arcama. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na próbę: WIIM Mini oraz Tagę TWA-10B, więc może napiszę kilka słów z moich spostrzeżeń.

Mam je podłączone no Magnata MR780. Jeśli chodzi o brzmienie to niestety muszę przyznać że porównując poszczególne streamery oraz laptop po USB nie słyszę różnic. Podobnie jest jeśli chodzi o odsłuch radia z internetu - tu też nie słyszę różnic porównując telefon po BT i poszczególne streamery. Jakieś pewnie różnice w brzmieniu są (bo pisze o tym wielu forumowiczów) ale ja ich po prostu nie słyszę. Słowo "niestety" nie jest użyte przypadkowo i bardziej może chodzi tu o stan mojej percepcji słuchowej ale być może te wszystkie urządzenia po prostu grają na tym samym poziomie.

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność: to mój Magnat w przypadku podłączenia tidal, spotify lub replaio radio przez BT lub USB daje możliwość przeskakiwania między utworami lub stacjami radiowymi przyciskami pilota co jest naprawdę mega wygodne. Poza tym poza włączeniu Magnata Replaio radio włącza się automatycznie i od razu gra. Tego mi właśnie brakuje w powyższych streamerach. Trzeba tam trochę ponaciskać, żeby grało. Natomiast plusem na korzyść streamerów jest brak kabla i słuchanie bez laptopa. Jeśli chodzi o porównanie Wiim i Tagi to chyba jednak lepiej wychodzi ten pierwszy. Pomimo, że oba działają na obu aplikacjach: WIIM HOME oraz 4STREAM to jednak Wiim ma więcej funkcji, korektor (z którego i tak pewnie wiele osób nie skorzysta) itp. Można tak zorganizować np. używając inteligentnego gniazdka WIFI i włączać i wyłączać WIIM z telefonu (Do Tagi trzeba podejść i włączyć ręcznie). To są może drobne niuanse ale są. Generalnie te streamery są bardzo podobne choć Taga ładniejsza ale Wiim tańszy i jakbym ja miał wybrać to właśnie Wiima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palmos napisał:

Kupiłem na próbę: WIIM Mini oraz Tagę TWA-10B, więc może napiszę kilka słów z moich spostrzeżeń.

Mam je podłączone no Magnata MR780. Jeśli chodzi o brzmienie to niestety muszę przyznać że porównując poszczególne streamery oraz laptop po USB nie słyszę różnic. Podobnie jest jeśli chodzi o odsłuch radia z internetu - tu też nie słyszę różnic porównując telefon po BT i poszczególne streamery. Jakieś pewnie różnice w brzmieniu są (bo pisze o tym wielu forumowiczów) ale ja ich po prostu nie słyszę. Słowo "niestety" nie jest użyte przypadkowo i bardziej może chodzi tu o stan mojej percepcji słuchowej ale być może te wszystkie urządzenia po prostu grają na tym samym poziomie.

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność: to mój Magnat w przypadku podłączenia tidal, spotify lub replaio radio przez BT lub USB daje możliwość przeskakiwania między utworami lub stacjami radiowymi przyciskami pilota co jest naprawdę mega wygodne. Poza tym poza włączeniu Magnata Replaio radio włącza się automatycznie i od razu gra. Tego mi właśnie brakuje w powyższych streamerach. Trzeba tam trochę ponaciskać, żeby grało. Natomiast plusem na korzyść streamerów jest brak kabla i słuchanie bez laptopa. Jeśli chodzi o porównanie Wiim i Tagi to chyba jednak lepiej wychodzi ten pierwszy. Pomimo, że oba działają na obu aplikacjach: WIIM HOME oraz 4STREAM to jednak Wiim ma więcej funkcji, korektor (z którego i tak pewnie wiele osób nie skorzysta) itp. Można tak zorganizować np. używając inteligentnego gniazdka WIFI i włączać i wyłączać WIIM z telefonu (Do Tagi trzeba podejść i włączyć ręcznie). To są może drobne niuanse ale są. Generalnie te streamery są bardzo podobne choć Taga ładniejsza ale Wiim tańszy i jakbym ja miał wybrać to właśnie Wiima.

