Skocz do zawartości

PolkAudio R600 jaki wzmacniacz?


Paweł - PolkAudioR600

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy wpis i ponieważ nie odnalazłem w obszernym archiwum informacji na temat moich kolumn zakładam nowy post. 

Potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do zasilenia moich kolumn PolkAudio R600.

Rozważam kilka wariantów, wzmacniacz sieciowy, amplituner stereofoniczny jak również amplituner AV.

Pokój około 45m2, główne źródło dźwięku TV, (Spotify, Youtube) oraz radio FM. Dodam że bardzo lubię bas ;)

Bardziej skłaniam się w stronę stereo ale jeżeli amplituner AV zapewnił by mi zbliżone parametry przy jednoczesnej przyszłościowej możliwości rozbudowy o surround to super. 

Budżet 4-6 tys. zł.

Rozważam:

Denon PMH 900HNE lub Cambridge Audio CXA81

Onkyo 8270 lub Onkyo 8390 lub Marantz NR1200

Denon AVR X2800W lub Marantz Cinema 60

Poza oczywistym liczy się też wygląd. Jestem zwolennikiem klasycznej budowy, odpada np. Cyrus one. 

Będę wdzięczny za każdą sugestie i podpowiedź jak również opinie o moich typach. 

Edytowano przez Paweł - PolkAudioR600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo jak i kinowy zagra tu słabiej. Przy najmniej te które wybrałes. Jeśli więc nie będziesz budowałw najblizszym czasie kina modele AV odpadają.

Modele amplitunerów stereo w ostateczności.

Z wzmacniaczy: CXA81 to dobry pomysł, Ja bym jeszcze dodał Magnata MA900 oraz Roksan Attessa.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paweł - PolkAudioR600 napisał:

Rozważam kilka wariantów, wzmacniacz sieciowy, amplituner stereofoniczny jak również amplituner AV.

Weź również pod uwagę klasyczny wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy.

16 godzin temu, Paweł - PolkAudioR600 napisał:

Dodam że bardzo lubię bas ;)

W przewidzianym budżecie np. NAD C375BEE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podobnie jak koledzy wyżej, uważam, że jeżeli zależy Ci na jakości to zdecydowanie odpuść amplitunery i idź we wzmacniacze.
Na rynku jest kilka urządzeń, które mają wbudowaną obsługę sieci, np.: Audiolab 6000a play, Quad Vena II play czy Octavio AMP. Są to urządzenia do 5 tysięcy, które dadzą Ci funkcjonalność zbliżoną do amplitunerów stereo, zapewniając wyższą jakość i ciekawsze brzmienie.

Można też poszukać samego "gołego" wzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem i połączyć z nim komputer. Obejrzyj nasz filmik na YouTube o wzmacniaczach do 5 tysięcy, może znajdziesz jakąś inspirację. Jak zawsze zapraszamy na odsłuchy - to najlepszy i najskuteczniejszy sposób trafnego wyboru audio pod nasz gust.:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze opinie i sugestie.

Wypożyczyłem dzisiaj na testy za namową sprzedawcy HEGEL H95.

Pierwsze wrażenie - zdecydowanie to nie to :(

Muszę uzupełnić swój post o kilka informacji które pomogą "Wam" zrozumieć czego szukam. 

Szukam sprzętu "uniwersalnego" wiem, wiem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale spróbuję i mam nadzieję że mi pomożecie. 

Mam 3 córki w wieku 2, 5 i 6lat słuchają piosenek i bajek na YouTube, partnerka słucha CD np. sanah, Podsiadło, itp. a ja jak nikogo nie ma w domu Trance, House, ile fabryka dała ;) a wieczorem jak dzieci śpią, oglądamy TV lub Netflix.

Teraz rozumiecie?

Sprzedałem swój amplituner DENON AVR X1300W i do niego się odnoszę. 

Pierwsze uwagi do HEGLA:

YouTube, chyba denon grał lepiej 🤔

CD i Spotify plus dla HEGLA

Cicha muzyka, film, TV bardzo wyraźnie, czysto, plus dla HEGLA

Głośna muza z basem, hmmm no właściwie gra spoko ale daleko mu do trzęsienia domem, generalnie niczym nie trzęsie 😭

Dodatkowo włączenie TV nie wyzwala wzmacniacza połączonego optykiem. Pilotem od TV obsługuje YouTube a pilotem od wzmaka reguluje głośność 🤦

Sprzęt mam na weekend i dam mu jeszcze szansę, ale nie tego oczekiwałem po sprzęcie wartym 6tys. 4 razy droższym niż mój najniższy model Denona 😡

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

No bo to nie jest wzmacniacz do grania jakiego potrzebujesz.

Powiedziałeś sprzedawcy jakiego brzmienia poszukujesz?

