Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

20 minut temu, lukluk71 napisał:

Nie łatwiej będzie po prostu wyjść z tematu który Cie nie interesuje, który zaśmieciłeś ? 

Ty zaśmiecasz ciągle mnie oznaczając nie wiadomo po co mimo ciąglych prósb o nierobienie tego. :D jezeli bys mnie nie oznaczal, to nie musialbym wchodzic by zobaczyc o co chodzi. To naprawde proste logicznie. Nie sadzilem, ze trzeba to tlumaczyc. :)

Stad ponawiam pytanie. Istnieje mozliwosc blokady uzytkownika? :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PaWski napisał:

Panowie @lukluk71 @zolt robicie obaj zbyt duże zamieszanie może czas już zakończyć przepychanki.

W swoim profilu masz ustawienia konta tam jest odpowiednia zakładka do tego.

Masz racje. Stad moje pytanie o mozliwosc zablokowania. :)

Zagladalem wczesniej w konto uzytkownika, ktorego chce zablokowac czy jest opcja zablokuj, ale nie znalazlem. A to mowisz, ze gdzies w opcjach mojego konta. Juz patrze.

Z mojej strony wielkie przepraszam za zamieszanie, ale prosby o nie pisanie do mnie i nie oznaczanie nie pomagaly, a prowokacyjne i juz w zasadzie niepotrzebne wpisy tego gostka powodowaly dalsza eskalacje. :)

Ide szperac w opcjach, dzieki za naprowadzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Slawko69 napisał:

Panowie narobiliście mi apetytu na te KEFy. Napiszcie proszę z jakimi wzmakami  grają i na jakim metrażu. Planuję w tym roku zmienić cały set i zaczynam rozglądać się . Swoją drogą poproszę też o wrażenia z odsłuchu BMNów.

U mnie Hahaha z creekiem destiny i cd destiny, a ło stronie streamingu jest Bluesound Node 2 jaki transport cyfrowy do daca Arcam Irdac z zasilaczem liniowym. Tworzy to na prawdę fajnie brzmiący system. Metraż - pi razy drzwi 18m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Slawko69 napisał:

Panowie narobiliście mi apetytu na te KEFy. Napiszcie proszę z jakimi wzmakami  grają i na jakim metrażu. Planuję w tym roku zmienić cały set i zaczynam rozglądać się . Swoją drogą poproszę też o wrażenia z odsłuchu BMNów.

Na Audiostereo jest klub BMN. Kompendium wiedzy o nich i ocen uzytkowynikow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Slawko69 napisał:

Panowie narobiliście mi apetytu na te KEFy. Napiszcie proszę z jakimi wzmakami  grają i na jakim metrażu. Planuję w tym roku zmienić cały set i zaczynam rozglądać się . Swoją drogą poproszę też o wrażenia z odsłuchu BMNów.

U mnie Lyngdorf TDAI 1120. Jest już kilka osób z tym połączeniem, ale też z wyższymi modelami R. Dość sporo na forach zagranicznych, łączy KEFa z Rkami. Chwalą sobie. 
Spróbuj z Heglem połączyć. Ja pamiętam że fajnie zagrało w TOPHiFi z H190 + Bluesound Node po Dacu z Hegla. Ale dla mnie taka H190 to minimum, bo też podłączałem z H95 i H120 fajnie było, ale przy 190 było zacnie. Niedługo będę ponownie wypożyczał Hegla H190 żeby sobie porównania zrobić do lyngdorfa. 

@mateolo2z creeckami + R3 też się na zagranicznych forach kilka postów przewinęło, i też podobno dobrze jest. Ja jestem ciekaw tego połączenia. Gdzie mieszkasz ? :]

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukluk71 napisał:

U mnie Lyngdorf TDAI 1120. Jest już kilka osób z tym połączeniem, ale też z wyższymi modelami R. Dość sporo na forach zagranicznych, łączy KEFa z Rkami. Chwalą sobie. 
Spróbuj z Heglem połączyć. Ja pamiętam że fajnie zagrało w TOPHiFi z H190 + Bluesound Node po Dacu z Hegla. Ale dla mnie taka H190 to minimum, bo też podłączałem z H95 i H120 fajnie było, ale przy 190 było zacnie. Niedługo będę ponownie wypożyczał Hegla H190 żeby sobie porównania zrobić do lyngdorfa. 

@mateolo2z creeckami + R3 też się na zagranicznych forach kilka postów przewinęło, i też podobno dobrze jest. Ja jestem ciekaw tego połączenia. Gdzie mieszkasz ? :]

Hej :)

Pod Warszawą :) 15 min drogi od centrum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

Nie wiem czy w każdym klubie jest jeden aż tak aktywny użytkownik jak w klubie bmn. No, ale każdy może mieć swoje zdanie. Ja tylko wyraziłem moje. 

Sam byłem kiedyś mocno najarany na te kolumny. 

Panowie, to wątek R3. 