Dlaczego "niestety"? Brak odmiennosci w odsluchu to naturalna konsekwencja sytuacji, gdy transporty dostarczaja dokladnie taki sam material zgodny z zrodlem. Nienaturalne sa urojone roznice.

 

Dla WiiMow niebawem ma sie pojawic dedykowany pilot BLE.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niektórzy piszą że jednak brzmienie tych streamerów się różni ale ja tego nie słyszę. Dlatego kupiłem dwa w tym samym czasie że porównywać na bieżąco.

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Dla WiiMow niebawem ma sie pojawic dedykowany pilot BLE.

👍

A wiadomo kiedy PRO będzie można kupić? A może już jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palmos napisał:

No właśnie niektórzy piszą że jednak brzmienie tych streamerów się różni ale ja tego nie słyszę. Dlatego kupiłem dwa w tym samym czasie że porównywać na bieżąco.

👍

A wiadomo kiedy PRO będzie można kupić? A może już jest...

Pro mozna kupic, ale jeszcze nie w EU. U nas oficjalnie nie wczesniej niz przelom stycznia i lutego z tego co mi wiadomo. Dokladnej daty wprowadzenia samego pilota na rynek nie znam, na razie Pro jest bez pilota, pozniej beda dwie edycje w sprzedazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Palmos napisał:

Kupiłem na próbę: WIIM Mini oraz Tagę TWA-10B, więc może napiszę kilka słów z moich spostrzeżeń.

 

No i dobrze że posłuchałeś obu. Streamery porównywałeś przez Wi-Fi czy BT? Podłączone optykiem do Magnata?

Taga też ma korektor przynajmniej w apce 4STREAM. Producent pisze że może być cały czas włączona, pobór prądu bez muzyki 2W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Józef Herczek napisał:

Streamery porównywałeś przez Wi-Fi czy BT?

tylko WIFI.

BT tylko z telefonu bezpośrednio na wzmacniacz - dla porównania radia.

 

34 minuty temu, Józef Herczek napisał:

Podłączone optykiem do Magnata?

optykiem i analogowo (tego więcej żeby się szybciej wygrzały) - szczerze - też nie słyszałem żadnej różnicy.

 

34 minuty temu, Józef Herczek napisał:

Taga też ma korektor przynajmniej w apce 4STREAM.

Tak ale ja widziałem tylko dwa suwaki - niesie i wysokie tony - nie wiem jak działa nie dotykałem. Natomiast jak w apce WIIM HOME odpalisz korektor z podiętą TAGĄ to wtedy suwaki wydają się poustawiane losowo i lepiej tego nie ruszać, bo za pierwszym razem musiałem wyłączyć wzmacniacz, Po Wył/wł Tagi wszytsko wróciło do normy.

37 minut temu, Józef Herczek napisał:

Producent pisze że może być cały czas włączona, pobór prądu bez muzyki 2W.

No to git, WIIM chyba też pobiera mało prądu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie uzywaj EQ na WiiMach w polaczeniu z fixed volume czy glosnoscia na 100%, bo wtedy faktycznie mozesz uslyszec roznice nawet gdy EQ jest na flat.

Czesc czytałem w innym wątku Twoje porównanie Wiim mini i Pro. Czy po dłuższym użytkowaniu coś się zmieniło na korzyść jednego z nich. Także stoję przed zakupem streamera i zastanawiam się czy warto czekać na Pro. Mogę zamówić z Amazon za ok. 725 a mini u nas dostępne w cenie 499 warto dopłacić do Pro? Także będzie podłączone pod Magnat nr 780

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maykel napisał:

Czesc czytałem w innym wątku Twoje porównanie Wiim mini i Pro. Czy po dłuższym użytkowaniu coś się zmieniło na korzyść jednego z nich. Także stoję przed zakupem streamera i zastanawiam się czy warto czekać na Pro. Mogę zamówić z Amazon za ok. 725 a mini u nas dostępne w cenie 499 warto dopłacić do Pro? Także będzie podłączone pod Magnat nr 780

Od strony software jedyna roznica na ten moment to obsluga chromecasta w Pro. W przyszlosci zapewne roznic bedzie wiecej ze wzgledu na mocniejsze hardware, Linkplay deklarowal na przyklad mniej pasm dla PEQ w Mini.