Według mnie dokładnie i pomimo mojego sceptycznego podejścia miałem być zaskoczony i poniekąd jestem, ale mega negatywnie 😡 Szkoda bo mogłem w długi weekend sprawdzić sprzęt którego szukam a tak już dzisiaj Hegel poszedł do kartonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek_86 napisał:

Wypożycz PMA 900HNE będzie głośno,  będzie bas, fajna barwa dźwięku, masz w nim sieć jak i dobry piecyk. Nie wiem na jaką cenę teraz można dogadać się ze sprzedawcami, w czarny piątek było kilka ofert za 3880zl a w tej cenie to świetne urządzenie, pod Twoje preferencje nawet genialne:)

Przyznam, że Denon był moim pierwszą opcją jeżeli chodzi o wzmacniacz sieciowy. Panowie z Denon Store w którym kupiłem kolumny również polecali ten zestaw. 

Niestety teraz dopiero dostrzegłem mankamenty w użytkowaniu np. brak HDMI ARC. Włączenie TV nie wyzwala wzmaka, włączenie jego ręcznie oczywiście nie wyłącza głośników tv co trzeba robić ręcznie. Może dla niektórych to nie ważne ale mnie wkurza. 

Kolejny ważny dla mnie mankament to konieczność centralnego odsłuchu. W moim starym  Denonie AV system kalibracji czynił cuda nie ważne gdzie siedziałeś w pokoju słyszałeś praktycznie tak samo, dzwięk się zlewał z dwóch kolumn a z HEGLa wystarczy że na kanapie która znajduje się na wprost kolumn przesiądę się o 1m w lewo lub w prawo i dokładnie słuchać z której kolumny leci dźwięk głośniej, nie wspomnę o przemieszczaniu się po salonie. 

Brakuje bardzo też poprostu radia FM. Jak chcesz posłuchać czegoś w radiu musisz mieć pod ręką telefon i włączyć radio internetowe. 

Zastanawia mnie też moc Denona 2x50W przy 8omach. HEGEL ma nie wiele więcej. Słuchałem dzisiaj na 80% procentach. Było głośno i przy tym czysto ale pewnie gdybym się przyzwyczaił trochę doszedł bym do 100% jego mocy i to był by koniec. Oczywiście większość pewnie powie po co 🤔 a ja po prostu lubię mieć zapas.

Czy ktoś może mi w prostych słowach, (podkreślam że nie znam się na sprzęcie i elektronice) napisać dlaczego wzmacniacze stereofoniczne mają moc 2x 50, 60, 80W i są mocniejsze niż amplitunery które po wysterowaniu na 2 kanały osiągają 2x 100, 120 ,130W dla 8 om ? 🤔🤔🤔

Jeszcze jedno, dobre 20 lat temu kupiłem wzmacniacz JVC nie pamiętam mocy ale że kosztował 5 stowek i podłączyłem je do zdobycznych kolumn no name nie większych niż dzisiejsze kolumny podstawkowe i mieszkając w wieżowcu, basem wkur.. denerwowałem sąsiadów na kilku piętrach. Co teraz robię nie tak 🤔

 

Edytowano przez Paweł - PolkAudioR600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na jakość dźwięku to moim zdaniem skup się na zakupie możliwie najlepszego klasycznego wzmacniacza, szczególnie że masz naprawdę dobre kolumny. A dodatkowe funkcje pozostaw zewnętrznym urządzeniom. 

Moje propozycje to na pewno Rega Elex Mk4 lub taniej model wychodzący Elex-R lub Musical Fidelity M3si. A jeśli koniecznie musisz mieć funkcjonalność sieciową w jednym segmencie, spójrz na Audiolab 6000A Play. Ale i tak namawiam na klasyczny wzmacniacz.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie coś z hdmi to albo jakiś amplituner stereo typu Yamaha 803d lub Onkyo 8390,ale tu jakość dzwięku może cię nie zadowolić. Gdybyś byl  stanie wydać więcej to powinieneś rozejrzeć się za dobrym all on in. Ja mam Arcama SA30 i jestem super zadowolony. Fakt że on jest sporo droższy(mnie 2 lata temu udało się go kupić jako 3 miesięcznego za 6300zł,a 1 właściciel kupił go też po skutecznych negocjacjach za 7500zł, bo normalne ceny były około 9 tys zł).Jest podobnego sprzętu wiele ale za nowe trzeba dać około10tys zł. Nie wiem czy wszystkie mają Hdmi (bo czasami za wersję z hdmi trzeba dopłacać).Powinieneś wybierać z takich sprzętów jak:

Naim Uniti Atom(tu musisz zwracać uwagę czy wersja ma Hdmi).

Lyngdorf Tdia 1120

Roxan Atessa

Audiolab Omnia

ładny jest Cambridge Evo 150 ale o nim są różne opinie.

Nad M10.

Pewnie jakiś nie wymieniłem,tu na pewno inni jeszcze ci zwrócą na nie uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sugestie. 

Mam lekturę do poduszki bo większość nazw firm i modeli nic mi nie mówi ;)

Do tej pory brałem pod uwagę jedynie "komercyjne" ogólno znane produkty. 

