Skocz do zawartości

Stereo Yamaha R-N 602 +Tesi 261


Elf

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim zakupiłem zestaw amplituner Yamaha R-N 602 +głośniki Tesi 261 wszystko jest nowe głośniki stoją na komodzie wysokość 85cm pokój 18mkwadratowych niestety mimo zapewnień w sklepie bas jest bas jest bardzo słaby czy ktoś z panów może doradzić co zrobić aby był lepszy czy dokupić subwoofer byłbym wdzięczny za porady pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym Roku 2023

IMG_20221231_065707.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elf napisał:

Nie słuchałem sprzedawca zapewniał że w tak małym pomieszczeniu basu nie zabraknie  nie jestem znawca więc zdałem się na doświadczenie pracownika sklepu (Top HiFi)  drugi raz takiego błędu nie popełnię ale teraz jest już za późno 

18 metrów to wcale nie tak mało. Kiedyś do takich pomieszczeń polecane były na forum ogromne heco aurora 700 😉

Inna rzecz to fakt, że dla każdego "dużo" znaczy coś innego. Być może doradca z @Top Hi-Fi & Video Design nie jest miłośnikiem basu i ilość niskich tonów z Twojego zestawu, akurat dla niego jest satysfakcjonująca. 

Kolejna sprawa to dość problematyczne usytuowanie Twojego systemu. Przy takim rozmieszczeniu nie tylko z basem mogą być problemy ale generalnie budowanie tak zwanej sceny może być średnie. Kupując większe monitory, możesz uzyskać większą ilość basu ale ustawiając je na komodzie zaczną Ci one najprawdopodobniej dudnić. 

Także dopóki nie popracujesz nad ustawieniem, kolejne zmiany wg mnie, mają średni sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Elf ja zapytam inaczej - czego do tej pory słuchałeś?
Jeśli szukasz basu jak z kinowego subwoofera, to tutaj na pewno tego nie znajdziesz ;)

Te Indiany to całkiem fajne monitorki jak na ich cenę. Wiem, bo miałem je kiedyś u siebie na ok. 18m. Ilość basu jak na tak małe skrzynki była więcej niż przyzwoita, a co do jego jakości, to adekwatna do ich ceny i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zestaw zakupiony stacjonarnie zwrotu już nie dokonam ale mam nauczkę na przyszłość Do kupię jakiegoś suba i jakoś to będzie żałuję że przed zakupem nie skorzystałem z forum człowiek uczy się podobno na błędach 

Edytowano przez Elf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dałes się złapać na porade dystrybutora.

Masz kilka opcji do wyboru.

1. Inaczej ustawić kolumny. Ale u Ciebie i tak stoja blisko ściany. Ale pokombinować coś mozna.

2. wymienić sprzęt na inny bo jednak nie odpowiadają Ci

3. Uzywac loudness i bass regulacji

4. Dołozyć suba. Aczkolwiek do stereo to nie będzie tanie.

Jamo i Klipsch sa słabe do stereo.

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

Z całym szacunkiem, te słowa są bzdurą. Temat jest duuużo bardziej założony. Moim zdaniem nie da się tak określić. Najwazniejsza jest synergia. 

co konkretnie jest bzdurą w tym co napisałem? Wiadomo, że temat jest dużo bardziej złożony, ale jak człowiek idzie do profesjonalnego salonu audio z określonym budżetem, np. 6 tys. i wychodzi z kiepskimi głośniczkami i b. drogim jak na swoje możliwości wzmacniaczem to moim zdaniem coś tu jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto kierować się własnymi uszami a nie radami zaczerpniętymi od sprzedawców bądź forumowiczów. Sugestie zawsze mile widziane ale odsłuch (najlepiej w swoich czterech ścianach) zawsze powinien być na pierwszym miejscu. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

wchodzisz z 10k, podział 80/20. za 8k kupisz fajne paczki, za 2k nie kupisz fajnego wzmaka - nie licząc poprawnych inaczej chińczyków. podział 90/10 to już całkiem katastrofa według mnie

6k teraz to malutki budżet żeby coś z nówek złożyć.

To teraz sam sobie odpowiedz co lepiej zagra przy budżecie 10 t.   Dowolne głośniki podstawkowe za 2 + dowolny wzmacniacz za 8 czy odwrotnie.  Przy budżecie 6 jest podobnie. Jestem więcej niż pewien, że nawet do najtańszej yamahy za mniej niż 1000 zł jak dorzucisz dowolne kolumny podstawkowe za 9 t. to zagra to o 100 klas lepiej niż jak do yamahy za 20 tys. dobierzesz te bieda głośniki za 1500 zł.  Więcej - nawet jak do tych głośników dasz wzmacniacz za 500 tys. to nadal będzie tak samo. Oczywiście wszystko nowe. 

Proponowanie komuś wzmacniacza za ponad 4 tysiące przy budżecie 5,5-6 na całość powinno być karane chłostą. Aż jestem ciekaw na jakie kable namówił sklep tego klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też do niedawna miałem pół na pół i byłem zadowolony przez wiele lat, ale uważam że nie jest to rozsądny podział.   W omawianym przypadku to ponad 70 % na wzmacniacz - bezsens i pieniądze wyrzucone w błoto. Pomijając, że ta yamaha nie jest warta tych pieniędzy co obecnie kosztuje to te głośniczki nie wykorzystają nawet kawałka potencjału tego wzmacniacza. 

No ale na pewno fajnie wygląda na półce klocek z napisem yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przemeblowania od tego zacznę zobaczymy czy coś się zmieni przeniosę komodę i telewizor na inną ścianę wczoraj postawiłem monitory na standach i rozmiescilem po rogach pokoju  i szok pojawił się bass łagodny fajnie grający jestem zdziwiony przeniesienie wszystkiego trochę mi zajmie ale jak tylko skończę to napiszę 

Loudness nie używałem 

Edytowano przez Elf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elf napisał:

Jestem w trakcie przemeblowania od tego zacznę zobaczymy czy coś się zmieni przeniosę komodę i telewizor na inną ścianę wczoraj postawiłem monitory na standach i rozmiescilem po rogach pokoju  i szok pojawił się bass łagodny fajnie grający jestem zdziwiony przeniesienie wszystkiego trochę mi zajmie ale jak tylko skończę to napiszę 

Loudness nie używałem 

No to masz jeszcze sporo możliwości.

Może nie jest to jeszcze stracone

Dnia 2.01.2023 o 07:49, Piotr Sonido napisał:

1. Inaczej ustawić kolumny. Ale u Ciebie i tak stoja blisko ściany. Ale pokombinować coś mozna.

 

Dnia 2.01.2023 o 07:49, Piotr Sonido napisał:

3. Uzywac loudness i bass regulacji

To akurat Cie nic nie kosztuje. Poza czasem i doświadczeniem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...