Skocz do zawartości

Nowy odtwarzacz CD do kef r3 i Denona


Bo0M

Recommended Posts

Moi drodzy, 

ostatnio zmieniłem kolumny i od jakiegoś czasu grają u mnie Kef r3 ze wzmacniaczem Denon pma-2500ne.

Całość bardzo mnie satysfakcjonuje,  jednak wiem, że mój kilkuletni odtwarzacz cd stanowi w systemie wąskie gardło.

Płyty odpalam na Denonie dcd-720, więc starym, budżetowym sprzęcie.

Ogólnie lubię trochę ocieplony dźwięk. Słucham najczęściej muzyki gitarowej. 

Co polecacie w ramach kupna odtwarzacza? 

Osobiście celuję w używany, bądź outletowy Denon dcd-1600ne. Budżet to okolice 4,5 tys. Zł.

Za chwilkę wskoczy dcd-1700ne, ale to już okolice 7k 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Generalnie nie lubię zbyt natarczywej gory i krzykliwych wokali. 

Z drugiej strony, chciałbym również uniknąć zbyt ciepłego odtwarzacza, żeby całkiem nie zamulić muzycznego przekazu. Zależy mi na niemęczącym dźwięku z fajną sceną i separacją. 

Co do zestawu - cd denona bardzo mi się podoba, wkomponowałby się oczywiście wyglądem, ale jeśli w takich pieniądzach znajdę coś lepszego pod moją konfigurację,  będę kierował się dźwiękiem.

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być komplet Denon-a to polecam przyjrzeć się Musical Fidelity M3scd. Jest muzykalny, wystarczająco rozdzielczy i ma przyjemną barwę. Jeśli lubisz nasycone średnie tony i łagodną górę to jeszcze Naim CD5si. Jeśli nowe są zbyt drogie, można poszukać używanych. Ostrożnie z tym "ciemnym" graniem cd żeby nie przymulić tego systemu za bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej podłączyć do wzmacniacza odtwarzacz CD cyfrowo i potraktować go tylko jako transport? Wykorzystasz niezły DAC we wzmacniaczu, zaoszczędzisz kilka tysięcy, i będziesz miał wciąż wszystko wizualnie spójne.

Jeżeli odtwarzacz nie zacina, nie przeskakuje, szuflada hula - to bym się nawet nie zastanawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sonique napisał:

Nie lepiej podłączyć do wzmacniacza odtwarzacz CD cyfrowo i potraktować go tylko jako transport?

Tak samo bym kombinował. Nawet jeśli ten obecny odtwarzacz nie jest rewelacyjny, to korzystając z niego jako transportu nie obniży się znacząco jakości dźwięku. A już na pewno szkoda kupować nowy odtwarzacz i ponownie dublować daki wbudowane w sprzęt. Ewentualnie, można kupić sam transport, a w przyszłości dołożyć zewnętrznego daka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry pomysł.

Wypożyczył bym i sprawdził dodatkowo transport Cyrusa, Roksan Attessa czy CXC. I wszystko będziesz wiedział. Który zostaje. W najlepszym rozwiązanie okaże się że Twój Denona zostanie. Będziesz stratny o odesłanie 3 transportów. A spokojna głowa. Warto.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wypożyczył bym i sprawdził dodatkowo transport Cyrusa...

Cyrus wręcz idealnie wpasuje się w stylistykę wzmacniacza Denon 🤔 No po prostu nic: ani wymiary, ani kolor.

Tym niemniej pomysł na podłączenie cyfrowo  starego DCD ze wzmacniaczem oraz   przetestowanie innych modeli odtwarzaczy lub transportów jest dobry 👍

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RoRo napisał:

Cyrus wręcz idealnie wpasuje się w stylistykę wzmacniacza Denon 🤔 No po prostu nic: ani wymiary, ani kolor.

 

Dnia 25.01.2023 o 08:17, Piotr Sonido napisał:

No i inna sprawa czy w ogóle wchodzi zmiana designu CD. Bo jeżeli musi być komplet no to po co wątek :D

:)

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...