Skocz do zawartości

Zestaw kolumny(Teufel) + jaki wzmacniacz calosc = 5 tys


Szalik

Recommended Posts

29cm to ma byc głębokość amplitunera? Jest to niewykonalne. Watpię że uda się znaleźć takie maleństwo, chyba ze slim. Praktycznie każdy nawet podstawowy ampli to ok 33- 35 cm głebokości co jest i tak mega wynikiem. Nawet jak cudem znajdziesz ampli 29 cm głębokości w co wątpię to śmiało dodaj te 4cm na wysunięcie go od ściany. Bo musisz podlączyć kable pod zaciski glosnikowe, ktore wystaja ponad obrys obudowy. Wtedy cala konstrukcja i tak bedzie wystawac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gabaryty, to producenci raczej przycinają na wysokości niż głębokości. Te skrzynki dosyć się grzeją, więc muszą mieć pewną objętość. Jeżeli jest taka możliwość to sprzęt można trzymać w jakimś osobnym pomieszczeniu, żeby nie zagracać salonu - sam taki pomysł rozważam na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra faktycznie nie znajdę żadnego amplitunera o głębokości poniżej 30cm. Postawie go na ziemi pod szafką. Co polecacie do tego zestawu w tym budżecie? 

20230630-133514.jpg

20230630-133629.jpg

W tych pieniądzach to chyba:

Denon AVR-S660H

Vs Pioneer VSX-534

Lub 

Marantz NR1510 - tylko czy 85W na kanał to nie będzie za mało ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner na podłodze?😳😳😳Proszę Cię ...Nie wiem po co te kombinacje alpejskie....

Tyle nakładu włożyłeś w wystròj i DYZAJN .Chata/salon fajnie wygląda (Nawet mam podobną ściankę z zabudową multimedialną) ...a teraz chcesz upchać  amlituner pod szafką?Przecież  on  tam też się  ugotuje.

Ile tam jest od podłogi...17cm?Amplituner ma 15cm... Podłogówka i kurz  dołoży swoje ....Nie mówię już nawet o kablach ,które będą się wić pod  tą szafką...w tym  sy...e

Zmień szafkę  i zrób to jak się należy zaoszczędzisz na nerwach swoich i żony...I kupisz to co będzie fajnie grało ,a nie   pasowało pod szafkę.Szafka minimum 50cm głębokości.

Jeszcze jedno...

Trzy strony o ustawieniu kolumn i teraz te foty...

ten rozstaw to chyba do zdjęcia ,a nie do odsłuchu? No chyba że siedzisz 2m od kolumn w tym salonie ...Choć po co ten centralny tam wtedy?

Tylko... przy takiej odległości  ten telewizor " wypali "ci oczy😅

Rozwiej moje wątpliwości....i oczywiście nie obrażaj się...

To konstuktywna krytyka....

Pozdrawiam Gregor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości popieram kolegę @Gmow1977 Masz piękny, przestronny salon, a dowaliłeś za przeproszeniem dizajnerską pizdeczkę o głebokości 29 cm, jak jakis pseudoprojektant w patodeveloperce. Taka namiastkę szafki możesz sobie ukleic w salonie 10m2 a nie w takim pomieszczeniu jak teraz masz. Zrób tak jak mówi kolega. Wywal to badziewko i postaw normalną szafkę RTV. Kolor i rozmiar z pewnoscią dobierzesz idealnie takie jak teraz to wiszace "coś". Ale głębokość minimum 45cm. Wtedy kupisz porządny ampli i po ludzku go postawisz oszczedzając sobie śmiesznego widoku i dziwnych spojrzeń gości. Zresztą jak sam bym się czuł co najmniej głupio patrząc na taki wynalazek jak ampli pod szafka wystający spod niej na podłodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jeśli dobrze widzę na zdjęciu to ta szafka jakoś specjalnie wysoko nie wisi. Jeśli zamysłem autora miała być wolna przestrzeń pod szafką to można było kupic szafkę w tzw stylu skandynawskim, z nożkami po bokach i wolna przestrzenią pod, w stylu loft, itp itd. Jest tego tyle że aż oczy bolą, do wyboru do koloru, dosłownie. Z tą różnicą ze szafka nie wisi, no a to już zapewne -10 do prestiżu na dzielni i minusowe punkty u dekoratora wnętrz, lub żony. Jeśli mam byc szczery to ja na tym ustrojstwie nie odwazylbym sie postawić niczego poza kwiatkiem i jakąs figurką. A już w życiu ampli + kolumna centralna. O reszcie sprzetu nie mowiąc. Amplituner wystający pod szafką bedzie wyglądał karykaturalnie. Az prosi sie na usta zart w strone wlasciciela ze wypompowal kasę na piękny dom a nie stac go na normalną szafke ktora pomiesci sprzęt RTV. To tylko moja opinia za ktora przepraszam jesli kogos urazila. Ale dla mnie to chała. Po prostu. Zwykla szafka RTV na nózkach o slusznych wymiarach i chowamy wszystko estetycznie. Przedyskutuj kolego temat z żona a zobaczysz ze Ci podziekuje. Bo ja bez patrzenia na to wiem, ze bedzie to wygladało śmiesznie.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemeklbn napisał:

Dlaczego?

Sprzęt audio potrafi się grzać  dlatego jest tak skonstruowany że od dołu zasysa ,a górą  odprowadza gorące powietrze.Stawiając go na podłodze a najlepiej na grubym dywanie...😅  utrudniasz mu to  bardzo skutecznie ..Jest też kurz ,który lubi podłogę....Jego opad nie sprzyja sprzętowi audio...Widziałeś Pan taki ampli po leżakowaniu na podłodze od środka? Dochodzi też utrzymanie czystości...Mop lub  odkurzacz  potrafi się "omsknąć " no i problem gotowy Taki sprzęt po strzale od odkurzacz...ech szkoda słów.Trzecia sprawa to Aspekt  estetyczny...no i szacunek do sprzętu....Bo jak to się mówi ...

 z podłogi to psy jedzą... 

Szafka lub regał odpowiednio skonstruowana pod sprzęt audio zapobiega tym patologią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gmow1977 napisał:

Sprzęt audio potrafi się grzać  dlatego jest tak skonstruowany że od dołu zasysa ,a górą  odprowadza gorące powietrze.

Czym pod względem wentylacji różni się, czy stoi na drewnianej podłodze, czy na drewnianej szafce RTV?

4 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Jego opad nie sprzyja sprzętowi audio.

Nie zauważyłem pod tym względem u siebie różnicy między sytuacją, gdy stoi na podłodze, a gdy stoi na szafce RTV. U mnie relatywnie mało się kurzy. Nie przeczę, że u niektórych może to być problem.

 

10 minut temu, Gmow1977 napisał:

Trzecia sprawa to Aspekt  estetyczny.

U mnie temat estetyki w tzw salonie to tak jak pewnie u większości temat nr 1 przy wstawianiu tam czegokolwiek. Wg mnie taki sprzęt na drewnianej podłodze lepiej wygląda niż np jakiejś szafce z MDF z IKEA. Poza tym stoi w ustronnym miejscu, a nie pod TV. Wszystkie przewody są ukryte w ścianach. Ale pewnie nie zaszkodziłaby mu od strony estetyki jakaś podstawka na nóżkach wysoka na kilka cm, nawet o tym myślałem.

28 minut temu, Gmow1977 napisał:

no i szacunek do sprzętu....Bo jak to się mówi ...

 z podłogi to psy jedzą...

Hmm ktoś tu ostatnio pisał o ołtarzykach.

Tak czy inaczej sprzęt docelowo pewnie wyląduje w osobnym pomieszczeniu, tak to już kiedyś zostało obiecane żonie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przemeklbn napisał:

Tak czy inaczej sprzęt docelowo pewnie wyląduje w osobnym pomieszczeniu, tak to już kiedyś zostało obiecane żonie 🙂

Jeśli są takie możliwości to najlepszą opcją jest dać sprzęt out. Pomogłem niedawno koledze zrealizować kino w domu. Podobna aranżacja jak autora wątku, tj ściana na TV i szkło po obu stronach. Cały sprzęt elektroniczny wylądował w piwnicy - dosłownie zaraz pod TV. Raptem 1m przewodów więcej było potrzebne. Dorzuciliśmy tylko transmiter IR, przedłużacze anten WIFi/Bluetooth i ma czysto, schludnie, cicho, nie grzeje. Zbiegło to sie w czasie montażu fotowoltaiki, okazało się że szafa rack załatwiła miejsce na inwerter oraz audio, zresztą już wcześniej o tym dyskutowaliśmy bo sam mam taką szafę, ale w rogu jaskini.

