Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

7 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

O wlasnie Metal! Muszę sprawdzić jak tutaj zachowują się Kefy

I tutaj dla mnie kłania się realizacja danego albumu. Jak jakiś np. Slayer jest płasko i źle nagrany - odpuszczam. Natomiast niedawno zakupiłem pierwszą płytę kapeli Testament, chyba niemieckie wydanie - słucha się świetnie i nic nie męczy. Tak samo jest z którąś płytą Megadeth, chyba countdown to extinction. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Realizacja danego albumu jest zawsze ważna, u mnie ostatnio wręcz najważniejsza i to bez względu na gatunek muzyczny. :)

Dokładnie tak.

Dlatego twierdzę,  że realizacja to w ogóle podstawa dobrego dźwięku. Kolega wcześniej napisał, że coś kosztem czegoś i można złożyć zestaw, który ogarnie słabsze realizacje. A to ligicznie prowadzi do wniosku, że dobrze nagrany album zabrzmi dobrze na takim audio a fenomenalnie na lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, J4Z napisał:

Można złożyć takie system na którym da się słuchać słabszych realizacji. Ale nie będzie az tak rozdzielczy. 

Ja bym doprecyzował: można złożyć system na którym da się słuchać pewnego rodzaju słabszych realizacji. Bo niestety produkcja, miks i mastering mogą być schrzanione na różne sposoby i to, co pomoże na jedną chorobę, może zaszkodzić na drugą. Dla mnie dwie główne choroby to:

  1. Odchudzenie nagrań, głównie w zakresie średnicy (szczególnie remasterów starych płyt, w tym rockowych).
  2. Nachalny miks i kompresja dynamiki na poziomie masteringu, które powodują wypchnięcie wszystkiego na wierzch, zagęszczenie źródeł pozornych i skasowanie głębi sceny.

System dopakowujący środek poradzi sobie z pierwszym, ale polegnie na drugim. System świetnie separujący poradzi sobie jakoś z drugim, ale sprawi, że to pierwsze będzie nie do zniesienia. Co gorsza, oba wspomniane problemy mogą się na siebie nakładać w różnym stopniu.

Dlatego z uporem będę powtarzał, że ciężko o system, który radzi sobie z wszelkimi słabymi realizacjami. Przynajmniej w budżecie, w którym większość z nas się obraca. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szyt napisał:

Dobra, to gdzie ta fota R3 na wosku? :)

Ciężko to uchwycić na zdjęciu wiec musicie mi uwierzyc na słowo bo kolor drewna na fotach jest rożny w zależności od światła itd  :) ale proszę 

Przed:

 

DB4E527E-A0E3-4126-97DE-172701B2336A.jpeg

ED4F7ED7-6DC9-4332-81BC-8F0CE7E2AEBB.jpeg

A teraz po:

Bardziej wyciągnięte słoje, minimalnie przyciemnionym fornir (ale tak minimalnie, ze na granicy zauważenia, plus lekki połysk doszedł) 

4D68F4AE-4200-40F0-B6F6-D5E60171D785.jpeg

A9D9F344-B3AE-4E6B-96C3-CB4F2FC267C8.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Nie, cytaty wystarczą. 

A, to nie zrozumiałeś, albo ja się zle wyraziłem. Chodziło mi o to, ze szkoda, ze nie zrobiłem zdjęć przed/po w trakcie woskowania. Bo wtedy bym w jednym swietle zrobił fotę boku powoskowanego i niepowoskowanego. A tak foty z przed zabiegi są w dniu wyjęcia kolumn z pudełka, a te po są zrobione dzisiaj - inne miejsce inne światło. Tak czy inaczej polecam bardzo ten zabieg każdej osobie z naturalnym fornirem 💪💪💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Ładne drewienko na Kef, jednak te czarne monitorki Gato bez maskownic, no to był odlot. 

Dzieki. No wiem, ze piano black piękne… zwłaszcza z tymi Gato. Ale jak to kurz zbierało, jak o to trzeba było dbać, używać rękawiczek… aż specjalnie pokrowców używałem bo po jednym dniu biała warstwa pyłku na nich. One wyglądają pięknie jak są czyste… a tutaj te problemy nie istnieją wiec moja nerwica się nie uruchamia 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...