Skocz do zawartości

Muzyka ze Spotify. Czy warto zmieniać amplituner kd na stereo.


ArturP

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam kolumny HECO Aurora 1000. Obecnie są zestawione z amplitunerem Denon AVR-S650H, gdyż do niedawana miałem jeszcze więcej kolumn. Znudziło mi się jednak, bo na stereo dźwięk jest dla mnie wystarczający, dlatego pojawił się u mnie dylemat.

Słucham muzyki wyłącznie przez streaming ze spotify i nie będę tego zmieniać.

Czy wobec tego odczuję różnicę w jakości dźwięku zmieniając mojego Denona na jedno z poniższych urządzeń:

ONKYO TX-8270
ONKYO TX-8390?

W grę wchodzą jedynie te dwa urządzenia, dlatego proszę jedynie o opinie dotyczące wyłącznie ich. Proszę o Wasze opinie, ale nie pod kątem, że droższy na pewno zagra lepiej. Muzyka ze spotify w nawet najwyższej jakości może nie być warta wydawania tylu pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palmos napisał:

Takie pytanko OT: Czy jest słyszalna różnica w brzmieniu między Spotify a Tidal? Ja jej nie wyłapuje. 

Kwestia tak na prawdę własnego odczucia. W mojej ocenie bez względu na klasę sprzętu różnica jest mocno słyszalna ale oczywiście warto samemu przeprowadzić taki test.

Co do pytania autora to zdecydowanie stawiałbym na Onkyo 8390. Tutaj różnica będzie słyszalna w sposób znaczący. 
Jeśli charakter brzmienia amplitunera kina domowego Ci odpowiada to spójrz jeszcze na Denona DRA800H :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PorkOne napisał:

Mam starszy ampli Denona i słuchałem TX-8270. Oba w stereo grają tak-se. Podejrzewam że z 8390 będzie podobnie.

Według mnie, jeśli chcesz zmieniać to na standardowe stereo, a nie amplituner. Sam taką drogę przeszedłem.

Nie chcę wzmacniacza, bo urządzenie ma mieć HDMI. Chcę wygodnie sterować 1 pilotem swój TV, a nie robić głośniej innym :) Różnica pomiędzy 8270 a 8390 wygląda na znaczącą na papierze.

 

12 minut temu, Q21 napisał:

Kwestia tak na prawdę własnego odczucia. W mojej ocenie bez względu na klasę sprzętu różnica jest mocno słyszalna ale oczywiście warto samemu przeprowadzić taki test.

Co do pytania autora to zdecydowanie stawiałbym na Onkyo 8390. Tutaj różnica będzie słyszalna w sposób znaczący. 
Jeśli charakter brzmienia amplitunera kina domowego Ci odpowiada to spójrz jeszcze na Denona DRA800H :)

Widziałem tego Denona i mam mieszane uczucia, bo na forach polecacie wszędzie YAMAHĘ R-N602, jako górującą nad tym DENONEM. Z kolei ONKYO 8390 powinien jej dorównywać, a dodatkowo ma HDMI, a na którym zależy mi bezwzględnie.

Chyba będę musiał zwyczajnie pożyczyć skądś tego ONKYO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArturP napisał:

Nie chcę wzmacniacza, bo urządzenie ma mieć HDMI. Chcę wygodnie sterować 1 pilotem swój TV, a nie robić głośniej innym :) Różnica pomiędzy 8270 a 8390 wygląda na znaczącą na papierze.

 

 

Telewizor mozes podlaczyc przez line Out (to przewaznie kombinacja lineout/wyjscie na sluchawki) ze wzmacniaczem i regulaowanie glosnosci jednym pilotem dziala bez problemu.

kiedys tesz mialem amplituner ale z dzwieku nie bylem na 100% zadowolony. wiec dosc dlugo sluchalem stereo amplitunerem.

az w koncu spzredalem wszystko i kupilem wzmacniacz stereo uzywany Nad C352 o wiele lepiej od Marantza SR-4001.

Tak na marginesie zuzycie pradu tez poszlo na dol. WIem ze raczej na to nikt nie zwraca uwagi, ale ja tak.

sluchajac normalnie muzyki, radia, tv ( okolo 60-65dBA) amplintuner bral ~70w, wzmacniacz stereo + tuner FM to ~25w.

pare godzin dzienne to nabije troche taki avr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ArturP napisał:

Widziałem tego Denona i mam mieszane uczucia

Dlaczego masz mieszane uczucia co do dra 800? Spełnia wszystkie Twoje zalozenia, wg mnie spokojnie może się równać z Yamaha r-n 602 a w mojej skromnej opinii wypada lepiej no i ma wszystkie potrzebne złącza z tyłu;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...