Ten temat cos za dużo emocji wywołuje, a miało być  tylko o kolorze kolumn 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lukluk71 napisał:

U mnie Lyngdorf TDAI 1120. Jest już kilka osób z tym połączeniem, ale też z wyższymi modelami R. Dość sporo na forach zagranicznych, łączy KEFa z Rkami. Chwalą sobie. 
Spróbuj z Heglem połączyć. Ja pamiętam że fajnie zagrało w TOPHiFi z H190 + Bluesound Node po Dacu z Hegla. Ale dla mnie taka H190 to minimum, bo też podłączałem z H95 i H120 fajnie było, ale przy 190 było zacnie. Niedługo będę ponownie wypożyczał Hegla H190 żeby sobie porównania zrobić do lyngdorfa. 

@mateolo2z creeckami + R3 też się na zagranicznych forach kilka postów przewinęło, i też podobno dobrze jest. Ja jestem ciekaw tego połączenia. Gdzie mieszkasz ? :]

W Bydgoszczy. Dlatego zainteresowałem się BMN. Łatwo będzie odsłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lukluk71 napisał:

U mnie Wrocław. :] Więc ciężko będzie. 

Przypomniałem sobie że mam naturalny wosk pszczeli. Dzisiaj może ogarnę sobie R3 i dam znać jak wyglądają ;)

Upewnij się tylko czy jest to naturalny wosk, bez żadnych dodatków. Może mieć ewentualnie jakaś oliwę w składzie ale nie chemię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Upewnij się tylko czy jest to naturalny wosk, bez żadnych dodatków. Może mieć ewentualnie jakaś oliwę w składzie ale nie chemię!

Odpada, jednak. Jest naturalny, ale dużo dodatków. Wezmę ten sam co brałeś. Jest już sprawdzony :)

Przed chwilą, lukluk71 napisał:

Odpada, jednak. Jest naturalny, ale dużo dodatków. Wezmę ten sam co brałeś. Jest już sprawdzony :)

 

IMG20230131093733.jpg

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla 90 słuchałem w THF i nie podszedł mi. A wyższe modele trochę przekraczają mój budżet. Korci mnie aby posłuchać ich z Denonem 1700. Chcę aby wzmak miał wbudowany DAC. A to po to żeby w sytuacji gdy będziemy chcieli obejrzeć z żoną film włączyć tylko TV i wzmacniacz. Żona nie jest zbyt techniczna i chce mieć możliwość prostej obsługi. Ja do odtwarzania muzyki z sieci dokupię sobie albo transport plików albo streamer. Chciałbym z zakupem wzmacniacza zmieścić się w 10 tys. A może ktoś słuchał R3z Yamahą 803?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Slawko69 napisał:

Hegla 90 słuchałem w THF i nie podszedł mi. A wyższe modele trochę przekraczają mój budżet. Korci mnie aby posłuchać ich z Denonem 1700. Chcę aby wzmak miał wbudowany DAC. A to po to żeby w sytuacji gdy będziemy chcieli obejrzeć z żoną film włączyć tylko TV i wzmacniacz. Żona nie jest zbyt techniczna i chce mieć możliwość prostej obsługi. Ja do odtwarzania muzyki z sieci dokupię sobie albo transport plików albo streamer. Chciałbym z zakupem wzmacniacza zmieścić się w 10 tys. A może ktoś słuchał R3z Yamahą 803?

 

Nie wiem jak z Denonem, nie słuchałem. Ale nasz forumowy kolega miał przez chwile R7 + Denona pma 1600. To trochę inne połączenie, R7 dość przybliżone do R3 barwą. Denon nie wiem jak gra, ale zostawiam opinie forumowego kolegi.  Może się przyda.   Z Yamahą 803 trafiłeś idealnie, bo ja miałem Yamahę 803 przed Lyngdorfem. Później szukałem czegoś żeby zastąpić 803, przeszedłem min. przez Arcama Sa30, Rosksana Attesa, Cambridge CX81, Nady, Hegle, i kilka innych, trafiłem na Lyngdorfa i został z R3. Yamaha z tego co pamiętam bardzo spoko zagrała z tymi Kefami R3. Wcześniej miałem z Yamahą 803 KEF Q750 i pamiętam jak dziś, że jak zmieniłem Q750 na R3 to był ogromny skok do przodu i Yamaha 803 dawała radę. Ale jak kupowałem 803 to ceny sklepowe wtedy były po 3200. Dziś za 5,000 bym nie kupił. Mimo wszystko spróbuj sobie Hegla. Może nawet jakiś model H95 - H120 - mi to dość dobrze zagrało z R3, długo nawet się zastanwiałem czy nie kupić H95.

Jeszcze Primare I35 udało mi się podłączyć pod R3 i tam była już miazga, ale mocno poza budżet.  Może jakieś używane primare ? Ale musiałbyś odsłuchać, bo one narzucają dosć mocno swój styl. Mnie się mega podobało. Tylko nie chcę ryzykować kupowania używanych bez odsłuchu innych modeli. 

Bez nazwy-1.jpg

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...