Ma to też swoje wady - Jeśli chcesz od ręki skorzystać z USB lub innego wejścia, ponadto nie jest się pewnym czy sprzęt wyłączamy bo HDMI z tym swoim CEC to potrafi mieć odpały. Ale to była opcja być albo nie być dla kina, żona wykluczała jakiekolwiek graty bo to kurz, bo to trzeba sprzątać (a Ty nie będziesz :D :D :D ), bo robot przez przewody będzie wariował itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gmow1977 napisał:

No ale kolumny to mu chyba szerzej dałeś niż autor wątku?

Nie uwierzysz. Na początku miały stać wąsko jak na fotce u @Szalik. Metodą "kompromisów" stanęły szerzej, ale te "kompromisy" nakreśliła jednoosobowo żona kolegi. Wykonawczo to kolumny stanęły tak, by robot mógł je objechać. No ale to Audio Physic Cardeas 30... Takie sprzęty raczej się eksponuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Jeśli są takie możliwości to najlepszą opcją jest dać sprzęt out.

U mnie szczęśliwie ściana, na której wisi TV, częściowo graniczy z pomieszczeniem w funkcji schowka - to jest pokoik powierzchni 5m^2, gdzie trzymam odkurzacz i parę mniej istotnych rzeczy potrzebnych od święta. Nawet przewody od wszystkich głośników kończą się właśnie w miejscu gdzie bez problemu mógłbym je przeciągnąć do tego pomieszczenia - to zresztą celowo zostało wykonane podczas zeszłorocznego kucia tynków w salonie m.in. pod te przewody. Co prawda mam już inne pomieszczenie pełniące funkcję serwerowni - z szafą rack, ale niestety znajduje się w odległej części domu. No ale wtedy nie sądziłem, że kiedykolwiek będę potrzebował mieć sprzęt audio w racku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gmow1977 napisał:

Przecież ten dźwięk musi się jakoś "uwolnić " od  kolumn .Przy tak wąskim rozstawie nie ma efektu przejścia od kolumny do  kolumny....

Jeszcze central pośrodku...No ręce opadają🙄

Spokojnie, głośniki nie podłączone mogą sobie tak stać. Po podłączeniu właściciel pewnie sam poeksperymentuje gdzie one mają sens stać. To jest do zrobienia. Natomiast większy problem to będzie tutaj z akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2023 o 15:08, Szalik napisał:

Docelowo na czarnej ścianie ma być duży obraz 3.5m x 1.5m chrobotka reniferowego, a on doskonale absorbuje dźwięki więc akustyka moze co nieco się poprawi.

Mam zamiar też dodać zasłony może za jakiś czas plus fotel

Cytat autora wątku....

Może zda relację po pierwszych odsłuchach ? To dowiemy sie ,czy to coś dało😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lpomis napisał:

Kosmos. Możesz napisać kilka słów o brzmieniu?

Fizycznie sprzęt jeszcze nie gra, na próby przywiozłem swojego pieca bo JBL Synthesis ściągamy bezpośrednio z USA i trochę to potrwa. W ogóle to chłop zamiast pojechać do salonu i zrobić odsłuch to kupił te kolumny w ciemno w DE (uwierzysz?). Nie napiszę jak brzmią, uruchomienie miało czysto techniczny cel bo w jeden dzień złożyliśmy rack i przeciągnęliśmy okablowanie, czasu było za mało. Pomieszczenie jest trudne, pełno szkła betonu, DSP będzie miało co robić.

5 godzin temu, lpomis napisał:

Było wow?

Wizualnie... Tak. To krzyczy wyglądem że jest top. Moje WA biednie przy nich wyglądają. Brzmieniowo to jeszcze będziemy sprężać dopiero.

5 godzin temu, lpomis napisał:

Grają w tylko w kinie czy mają też jakąś elektrownię pod klasyczne stereo?

Hybryda. Kino to będzie JBL Synthesis SDR-35, a na stereo ściąga mocną lampę (nie pamiętam konkretnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...