Wyjscie na analogu wskazuje nizszy poziom znieksztalcen w Pro. DAC jest ten sam, ale w pomiarach w domenie cyfrowej daje sie zauwazyc mniejszy jitter co moze przekladac sie na jakosc konwersji DA.

Dla mnie roznic brzmieniowych nie ma na wyjsciach cyfrowych nawet w sytuacjach, gdzie teoretycznie moglyby byc slyszalne, nic sie tu nie zmienilo. Pro ma wiekszy potencjal, wecej portow ktore tez daja dodatkowe mozliwosci zastosowania. Na oko tez lepsza jakosc wykonania, np. w przypadku wyjscia po optyku. Czy to wszystko warte jest doplaty, pewnie zalezy od podejscia i oczekiwan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Palmos napisał:

Oczywiście, tylko trzeba wiedzieć że się ma włączone i wyłączyć. (Ja na początku zabawy  nie wiedziałem)

 

Ja nadal korzystam, tylko kiepsko wygląda 4 metrowy kabel z laptopa do wzmacniacza dlatego chcę iść w streamer.

Wygląd no to wygląd.

Ale rozumiem.

22 godziny temu, pawlardo napisał:

U mnie PC grał połączony z iFi Zen DAC V2 lub Arcam rDAC, w obu przypadkach bardzo fajnie to gra ale wolę Arcama. 

Ja też go wolę :)

Jak nie słyszysz różnic to nie jest to niestety. Nie przejmuj się tym. Możesz wybrać taniej i pod kątem obsługi :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa. Lepiej zaufać komuś z ulicy niż WP. Rozumiem, że przemyślałeś to co napisałeś?

Otóż w większości uzadzen, które oddawałem WP do recenzji moje odczucia co do nich pokrywały się z jego. Więc WP nie kłamie. Można mieć zastrzeżenia co do sposobu jego recenzji, bo niektórzy zamiast opisu wola znaki graficzne, gwiazdki lub ilość np misiów ale twierdzenie, że woli się recki kogoś z ulicy można potraktować jako chwilowa niepoczytalność, niedojżalość, chęć wywołania dyskusji lub zwyczajna, ludzka głupota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DacMagic to do Tv aby obejsc ten DAC co jest w tv.

Taga ma myc jako streamer, bo tidal z tv to tylko narazie, poco ma grac tv do muzyki.

Oczywiscie mozna porownac DAC od taga i DM.

ewentualnie jeszcze opcja Modu od nightrunner

poki co niech DM pyka bo pare godzin tylko chodzil dotychczas od nowosci

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Można mieć zastrzeżenia co do sposobu jego recenzji, bo niektórzy zamiast opisu wola znaki graficzne, gwiazdki lub ilość np misiów ale twierdzenie, że woli się recki kogoś z ulicy można potraktować jako chwilowa niepoczytalność, niedojżalość, chęć wywołania dyskusji lub zwyczajna, ludzka głupota.

Obcej osoby na ulicy nie znam. Jest szansa ,że jest uczciwa. WP pisze o nóżkach antywibracyjnych do switcha i ich wpływie na dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Palmos napisał:

Sugerujesz żeby zostawić po usb z laptopa? I streamer nic nie wniesie?

To może jakiś dac żeby poprawić brzmienie (chodzi mi o rozjaśnienie)

Nie nie. Sugeruje żeby dobrze wybrać.

Nic na siłe. Streamer wniesie jeśli będzie dobrze dobrany. Są tacy którzy uważają że jak zastosujesz na przykład izolacje galwaniczną USB to streamer nic nie da.

Liczy się zdrowe podejscie.

10 godzin temu, Johann napisał:

Nuprime odeslany 🙂

DacMagic przyszedl i podlaczylem go do TV (Toslink).

Na TV mam Tidal DM gra ok, ale basu malo i jakis pusty troche.

Taga Harmony sprobuje jako nastepny Streamer

No tak gra TV

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...