Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy TAGA HARMONY TWA-10B


Adam1971

Recommended Posts

1 minutę temu, Palmos napisał:

@Józef Herczek A czy mógłbyś opowiedzieć o różnicach w brzmieniu między wiim a tagą? Krążą opinię że wiim gra jaśniej od tagi...

Gra jaśniej ale w moim odczuciu jest to spowodowane tym że obcina bas przez co reszta pasma wychodzi do przodu. Wg mnie nie dodaje góry, wręcz mam wrażenie że nie wybrzmiewa ona jak np w Chromecascie Audio nie mówić o Tadze. Wiem że mi się dostanie :) ale Wiim kompletnie mnie dźwiękowo nie przekonuje. 

A teraz widzę że innym wątku pisałeś że już jedzie do Ciebie. Jak masz taką możliwość to zamów Tagę i porównaj. Uszy Ci wszystko powiedzą, lepszy zostanie. Każdy ma inny set, akustykę i preferencje więc tylko odsłuch jest najbardziej miarodajny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam tą tage i polecam, stabilny odtwarzacz, nic się nie dzieje złego, gra kilka godzin dziennie od 4miesiecy, dźwiękowo ciężko mi porównać bo nie miałem za dużo urządzeń strumieniowych ale do IEAST AudioCast M5 czy jakiegoś taniego  Chromecasta porównywałem i gra to 2 razy lepiej, w tej cenie fajna alternatywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Gra jaśniej ale w moim odczuciu jest to spowodowane tym że obcina bas przez co reszta pasma wychodzi do przodu. Wg mnie nie dodaje góry, wręcz mam wrażenie że nie wybrzmiewa ona jak np w Chromecascie Audio nie mówić o Tadze. Wiem że mi się dostanie :) ale Wiim kompletnie mnie dźwiękowo nie przekonuje. 

A teraz widzę że innym wątku pisałeś że już jedzie do Ciebie. Jak masz taką możliwość to zamów Tagę i porównaj. Uszy Ci wszystko powiedzą, lepszy zostanie. Każdy ma inny set, akustykę i preferencje więc tylko odsłuch jest najbardziej miarodajny.  

W ktorym to miejscu ten bas obcina, ze z ciekawosci spytam?

 

cE3PDi3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wypada, to wypada. Smiem watpic bys byl zachwycony rozmaitymi wytworami robionymi "na oko". Uszy to tez niespecjalnie precyzyjny instrument.

 

A po to chocby, by wiedziec czy cos "obcina" czy nie "obcina", gdy najdzie wrazenie, ze nie brzmi tak, jak by sie oczekiwalo.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

W ktorym to miejscu ten bas obcina, ze z ciekawosci spytam?

 

cE3PDi3.jpg

Przy odsłuchu Wiima brakowało tego najniżej schodzącego basu oraz był mniej zróżnicowany (bardziej płaski). To są moje spostrzeżenia i osób które towarzyszyły przy porównaniu. Wykresy może są pomocne i o czymś mówią ale ja ich nie słucham, wolę muzykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Co wypada, to wypada. Smiem watpic bys byl zachwycony rozmaitymi wytworami robionymi "na oko". Uszy to tez niespecjalnie precyzyjny instrument.

 

A po to chocby, by wiedziec czy cos "obcina" czy nie "obcina", gdy najdzie wrazenie, ze nie brzmi tak, jak by sie oczekiwalo.

To nie było oczekiwanie tylko porównanie. Tymi niespecjalnie precyzyjnymi instrumentami jakimi są uszy. Ja ich używam do odbioru muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Przy odsłuchu Wiima brakowało tego najniżej schodzącego basu oraz był mniej zróżnicowany (bardziej płaski). To są moje spostrzeżenia i osób które towarzyszyły przy porównaniu. Wykresy może są pomocne i o czymś mówią ale ja ich nie słucham, wolę muzykę. 

Nie kwestionuje wrazenia. Sek w tym, ze poddajac syntetycznemu osluchowi caly tor audio wysnules analityczny wniosek, ktory ma sie nijak do mierzalnej charakterystyki omawianego urzadzenia.

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

To nie było oczekiwanie tylko porównanie. Tymi niespecjalnie precyzyjnymi instrumentami jakimi są uszy. Ja ich używam do odbioru muzyki. 

Cytuje

"Wiim kompletnie mnie dźwiękowo nie przekonuje"

Inaczej rzecz ujmujac masz okreslone oczekiwania brzmieniowe ktorych sprzet nie spelnia.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adam1971 napisał:

Czesc Witam Wszystkich

Jake Macie Opinie O Odtwarzaczu Sieciowym TAGA HARMONY TWA-10B

Taga Harmony TWA10b w swoim przedziale cenowym to bardzo dobry wybór. Dynamiczniejsze brzmienie zaprezentowałby Octavio Stream ale jest odrobinę droższy. 

Tagę jak najbardziej polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rozwoju oprogramowania dla Tagi i zapewne innych urzadzan opartych o moduly Linkplay (jak Octavio) - najnowsze dostepne FW to 4.6.426736.33. Na osi czasu wyznaczanej przez numer build wypada to gdzies w sierpniu odnoszac do buildow Mini z tej samej rodziny 4.6.x. Ostatni build od Linkplay dla ich branda WiiM to 4.6.503249 z pierwszego stycznia.

To tak odnosnie szybkosci wprowadzania rozwiazan Linkplay do produktow innych niz WiiM marek. To, czy w ogole trafia tam rozwiazania typu dekoder MQA czy Roon Ready to oddzielna para kaloszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na sprobowanie tą Tagę. 

Odpaliłem przez aplikację Wiim home (tak, można, nawet jest podana w instrukcji 😶)

Po odpaleniu np. radia w ustawieniach można wejść w EQ i pojawią się korektor z dziwnie ustawionymi suwakami. Ruszenie nimi powoduje taki szrot że wyłączyłem wzmacniacz z obawy o kolumny.

Ktoś to rozkminiał? A najlepiej jak wyłączyć tą opcję? Nie jestem fanem korekcji tylko podawania na wzmacniacz jak najbardziej oryginalnego sygnału.

Jak nie ruszam suwaków to wydaje się że chyba gra bez korekcji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palmos napisał:

No to w aplikacji wiim home z Tagą jest niby wyłącznik eq ale nie działa.

Kolego @Józef Herczek na jakiej aplikacji Ty słuchasz z Tagi?

Mozesz odpalic w przegladarce https://<ip_tagi>/httpapi.asp?command=getStatusEx

albo http://<ip_tagi>/httpapi.asp?command=getStatusEx

w zaleznosci od tego co dziala i podzielic sie wynikiem? Ciekawym co ta Taga zwraca o sobie.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Palmos napisał:

Kupiłem na sprobowanie tą Tagę. 

Odpaliłem przez aplikację Wiim home (tak, można, nawet jest podana w instrukcji 😶)

Po odpaleniu np. radia w ustawieniach można wejść w EQ i pojawią się korektor z dziwnie ustawionymi suwakami. Ruszenie nimi powoduje taki szrot że wyłączyłem wzmacniacz z obawy o kolumny.

Ktoś to rozkminiał? A najlepiej jak wyłączyć tą opcję? Nie jestem fanem korekcji tylko podawania na wzmacniacz jak najbardziej oryginalnego sygnału.

Jak nie ruszam suwaków to wydaje się że chyba gra bez korekcji.

 

Powiem Ci, że też próbnie kupiłem Tagę sugerując się podjarką och i ach... Słucham tego drugi wieczór naprzemiennie z różnymi kablami i zasilającym i rca i optycznym i chyba po 3 królach zrobię smart zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...