Skocz do zawartości

Zmiana kina domowego pokój 20m²


Agiel

Recommended Posts

Cześć, stoję przed wyborem zestawu kina domowego do pokoju 20m². Wstępnie zdecydowałem się na Klipsch jako że tylko oglądam filmy lub gram na PC.
Front RP 6000f II, centralny 504c II, tył 600m II, sub spl150.
Wybrać serię I czy II? Usprawnienia są na tyle istotne by wydać więcej czy to raczej kosmetyka? Odradzano mi serię 8000 ze względu na małe pomieszczenie.
Amplituner na razie by został stary onkyo tx-nr656. Na chwilę wystarczy czy na szybko jednak oglądać się za czymś nowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agiel napisał:

Cześć, stoję przed wyborem zestawu kina domowego do pokoju 20m². Wstępnie zdecydowałem się na Klipsch jako że tylko oglądam filmy lub gram na PC.
Front RP 6000f II, centralny 504c II, tył 600m II, sub spl150.
Wybrać serię I czy II? Usprawnienia są na tyle istotne by wydać więcej czy to raczej kosmetyka? Odradzano mi serię 8000 ze względu na małe pomieszczenie.
Amplituner na razie by został stary onkyo tx-nr656. Na chwilę wystarczy czy na szybko jednak oglądać się za czymś nowym?

Polecam pomieszać klipsch-a głośniki z sub-em svs. 

Ja mam bardzo podobny zestaw do twojego - testowałem sub klipscha z svs i postawiłem na tego drugiego. 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc tylko kino, to RP6000F sa za duze na przod a 600M sa za duze na tyl 🙂 Pamietaj ze to sa glosniki efektowe i sa odciete przy 80Hz lub wyzej, czyli nie daja basu i to jest zbedny wydatek 🙂 600M na przod i 500M na tyl spokojie wystarcza w 20m2, a zaoszczedzone pieniadze przeznac na zakup SVS PB2000PRO 🙂 Taki zestaw zagra Ci lepiej niz to co wybrales, sporo lepiej 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agiel napisał:

No nie powiem jest przebitka cenowa między spl 150 a svs pb2000pro. Różnica zapewne będzie, pytanie tylko czy warta takiej dopłaty bo zyskać niewiele wydając prawie 2tyle mi się nie widzi.

Testowałem spl z svs jak dla mnie różnica jest dość istotna na korzyść svs. 

Szybszy bardziej precyzyjny bas, ale wiadomo każdy ma swoje preferencje.

Dodatkowo możliwość sterowania sub-em przez aplikację, strzał w dziesiątkę.

Przetestuj sobie svs 1000 i 2000 możliwe, że tego pierwszego będziesz już bardzo zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agiel napisał:

No nie powiem jest przebitka cenowa między spl 150 a svs pb2000pro. Różnica zapewne będzie, pytanie tylko czy warta takiej dopłaty bo zyskać niewiele wydając prawie 2tyle mi się nie widzi.

Też uważam, że różnica w cenie nie idzie w parze z różnicą w jakości. Ogólnie te suby mają inny bas. Warto byś sobie mógł pozwolić na sprawdzenie na początek klipscha. Jeśli Ci nie przeszkadza możesz popatrzeć w stronę używek. I subwoofer rzadko kiedy jest za duży na pomieszczenie. Wiele razy zostało to udowodnione. Wielu z nas ma mocniejsze na mniejszym metrażu. I na dodatek 2szt albo i więcej. Jeśli Ci pasuje dźwięk z Klipsch to się nawet nie zastanawiaj. Nie wszyscy muszą mieć Svsy. Bierz 150-tkę lub używany 115sw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...