Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy TAGA HARMONY TWA-10B


Adam1971

Recommended Posts

Dnia 11.04.2023 o 09:24, jurek341 napisał:

Robs86  mam dokladnie to samo mikro przyciencja na tidal od pewnego czasu

U mnie tak samo, Tidal tnie, ale ostatnio się poprawiło. Może Wam to pomoże - na stronie producenta, podstronie twa10b, zakładka Q&A takie coś:

"2023-03-28
Zacinanie, zawieszanie się odtwarzania - co zrobić?

PODSTAWOWE KROKI
Przed podjęciem poniższych kroków, należy wykonać reset odtwarzacza sieciowego do ustawień fabrycznych z poziomu aplikacji sterującej (4Stream / WiiM Home) .

I.  Sprawdź i aktualizuj do najnowszych wersji:
- System operacyjny (iOS, Android), na którym są zainstalowane aplikacje sterujące odtwarzacza.
- Aplikacje sterujące. Najlepiej je odinstalować, pobrać i zainstalować ponownie.

II.  Przeprowadź reset routera sieciowego, do którego podłączony jest odtwarzacz.

III. Skonfiguruj połączenie odtwarzacza do sieci zgodnie z instrukcją obsługi.
- Sprawdź czy oprogramowanie układowe odtwarzacza sieciowego jest aktualne. Jeżeli nie, zaktualizuj odtwarzacz.

Uwaga! Odtwarzacz pracuje wyłącznie z sieciami Wi-Fi w paśmie 2.4GHz.
Zarówno odtwarzacz jak również inne urządzenia, które z nim współpracują (telefon, komputer) muszą korzystać z tej samej sieci i w przypadku Wi-Fi muszą być podłączone do pasma 2.4GHz.
Niektóre routery / wzmacniacze Wi-Fi łączą pasmo 2.4GHz i 5GHz co może powodować problemy.
Te 2 pasma powinny być rozdzielone (należy ustawić dla nich inną nazwę) lub należy włączyć wyłącznie pasmo 2.4GHz.

IV.  Wykorzystaj połączenie przewodowego (LAN)
Jeżeli problem dalej występuje i odtwarzacz jest połączony do sieci przez Wi-Fi, należy sprawdzić podłączenie przewodowe (LAN).

DODATKOWE KROKI
Jeżeli dalej występują problemy, należy:

I.   Sprawdzić czy nie pojawił się jakiś dodatkowy element obciążający sieć np. odtwarzacz multimedialny typu TV Stick.
Można dla celów próby i eliminacji odłączać dostęp poszczególnych urządzeń do sieci i testować.

II.   Jeżeli problemy z odtwarzaniem występują dla serwisów Spotify i Tidal, można pominąć aplikacje sterujące (zamknąć je) i sprawdzić odtwarzanie z aplikacji dedykowanych (mobilnych lub desktopowych) tych serwisów,  korzystając z połączenia Connect.
Upewnij się, że aplikacje Spotify i Tidal są zaktualizowane do aktualnych wersji - pomocne może też być ponowne zainstalowanie tych aplikacji."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Trafiła mi się tania taga z drugich rak na gwarancji w dobrych pieniądzach więc od jutra będą testy. Tylko nie doczytałem że pracuje wyłącznie na 2.4GHz 🤔 Ale coś mi się wydaje że nie do końca to może być prawda 🙂

Pewnie dlatego że 2.4GHz jest bardziej stabilne przy większych odległościach. Przewinęło mi się kilka streamerów przez ręce i z tego co pamiętam to żaden nie pracował na 5GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Pewnie dlatego że 2.4GHz jest bardziej stabilne przy większych odległościach. Przewinęło mi się kilka streamerów przez ręce i z tego co pamiętam to żaden nie pracował na 5GHz.

Denon DNP-800 też ma oba zakresy. W starszym DNP-730 było tylko 2.4 GHz i czasami np. na Qobuzie hires się przycinał, Rozwiązaniem był Denon Heos Extend , którym łączyłem DNP-730 przez Ethernet do sieci 5 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2023 o 14:10, Józef Herczek napisał:

To może Wiim Mini (masz go od ręki) + Fiio D03 (używkę kupisz poniżej 100pln)?

Lepszego Daca ogarniesz po wakacjach a całość Cię wyjdzie taniej niż Taga. Ja porównywałem oba dokładnie w takiej konfiguracji (Taga po RCA) i brzmiały identycznie (po aktualizacji Tagi w styczniu ale to inny temat).

Taga nie jest taka rozwojowa - to na bank. Nie podpasuje to oddasz a Fiio się przyda choćby do TV.

Potwierdzam mam od kolegi z forum wiim mini i fio gra bardzo fajnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Artur Charicki napisał:

Podłączyłem tage, konfiguracja i te sprawy. Teraz mam taką sytuację jak z Wiim Mini przed włączeniem w MQA opcji Renderer only. Czyli kawałki z Tidala są max 48KHz. @Mariusz KopackiDa radę coś pozmieniać żeby były jak przez Wiim czyli nawet do 96KHz

Watpie. Z tego co wiem Linkplay zrobilo unfolding MQA na wylacznosc dla swojego WiiM. Taga w tym ujeciu to nizsza kategoria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal wkrótce rezygnuje z MQA ciekaw jestem jak łyknął to urządzenia i czy będa z tym kolejne problemy. Ale pozbędziemy się niepotrzebnych rozmów na ten temat.

12 godzin temu, jurek341 napisał:

Witam u mnie taka sama  sytuacja  z przycinaniem 

Masz soft zaktualizowany do najnowszej wersji?

Jak Ci pokazuję zasięg w apce? Ile kreseczek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...