Niestety nie jest to najlepszy okres na zakup sprzętu, mam wrażenie że w przeciągu ostatnich 2 lat sprzęt podrożał 100% 😱
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 czy możecie potencjalnie zainteresowanym przesyłać linki do filmików na PW ?

Albo odsyłajcie klientów do wątków gdzie te filmy są już zamieszczone. 

Bo gdzie by się nie weszło, wszędzie te Wasze YouTubowe okna...........do tego w ilościach hurtowych. Strach otwierać kolejne, czuję się jak na Polsacie, gdzie reklamy przerywane są krótkimi fragmentami filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2023 o 22:57, Paweł - PolkAudioR600 napisał:

Pokój około 45m2, główne źródło dźwięku TV, (Spotify, Youtube) oraz radio FM. Dodam że bardzo lubię bas ;)

 

Dnia 5.01.2023 o 21:16, Paweł - PolkAudioR600 napisał:

a ja jak nikogo nie ma w domu Trance, House, ile fabryka dała ;)

Metraż pokoju duży,lubisz bas, przemyślał bym w późniejszym czasie rozbudowę do systemu 2.1 i dołożył subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maverick2005 napisał:

 

Metraż pokoju duży,lubisz bas, przemyślał bym w późniejszym czasie rozbudowę do systemu 2.1 i dołożył subwoofer.

Myślę, że to nieuniknione 😜

Muszę najpierw ogarnąć piec a sub będzie następny. 

Mam na oku SVS SB 1000PRO

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli chcesz koniecznie coś z hdmi to albo jakiś amplituner stereo typu Yamaha 803d lub Onkyo 8390,ale tu jakość dzwięku może cię nie zadowolić. Gdybyś byl  stanie wydać więcej to powinieneś rozejrzeć się za dobrym all on in. Ja mam Arcama SA30 i jestem super zadowolony. Fakt że on jest sporo droższy(mnie 2 lata temu udało się go kupić jako 3 miesięcznego za 6300zł,a 1 właściciel kupił go też po skutecznych negocjacjach za 7500zł, bo normalne ceny były około 9 tys zł).Jest podobnego sprzętu wiele ale za nowe trzeba dać około10tys zł. Nie wiem czy wszystkie mają Hdmi (bo czasami za wersję z hdmi trzeba dopłacać).Powinieneś wybierać z takich sprzętów jak:

Naim Uniti Atom(tu musisz zwracać uwagę czy wersja ma Hdmi).

Lyngdorf Tdia 1120

Roxan Atessa

Audiolab Omnia

ładny jest Cambridge Evo 150 ale o nim są różne opinie.

Nad M10.

Pewnie jakiś nie wymieniłem,tu na pewno inni jeszcze ci zwrócą na nie uwagę.

Audiolab Omnia zapowiada się interesująco i spełnia cześć moich oczekiwań. 

A co powiecie o MAGNAT MC400 ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny masz 4omowe więc nie patrz na moc  wzmacniacza w 8 omach tylko w 4 omach to pierwsza zasada.

Masz duże pomieszczenie do nagłośnienia więc jak lubisz głośno słuchać to tak jak koledzy doradzają lepiej iść w solidny piec ewentualnie wzmacniacz z funkcjami sieciowymi a w przyszłości subwoofer.

A do braku hdmi - regulacja głośności poprzez TV musisz się przyzwyczaić.

Albo iść w amplityner gdzie nie uzyskasz takiej mocy jak i jakości jak z stereo.

 

Wzmacniacze które zagrają z fajnym wykopem w muzyce której sluchasz to:

Musical fidelity m2si

Denon pma 900hne

Nad np. C368

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcinmarcin napisał:

Patrząc po twoich preferencjach - wygoda, brak precyzji na scenie (rozlanie dźwięku) i mocny bas, to jakiś mocny amplituner a nie wzmacniacz. 

Masz rację, moje obecne potrzeby,  oczekiwania i uniwersalność wykluczają czystość i jakość stereo przynajmniej na tym etapie mojego życia. 

Dam jeszcze szansę wzmacniaczom  zanim podejmę ostateczną decyzję ale coraz bardziej skłaniam się do sprawdzenia Marantza Cinema 60. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 17:09, Paweł - PolkAudioR600 napisał:

Według mnie dokładnie i pomimo mojego sceptycznego podejścia miałem być zaskoczony i poniekąd jestem, ale mega negatywnie 😡 Szkoda bo mogłem w długi weekend sprawdzić sprzęt którego szukam a tak już dzisiaj Hegel poszedł do kartonu. 

Aha, czyli sprzedawca szukał jelenia za przeproszeniem. Testuj dalej i wybierz dobrze dla siebie, a ten sklep omijaj szerokim łukiem, a który to był?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Moje poszukiwania zakończyłem zakupem DENON PMA-900HNE.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru pod wieloma względami. 

Z pewnością to nie koniec mojej przygody z wymianą sprzętu ale jak na razie mam to czego szukałem.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i porady. 

Edytowano przez Paweł - PolkAudioR600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...