Skocz do zawartości

Wybór frontów pod Denona do KD


meehow86

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

Szukam zestawu kolumn głośnikowych, samych frontów, które będą współgrać z Denonem AVR-X1700H.

Obecnie mam już leciwe fronty Quadral Quintas z serii 500, niestety w jednym coś "dzwoni" przy niskich częstotliwościach jakby metaliczne dźwięki lub bardziej obrazując dźwięk - jakby drżały naczynia. Głośnik niestety upadł kilka razy na maskownicę, nie zagłębiając się jaki był powód, napiszę tylko - koty. ;)

Nie wiem też czy jest sens to naprawiać i co to może być, ale przyspieszyło to tylko proces chęci wymiany na nowy zestaw, a z czasem centralny i surroundy pójdą do wymiany.

Cały zestaw Quintas 500 był brany naście lat temu z jakimś amplitunerem Onkyo i jeszcze odtwarzacz DVD dorzucali.

Na oku mam Dali Oberon 5 (z polecenia znajomego), ale rozważę też inne opcje.

Pomieszczenie to jakieś 25m2, ale wysokie na jakieś 3,5m, będę za jakiś czas się przeprowadzać do klasycznie niskiego mieszkania - jeśli to ma jakoś pomóc w doradzeniu.

Lubię niskie, głębokie i soczyste dźwięki (kiedy są potrzebne oczywiście) oraz uczucie przestrzeni w oglądanym filmie (i seriale), czasem muzyka żeby leciała w tle, raczej bez prowadzenia imprezy na prawie full głośności, tylko jako tło.

Miałem wymieniać suba z Jamo 210 (trochę niedomaga), ale niestety te dźwięki z jednej przedniej kolumny doprowadzają mnie do szału stąd priorytet się zmienił. W tym przypadku myślałem nad jakimś Klipschem 12SW, ale to w przyszłości.

Jak trzeba to dorzucę więcej informacji.

Będę dźwięczny za wszelką pomoc czego szukać, za czym się rozglądać. Bedżetowo raczej bez szału - do 4tys za parę.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie uważam, żeby do kina Oberon był złym wyborem, ale w przypadku Twojego pomieszczenia szedłbym raczej w Oberon 7 jeżeli chcesz mieć fajny bas, bo masz jednak wysoko do sufitu, poza tym trochę w tą stronę z tego co piszesz chciałbyś iść z brzmieniem. Ewentualnie możesz jeszcze spojrzeć w kierunku Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Co z dynamiką takich maluchów, możliwościami SPL?

Wydaje mi się że efekt kina na pierdzidełkach z dobrym subem jest satysfakcjonujący, ale to nie może,... No wręcz nie ma prawa mieć poziomu setu z większymi i bardziej dynamicznymi kolumnami, choćby także było odcinane poniżej 80Hz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

Wydaje mi się że efekt kina na pierdzidełkach z dobrym subem jest satysfakcjonujący, ale to nie może,... No wręcz nie ma prawa mieć poziomu setu z większymi i bardziej dynamicznymi kolumnami, choćby także było odcinane poniżej 80Hz. 

Budżet 1200 PLN vs 8-10k PLN . Jak to porównać ? 

Zapraszam każdego , kto będzie w okolicy Białegostoku.

Miałem wcześniej Onkyo Rz 900 , 1100 , Klipsch RF 62 II , RC 62Ii , RS 52 II , RP 280 ,  RC 504 , 2 x SW 115  , 2 x Magnat IC 62 ( z serią RF Klipsch) i 4 x Magnat IC 82 ( z serią RP Klipsch ) 

Także , wiem gdzie są różnice i czy warte extra  $ 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, J4Z napisał:

No, ciekawe jakby brzmiało jakbyś suba dal tak wysoko. Chciałem nawet kiedyś to sprawdzić, ale pomysł wydawał się głupi.

Pomysł nie jest glupi, ale powyżej z tego co pamiętam 120Hz można już zlokalizować w przestrzeni źródło, w przypadku pojedyńczego suba ustawionego niesymetrycznie to raczej niezbyt udany efekt sie uzyska. Ale dwa/cztery suby?

34 minuty temu, maciek72 napisał:

Budżet 1200 PLN vs 8-10k PLN . Jak to porównać ? 

Nie wymagasz od kina pierdyliardow dB, to i trudno szukać dziury w całym. Można lepiej, mocniej, drożej... Tobie odpowiada i ok. Niektórzy mają inne warunki i oczekują jednak czegoś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem że oberon nie nadaje się do kina tylko do połączenia z Denonem. To co innego.

Podłączanie wiekszych kolumn mimo odcinania ich dolnego pasma ma sens. Te kolumny grają tez inaczej pozostałym pasmem.

Ale w pierwszej kolejności podłączył bym takie ktore razem dadza spójny dźwięk.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Oberon dadzą ci solidna podstawę basową, ale w górze nie spodziewaj się fajerwerków grają cieplutko. Oczywiście stawiałbym przy takie przestrzeni na większe Oberon 7, ale jeśli nie miałeś okazji ich słuchania to porównaj je właśnie z Monitor Audio z serii Bronze dodadzą nieco więcej góry a może, któraś z kolumn Klipsch gdzie znajdziesz dobrą podstawę basową i sporo góry w kinie, robią dobry efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...